Skip to content

Twitter cytuje Elona Muska, warunki ekonomiczne, ponieważ liczby w drugim kwartale spadają

22 de lipiec de 2022
Twitter logo Elon Musk

Twitter odnotował stratę w kwartale czerwcowym, a przychody były poniżej prognoz Wall Street Wall Street, obwiniając problemy branży reklamowej i niepewność związaną z oczekującym przejęciem Twittera przez spółkę stowarzyszoną Elona Muska.

Wrócił do 270 milionów dolarów straty z 66 milionów dolarów zysku rok wcześniej. Przychody w wysokości 1,18 miliarda USD spadły o 1% rok do roku (lub wzrosły o 2% na stałym poziomie, który wyklucza wahania kursów walutowych).

Akcje Twittera spadły o 1,7%. Poinformował o Snapie, którego akcje spadają po rozczarowujących danych kwartalnych wczoraj po południu, które podniosły ogromne czerwone flagi dla branży reklamy cyfrowej pośród wysokiej inflacji, rosnących stóp procentowych i wojny w Europie.

Jak wyjaśnił w środę Snap, budżety reklamowe są jednymi z wydatków, które muszą ciąć firmy znajdujące się pod presją. Jego udział spadł o 33%. Wall Street szykuje się na mnóstwo zysków z technologii w przyszłym tygodniu.

Twitter osiągnął 237,8 miliona MAU, czyli dziennych aktywnych użytkowników, którzy mogliby zarabiać, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z kwartałem zeszłego roku, ale mniej niż oczekiwano – wszystko to, gdy firma przygotowuje się do wejścia na ring z Elonem Muskiem.

Dane z kwartału czerwcowego pojawiają się dwa dni po tym, jak sędzia wyznaczył październik na pięciodniowy ślad w pozwie, który platforma mediów społecznościowych złożyła przeciwko założycielowi miliardera Tesli, który nabył duży udział w Twitterze i zgodził się go kupić wiosną ubiegłego roku, ale jednostronnie rozwiązany umowa na początku tego miesiąca.

„Biorąc pod uwagę oczekujące na przejęcie Twittera przez podmiot stowarzyszony Elona Muska, nie będziemy organizować telekonferencji na temat zysków, nie wydamy listu do akcjonariuszy ani nie będziemy udzielać wskazówek finansowych w związku z naszym ogłoszeniem wyników za drugi kwartał 2022 r.” nie może być wokół tego w jakimkolwiek kolorze. Zawierała pewne standardowe tło sporu.

„Jak ogłoszono 25 kwietnia 2022 r., zawarliśmy umowę o połączeniu, na mocy której Twitter zgodził się na przejęcie przez podmiot w całości należący do Elona Muska za 54,20 USD za akcję w gotówce. Po zakończeniu
transakcji, Twitter stanie się spółką prywatną.

W dniu 8 lipca 2022 r. przedstawiciele Pana Muska złożyli wypowiedzenie umowy o połączeniu. Twitter uważa, że ​​rzekome wypowiedzenie pana Muska jest nieważne i bezprawne, a umowa o połączeniu pozostaje w mocy.

W dniu 12 lipca 2022 r. Twitter wszczął postępowanie sądowe przeciwko panu Muskowi i niektórym z jego podmiotów stowarzyszonych, aby zmusić ich do wykonania swoich zobowiązań wynikających z umowy o połączeniu i sfinalizowania zamknięcia
zgodnie z warunkami umowy o połączeniu.

19 lipca 2022 r. prośba Twittera o przyspieszony proces była
przyznano, a proces zaplanowano na październik 2022 r.”

Przyjęcie umowy o połączeniu przez naszych akcjonariuszy jest jedynym pozostałym warunkiem zatwierdzenia lub regulacyjnym do zakończenia połączenia w ramach umowy o połączeniu. Dokładnego terminu zakończenia połączenia, jeśli w ogóle, nie można przewidzieć, ponieważ połączenie jest przedmiotem toczącego się postępowania sądowego, przyjęcia umowy o połączeniu przez nasz akcjonariuszy i spełnienie pozostałych warunków zamknięcia.”

Wyrok sądu dotyczący październikowego procesu — firma prosiła o wrzesień — był zwycięstwem. Obóz Piżma liczył na opóźnienie do lutego w Delaware Chancery Court. Sędzia zgodził się z Twitterem, że przedłużająca się niepewność grozi nieodwracalną szkodą dla biznesu firmy.

Strata operacyjna Twittera wyniosła 344 miliony dolarów, co stanowi 29-procentowy spadek marży operacyjnej w porównaniu do dochodu operacyjnego w wysokości 30 milionów dolarów, czyli 3% marży operacyjnej w tym samym okresie ubiegłego roku.

Czy ten post był pomocny?