Skip to content

Todd Field powraca z Tárem, zwycięzcą w Cannes „Trójkątem smutku” prowadzącym zajęty weekend artystyczny – pokaz specjalny

7 de październik de 2022
Tar Triangle Of Sadness Piggy

Dzisiaj otwierają się funkcje Focus Smoła, uderzająco oryginalny powrót Todda Fielda w czterech lokalizacjach w Nowym Jorku i LA. Film miał swoją premierę w weneckiej zwycięskiej gwieździe Cate Blanchett dla najlepszej aktorki jako muzyk i dyrygent Lydia Tár. Na początku tego tygodnia wydawało się, że zahipnotyzowała wyprzedana Allice Tully Hall na nowojorskim festiwalu filmowym.

97% z krytykami na temat Rotten Tomatoes, recenzja Wszykina tutaj nazywa się pierwszym filmem Fielda od czasu Małe dzieci 16 lat temu „śmiałe i dość wszechstronne zanurzenie w rozrzedzonym świecie [that] zawiera pierwszoplanowy występ, który nie pojawia się zbyt często”. Field napisał rolę dla Blanchett, ale podczas NYFF Q&A powiedział, że czekał z przesłaniem jej scenariusza, aż wszystko będzie gotowe, a dyrektor generalny Focus Peter Kujawski „zapytał mnie: 'Kogo masz na myśli?’ Powiedziałem, że wciąż o tym myślę. Ponieważ byłem przesądny. Żeby powiedziała nie.

Nie ma ryzyka. „Nigdy nie czytałem takiego scenariusza”, powiedział Blanchett o filmie, który bada zmieniający się charakter dynamiki władzy we współczesnym świecie przez pryzmat wielkiej europejskiej orkiestry i jej wadliwego lidera.

„Scenariusz czyta się jak partyturę” – powiedziała. Ale „niesamowity intelekt Todda łączy się z niewiarygodnym sercem”, więc nie jest konieczne, aby publiczność „rozumiała każdą sylabę”. Powiedziała, że ​​film „podniósł pytania, o których myślałem, a na które nie miałem odpowiedzi. Ale scenariusz nie próbował po prostu odpowiedzieć na te pytania, naprawdę szanował publiczność.

SmołaPowolne wprowadzanie platformy zaczyna się na Angelika i Lincoln Square w Nowym Jorku oraz w Grove and Century City w Los Angeles. Wstępne plany mają zostać otwarte na 12 nowych rynkach/30 kin w przyszłym tygodniu, a następnie przenieść się do około 100 lokalizacji przed szerszym wprowadzeniem na rynek 28 października.

Wyprodukowany przez Fielda za pośrednictwem jego Standard Film Company oraz Alexandrę Milchan i Scotta Lamberta dla Emjag Productions. W obsadzie znaleźli się także Noémie Merlant, Nina Hoss, Sophie Kauer, Julian Glover, Allan Corduner i Mark Strong.

Również w ten weekend, wielki, Neon przedstawia zdobywcę Złotej Palmy 2022 w Cannes Rubena Östlunda Trójkąt Sadness na dziesięciu rynkach, w tym w Nowym Jorku i LA. Komedia wywrócona do góry nogami w hierarchii społecznej została napisana przez Östlunda. Wyprodukowany przez Erika Hemmendorffa i Phillippe Bobera. W rolach głównych: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Dolly de Leon i Woody Harrelson. Para modelek, Carl (Dickinson) i Yaya (Dean), zostają zaproszeni na luksusowy rejs dla niezwykle bogatych ludzi, którym kieruje niezdecydowany kapitan łodzi (Harrelson). To, co początkowo wydało się cudownie instagramowe, kończy się katastrofą z ocalałymi, którzy utknęli na bezludnej wyspie i walczą o przetrwanie. Ostateczny przegląd tutaj. To 73% z krytykami i mocne 94% z publicznością na Rotten Tomatoes.

Magnolia’s Magnet Releasing otwiera hiszpański thriller grozy scenarzysty/reżyserki Carloty Peredy Świnka wyłącznie w 10 kinach Alamo Drafthouse. Wybór Sundance i zwycięzca Best Horror Feature w 2022 Fantastic Fest powiększy się do 25-30 lokalizacji i VOD w następny weekend. Otyła nastolatka Sara, której akcja rozgrywa się w upalne lato na wsi w Hiszpanii, niesie ze sobą dodatkowy ładunek agonii z powodu nieustannego zastraszania ze strony rówieśników i wyobcowania w domu. Samotna kąpiel w lokalnym basenie to wyjątkowo wyczerpujący atak przemocy z rąk trzech kolegów z klasy i obecność tajemniczego nieznajomego. Biegnąc do domu, Sara jest świadkiem porwania swoich zakrwawionych oprawców na tyłach furgonetki nieznajomego i musi zdecydować, czy współpracować z policją, czy pójść własną ścieżką. W rolach głównych: Laura Galán, Richard Holmes, Carmen Machi, Irene Ferreiro, Camille Aguilar, Jose Pastor, Pilar Castro, Fernando Delgado-Hierro, Claudia Salas. Produkcja: Merry Colomer.

Magnolia nabyła film z Sundance. Szef dystrybucji Neal Block ma nadzieję, że udowodnione upodobanie do horrorów pokona każde wyzwanie językowe. „To mniejszy problem w przypadku dobrych filmów gatunkowych – łatwiej mogą przekroczyć tę barierę językową. I Świnkaktóry jednocześnie nawiązuje do klasycznego horroru z lat 80., jednocześnie obalając niemal wszystkie oczekiwania gatunku, jest szczególnie dobrze przygotowany do znalezienia tej publiczności, czy to w kinach w tym tygodniu, czy w domu w przyszłym” – powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wyjątkowy weekend o szerokim i głębokim zasięgu rzadko od czasu Covid, pośród ostrożnego optymizmu zmierzającego do sezonu nagród powolnego, ale trwającego odrodzenia artystycznego – jeśli nie porównasz go jeszcze z poziomami sprzed Covid (lub z hitem indie A24 , Wszystko wszędzie i na raz).

„Jest dużo. Będziemy musieli dźwigać ciężar. W świecie studyjnym nic nie wychodzi” – powiedział jeden z niezależnych dystrybutorów. Lyle, Lyle Krokodyl oraz Amsterdam to nowe, szerokie wydania.

„Potrzeba serii filmów, aby sprowadzić ludzi z powrotem” i przez wiele weekendów, zauważył inny specjalista. Zamknięto kluczowe teatry artystyczne. Ale małe kroki to wciąż kroki.

Również otwieranie, Darryl Jones: We krwi z Greenwich Entertainment, w Laemmle Monica i Kerasotes Showplace Icon w Chicago, z jednoczesnym wydaniem TVOD. Film dokumentalny i reżyserski debiut Erica Hamburga śledzi basistę, który wstrząsnął Rolling Stones od czasu zastąpienia emerytowanego Billa Wymana, a także gry z Milesem Davisem, Stingiem, Madonną i innymi. Przybliża ewolucję Jonesa, który dorastał w południowej części Chicago i został wcześnie wprowadzony do muzyki i polityki rasowej. Wystąpienia Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Ronniego Wooda i nieżyjącego już Charliego Wattsa w jednym z jego ostatnich sfilmowanych wywiadów.

IFC Films prezentuje Ładne problemy na 27 ekranach i na żądanie. Wyreżyserowany przez Kestrin Pantera, zwycięzca nagrody publiczności SXSW 2022, podąża za zmagającą się parą, której związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zostają ciągnięci przez absurdalnie zamożnych nieznajomych na wypad do krainy wina, który zamienia się w najbardziej niespokojny weekend w ich życiu. Napisane przez Michaela Tennanta, Britta Rentschlera, Charlotte Ubben. Występują Rentschler, Tennant, JJ Nolan, Graham Outerbridge, Alex Klein, Charlotte Ubben, Vanessa Chester, Tom DeTrinis, Amy Maghera. Ostateczny przegląd tutaj.

Otwarcie Cinedigm, w ramach największej wewnętrznej dystrybucji dystrybucyjnej Straszny 2 na 850 ekranach we współpracy z Iconic Events. Scenariusz i reżyseria Damien Leone. W rolach głównych Felissa Rose, David Howard Thornton, Griffin Santopietro, Lauren LaVera i Chris Jericho. Po wskrzeszeniu przez złowrogą istotę Klaun Art powraca do nieśmiałego miasteczka w hrabstwie Miles, gdzie w noc Halloween bierze na cel nastoletnią dziewczynę i jej młodszego brata.

Pionowe prezenty rozrywkowe Opowieść o życiu AJ Fikry na podstawie bestsellerowej książki Gabrielle Zevin na 322 amerykańskich ekranach (i 10 w Kanadzie). Vertical nazywa to podnoszącym na duchu filmem, który świetnie nadaje się na randkę. Wyreżyserowany przez Hansa Canosę. W rolach głównych Kunal Nayyar, Lucy Hale, Christina Hendricks, Blaire Brown, Lauren Stamile, David Arquette i Scott Foley. Nayyar, z Teoria wielkiego podrywu Sława, to właściciel księgarni walczący emocjonalnie i finansowo po tragicznej śmierci żony. Spada na dno, gdy jego najcenniejsza rzecz, seria wierszy Edgara Allena Poe, zanim niespodziewanie zyskuje nowe życie i miłość.

Kołczan Dystrybucja prezentuje Bromiany na 22 ekranach, rozbudowa w nadchodzących tygodniach. Komedia kumpla z Court Crandall, scenarzysta Stara szkoła, gwiazdy Lil Rel Howery i Josh Brener. Producent wykonawczy, z udziałem Snoop Dogga. Napisane przez Chrisa Kempera i Crandalla. Notatki mówią, że Kemper, również producent wykonawczy, jest dyrektorem generalnym Palmetto Clean Technology, pracodawcy postaci Brenera w filmie. Najlepsi przyjaciele i przeciwnicy biegunów zrywają ze swoimi dziewczynami w tym samym czasie i postanawiają zamieszkać razem, próbując pomóc sobie nawzajem.

Strand Releasing otwiera gejowski dramat sportowy Adama Kalderona Pływak w Quad w Nowym Jorku, rozszerzając się do Los Angeles. Lokalizacje North Hollywood i Encino Laemmle w przyszłym tygodniu. (To nie jest Sally El Hosaini Pływacy który zrobił furorę w TIFF). Erez (Omer Perelmen Striks), wschodząca gwiazda izraelskiej sceny pływackiej, przybywa na zapomniany przez Boga obóz treningowy, aby walczyć o bilet na igrzyska olimpijskie. Spotyka i zakochuje się w rywalizującym pływaku Nevo (Asaf Jonas).

Otwarcie Netflixa Na zachodzie bez zmian z TIFF w Paryżu w Nowym Jorku oraz teatrów Landmark Westwood, Los Feliz i Bay w Los Angeles, które zostaną rozszerzone w przyszłym tygodniu. Blond trwa w około 10 kinach, w tym Quad w Nowym Jorku i Bay w LA. W ogromnych wiadomościach wczoraj streamer przedarł się przez branżową ścianę z ofertą do podarowania Szklana cebula: tajemnica z nożami szerokie wydanie kinowe z AMC, Regal i Cinemark w Święto Dziękczynienia. I, co ważne, dedykowany marketing teatralny.

Oto zwiastun dla Na zachodzie bez zmianOstateczny termin przeglądu oficjalnego zgłoszenia Niemiec do Oscara Międzynarodowego Filmu Fabularnego.

Czy ten post był pomocny?