Skip to content

Twórca i autor „Panic”, Lauren Oliver, uruchamia Media Studio StoryGiants, ujawnia nadchodzącą planszę

7 de luty de 2023
lauren oliver

EKSKLUZYWNY: Lauren Oliver — bestsellerowa autorka, scenarzystka i producentka dla młodzieży, znana z takich tytułów jak Panika I Zanim upadłem — ogłosiła dziś uruchomienie swojej nowej firmy medialnej, StoryGiants, wymieniając również projekty, które są obecnie w jej planach.

StoryGiants to zdecentralizowana firma z pracownikami i partnerami w Los Angeles, Nowym Jorku, Palo Alto, Austin, Dubaju i Francji, która będzie dążyć do tworzenia potężnych i fascynujących historii w różnych mediach, wykorzystując zarówno innowacje technologiczne, jak i strukturalne w celu poprawy wydajności produkcji i rozwoju. wartość świetnego adresu IP szybciej.

W chwili premiery firma buduje swoją własną bibliotekę własności intelektualnej, mając na celu wprowadzenie uniwersów treści z niezliczonymi możliwościami wykorzystania mediów i przychodów. Dzięki zakotwiczeniu tworzenia treści w autorskiej technologii animacji w czasie rzeczywistym i VFX, StoryGiants będzie w stanie produkować nie tylko seriale animowane i aktorskie, ale także filmy fabularne, media cyfrowe i publikowane prace.

Firma będzie realizować na każdym etapie tworzenia historii, od opracowania, przez produkcję, aż po wejście na rynek, przydzielając do każdego przedsięwzięcia wyspecjalizowane zespoły producentów, scenarzystów, dyrektorów wydawniczych, projektantów, inżynierów, twórców cyfrowych i animatorów. (Informacje o zespole można znaleźć tutaj.)

StoryGiants śledzi ponad dekadę pracy Olivera w firmie Glasstown Entertainment, założonej wraz z Lexą Hillyer. Ten sztandar dał jej również możliwość pracy z różnorodnymi artystami, pisarzami i twórcami, a Oliver ostatecznie przebudował swój model książki i rozszerzył go zarówno na telewizję, jak i media wizualne. StoryGiants skonsolidowało swoje komponenty biznesowe, w tym Glasstown Entertainment, w grudniu ubiegłego roku, łącząc swoje projekty w zakresie animacji, filmu, telewizji i publikacji w ramach jednej spółki macierzystej.

Pion technologiczny StoryGiants będzie kierowany przez członka zarządu, Soulaimana Itaniego, pionierskiego starszego inżyniera oprogramowania zajmującego się sztuczną inteligencją, który w 2011 roku założył firmę Atheer, lidera technologii immersyjnych.

GOOMBAYOWE DZIECI – Wielokrotnie nagradzana, oparta na inicjatywach bahamska seria edukacyjno-rozrywkowa, Dzieci z Goombay, stworzony przez Stephanie Nihon, jest własnością głównych dzieci StoryGiants i zapewnia pierwsze udane komercyjne zastosowanie technologii produkcji VFX StoryGiants. Jest to również pierwsze partnerstwo IP, które ratyfikowało innowacyjną strukturę podmiotową studia i podejście do tworzenia treści i finansowania mediów. Dzieci z Goombay Faza 1 będzie hybrydową serią edukacyjną dla dzieci z aktorstwem i animacją, stanowiącą podstawę rozszerzonego uniwersum książek non-fiction i beletrystycznych, a także krótkich seriali animowanych. Dzieci z Goombay Producentami wykonawczymi są Stephanie Nihon, Rowena Poitier-Sutherland i Lauren Oliver we współpracy z Colinem Milesem Campbellem z Progeny Ventures, dyrektorem operacyjnym Goombay Kids media.

POKAZ MAGICZNY + POKAZ MAGICZNY ODCISK KSIĄŻKI – Zespół StoryGiants zakończył główne zdjęcia w grudniu 2022 r. dla Pokaz magii, pierwszy wypad do niszowych seriali dokumentalnych — w tym przypadku skupiających się na okultyzmie i współczesnych czarach. Dzięki efektywnym początkowym kosztom rozwoju i produkcji oraz wymaganiom kapitałowym firma spodziewa się dużego zainteresowania ze strony dystrybutorów lub nabywców Magick Show, biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na tego rodzaju treści wśród zaangażowanych i oddanych fanów. Wraz z twórcą serialu, Richardem Metzgerem, StoryGiants wznowi wydanie klasycznych i ponownie zilustrowanych dzieł okultystycznych, grymuarów i kart tarota w ramach powiązanego wysiłku Magick Show Publishing, z pomocniczym podcastem, który jest obecnie opracowywany, aby zostać uruchomiony pod tą samą egidą podmiotu.

FRANK MAŁPA – Firma StoryGiants zawarła wieloformatowe partnerstwo medialne z SinesArt, aby zbudować świat wokół postaci z Nowego Jorku, Franka Ape, opracowanej i będącej własnością lokalnego artysty ulicznego Brandona Sinesa. Studio gromadzi obecnie kapitał na pierwszą fazę rozwoju i produkcji. Faza 1 będzie antologią graficzną o wysokim stopniu zaawansowania koncepcyjnego i animowaną zawartością cyfrową w krótkich formach, po której nastąpi połączone doświadczenie AR w Nowym Jorku.

KLUB EKSTASY – Oparta na powieści i ukochanym kultowym klasyku pod tym samym tytułem autorstwa futurysty medialnego i technologicznego Douglasa Rushkoffa, Klub ekstazy Jest Czarne lustro-spotyka się-Euforia przez Richarda Linklatera. StoryGiants jest przywiązany do produkcji i jednoczesnego rozwijania wciągającej gry Web-3 związanej z pracą Rushkoffa.

Oliver jest prawdopodobnie najbardziej znany z tworzenia, pisania, produkcji wykonawczej i pełnienia funkcji showrunnera Panika — seria Prime Video, oparta na jej własnej powieści z 2014 roku. Wcześniej wyprodukowała filmową adaptację swojej powieści Zanim upadłemwyreżyserowany przez Ry Russo-Younga, z Zoey Deutch w roli głównej, który został wydany przez Open Road w 2017 roku. Inne prace autora to m.in. Delirium trylogii, a także powieści m.in Znikające dziewczyny I zepsute rzeczy.

Oliver i StoryGiants są reprezentowani przez UTA, Sugar 23 i Inkwell Management.

Czy ten post był pomocny?