Skip to content

The Watcher: Oceń premierę Koszmaru o prawdziwej zbrodni Ryana Murphy’ego

14 de październik de 2022
the watcher premiere

Nikt, kto nie pozwoli, by upiorny sezon odszedł w niepamięć, Ryan Murphy opowiada kolejną historię amerykańskiego horroru w drodze Obserwatoradaptacja do prawdziwej zbrodni, która w całości spadła w czwartek.

Jeśli nie znasz materiału źródłowego, który zainspirował ujęcie Murphy’ego i Iana Brennana, Obserwator wyciąga z prawdziwej historii — najlepiej kronikowane przez Nowy Jork Magazyn w 2018 roku; wygospodaruj trochę czasu na czytanie! — o właścicielach domu na przedmieściach w New Jersey, którzy byli prześladowani i straszeni przez anonimowego autora listu, który nazywał siebie Obserwatorem. I chociaż premierowy odcinek adaptacji Murphy’ego zawiera wiele elementów, które sprawiły, że prawdziwa opowieść była tak fascynująca (w tym, oczywiście, złowieszcze notatki Obserwatora), dodaje również nowe postacie i przerażenia, które wydają się być całkowicie powieściowy.

Naomi Watts i Bobby Cannavale prowadzą serial jako małżeństwo Nora i Dean Brannock, którzy wraz z dziećmi Carter i Ellie przeprowadzają się na 657 Boulevard w Westfield, NJ, po zakochaniu się w rezydencji zarówno online, jak i osobiście podczas jej otwarcia dom. (Odcinek 1 tylko ślizga się po powierzchni kłopotów finansowych Deana i Nory, ale to jest jasne: nie stać ich na zakup tego domu, a oni stawiają działka na linii finansowo, aby to zrobić.)

Obserwator, odcinek 1, podsumowanie NetflixBrannockowie spotykają podczas dnia otwartego sporo sąsiedzkich dziwaków, co, co ciekawe, nie powstrzymuje ich od złożenia oferty, ale prawdopodobnie powinno. Dean poznaje Pearl (w tej roli ikona horroru Mia Farrow), ekscentryczną przewodniczącą lokalnego stowarzyszenia ochrony przyrody i jej niezrównoważonego psychicznie brata Jaspera; obaj są dziwnie zainwestowani w wciąż funkcjonującą garderobę na 657 Boulevard. Inny potencjalny nabywca dziwnie pyta pośrednika Karen (Biały LotosJennifer Coolidge), gdyby słudzy związani umową zbudowali dom. Carter i Ellie zauważają w jednej z sypialni mężczyznę, który w milczeniu wygląda przez okno na podwórko. W skrócie: to miejsce jest dziwne od samego początku.

Po wprowadzeniu się Brannocków sprawy stają się coraz bardziej złe – a najbardziej niepokojący jest list, który Brannockowie otrzymują pocztą, napisany przez kogoś zwanego Obserwatorem. W notatce The Watcher twierdzi, że inni członkowie jego rodziny byli odpowiedzialni za pilnowanie bulwaru 657 przez dziesięciolecia, a teraz nadeszła ich kolej, aby to zrobić. „Masz dwoje dzieci. Widziałem ich”, pisze The Watcher. „Musisz wypełnić dom młodą krwią. Lepiej dla mnie… Kim jestem? Każdego dnia przejeżdżają setki samochodów. Może jestem w jednym… Ta wiadomość nie będzie ostatnia. Witajcie przyjaciele.”

Nora i Dean zanoszą list na posterunek policji, gdzie detektyw, z którym się spotykają, jest w dużej mierze bezużyteczny. Zgadza się przeanalizować pismo odręczne i przeprowadzić test DNA w miejscach, w których koperta zostałaby polizana – ale poza tym policja będzie nadal regularnie przejeżdżać przez 657 Boulevard, jako pewnego rodzaju ostrzeżenie dla Obserwatora, że ​​gliniarze są na walizka.

Obserwator, odcinek 1, podsumowanie NetflixW następstwie pierwszego listu Obserwatora, sprawy na 657 Boulevard stają się coraz bardziej niepokojące i to szybko. Dean odbywa nieprzyjemną pogawędkę w ogrodzie z dwoma sąsiadami z sąsiedztwa — Mitchem i Maureen, zagranymi do perfekcji przez Richarda Kinda i Margo Martindale — którzy lubią siedzieć na zewnątrz na leżakach i oglądać przez lornetkę 657 Boulevard; w chwili, gdy wprowadzili się Brannockowie, Mitch i Mo pogardzali nimi. Jest też Jasper, który przeraża całą rodzinę, gdy pewnego wieczoru pojawia się przykucnięty w swojej szafie. (!) A kiedy pewnego ranka nowa fretka Cartera zostaje znaleziona martwa w korytarzu, porwana przez intruza w środku nocy, nadszedł czas, aby Dean i Nora ponownie wezwali policję… która po raz kolejny jest bezużyteczne, oferując tylko radiowóz co godzinę, a nie co dwie godziny.

Pod koniec odcinka 1 Nora i Dean nie mieli wielu nowych przyjaciół i wygląda na to, że Obserwatorem może być prawie każdy w pobliżu. Na przykład Maureen mówi Deanowi: „Ludzie w okolicy, uważamy na siebie nawzajem. Teraz będę cię obserwował z różnych powodów. Jest też Pearl, która wzdryga się na myśl, że Brannockowie remontują swój nowy dom: „Lepiej uważaj na siebie, zabawny gościu”, mówi Deanowi. „Mam na ciebie oko.”

Mamy też pośredniczkę handlu nieruchomościami Karen, która początkowo zaprzyjaźniła się z Norą — chodziły razem do college’u — ale wydaje się, że sama ma podstępną naturę; pewnej nocy zatrzymuje się przed bulwarem 657, patrzy na niego ostrożnie i odjeżdża. Może to być nawet Dakota, która przyjeżdża do domu, aby zainstalować kamery bezpieczeństwa, ale natychmiast zaczyna flirtować z Ellie i zaglądać do rodziny, gdy jedzą kolację.

Tożsamość Obserwatora pozostaje tajemnicą do końca godziny… ale Brannockowie robić otrzymam drugi list, ten jeszcze bardziej denerwujący niż poprzedni. „Czy znalazłeś wszystkie sekrety? [the house] już się trzyma? – pyta Obserwator. „Czy młodzi krewni będą bawić się w piwnicy, czy też boją się zejść tam sami? Bardzo bym się bał, gdybym był nimi. Jest daleko od reszty domu. Gdybyś był na górze, nigdy nie usłyszałbyś ich krzyków. (Ze całej prawdziwej korespondencji The Watcher, ten fragment pozostaje najbardziej mrożący krew w żyłach – i jest to bezpośredni cytat!)

„657 Boulevard to teraz moja praca, moje życie, moja obsesja. A teraz ty też jesteś rodziną Brannock” – kontynuuje Obserwator przez lektora, gdy Dean gorączkowo rozgląda się po okolicy w poszukiwaniu autora listu. „Witamy w produkcie twojej chciwości… Wiesz, że będę obserwował”.

OK, twoja kolej. Jak się czułeś Obserwatorjest pierwsza wycieczka — a czy zostaniesz po więcej? Oddaj swoje głosy w naszych ankietach poniżej, a następnie dodaj komentarz ze swoimi pełnymi recenzjami!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?