Skip to content

Transformers: Bunt bestii oddaje cześć Peterowi Cullenowi w najlepszy sposób

8 de czerwiec de 2023
l intro 1686258571

Filmy Akcja i przygoda

Optimus Prime gapi się

„Transformers: Bunt bestii” stawia serię w interesującej pozycji, ponieważ dystansuje się od filmów Michaela Baya, zmierzając w innym kierunku. Jednak jest osadzony w tym samym wszechświecie, co „Bumblebee”, przez co sytuacja jest bardziej zagmatwana. Podczas gdy widzowie nie powinni spodziewać się znajomych twarzy, takich jak Sam Witwicky (Shia LaBeouf), „Rise of the Beasts” zawiera powrót legendy „Transformers”, Petera Cullena, jako głos Optimusa Prime.

Podczas gdy Cullen spędził większość swojej kariery zawodowej, wyrażając głos przywódcy Autobotów, „Rise of the Beasts” honoruje go w sposób, jakiego nie zrobił żaden inny projekt „Transformers”, wykorzystując jego podobieństwo do twarzy Optimusa Prime. Reżyser Steven Caple Jr. potwierdził twórczą decyzję w komentarzach do posta na Instagramie po tym, jak fan zapytał go o to.

„Rise of the Beats” to siódmy raz, kiedy Cullen udziela głosu Optimusowi Prime na dużym ekranie, a jego głos wywołuje u fanów gęsią skórkę w zwiastunach najnowszego filmu. Poza przebojowymi filmami aktor ożywiał bohatera przez ponad 40 lat, obejmując występy w telewizji i grach wideo. Jednak w „Rise of the Beasts” Cullen w końcu w pełni wciela się w postać, użyczając zarówno swojego głosu, jak i podobieństwa Optimusowi Prime.

Brat Petera Cullena zainspirował Optimusa Prime

Przez dziesięciolecia podkładania głosu pod Optimusa Prime, Peter Cullen zainspirował pokolenia dzieciaków, które dorastały na „Transformersach”. Aktor szukał podobnego źródła inspiracji, kiedy początkowo przesłuchiwał tę rolę w latach 80., znajdując je u swojego brata Marine.

Przez lata Cullen wielokrotnie opowiadał historię o znalezieniu głosu Optimusa Prime. Podczas występu na TFcon wspominał swojego brata, odznaczonego kapitana piechoty morskiej podczas wojny w Wietnamie. Bracia żyli razem w trudnym okresie życia Cullena, a jego brat Larry zainteresował się jego codziennymi zajęciami.

W dniu swojego przesłuchania Cullen powiedział swojemu bratu: „Idę na przesłuchanie. Biorę udział w przesłuchaniu jako ciężarówka”, co wywołało śmiech jego brata. „Powiedziałem:” Ale Larry, on jest ciężarówką bohatera. To prawdziwy – to znaczy – jest bohaterem ”. Jego twarz spochmurniała i powiedział: „Peter, jeśli masz być bohaterem, bądź prawdziwym bohaterem. Nie bądź typem hollywoodzkiego bohatera z całym tym BS i całym wrzaskiem, wrzaskiem i próbą bycia twardym. Bądź wystarczająco silny, aby być delikatnym’”.

Podczas przesłuchania do „Transformers” Cullen powiedział, że słyszy tylko głos Larry’ego, przekazując miękkość swojego brata i powtarzając rady, których udzielił mu wcześniej tego dnia. Do dziś Cullen nadal trzyma się słów swojego brata o bohaterstwie: „Bądź wystarczająco silny, aby być delikatnym”, jako inspiracji dla Optimusa Prime.

Czy ten post był pomocny?