Skip to content

The Midnight Club anulowany w serwisie Netflix po tym, jak współtwórca Inks Amazon zawarł umowę

2 de grudzień de 2022
the midnight club episode 1 netflix ilonka kevin

Klub Północy opowiedział swoją ostatnią historię. Thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych został odwołany w serwisie Netflixzaledwie kilka godzin po tym, jak ogłoszono, że współtwórca serialu Mike Flanagan wraz z Trevorem Macy podpisali umowę produkcyjną — za pośrednictwem Intrepid Pictures — z Amazon Studios.

The Wrap jako pierwszy przekazał tę informację.

Na podstawie powieści Christophera Pike’a z 1994 roku — i współtworzony przez Nawiedzenie Bly Manor weterynarze Flanagan i Leah Fong — Klub Północy miał swoją premierę 7 października i podążał za ośmioma chorymi nastolatkami mieszkającymi w Hospicjum w Brightcliffe, opisanym w serialu jako „miejsce, w którym nastolatkowie w stanie terminalnym mogą przejść na własne warunki”. Ale po przybyciu do Brightcliffe i spotkaniu z chorymi rówieśnikami, pacjentka z rakiem tarczycy, Ilonka, zostaje powitana w tytułowym klubie, który spotyka się o północy, aby opowiadać złowrogie historie i szukać śladów nadprzyrodzonych.

Flanagan powiedział podczas październikowego wydarzenia prasowego: „Prawdopodobnie nie dowiemy się przez kolejny miesiąc, co Netflix chce zrobić, ale [The Midnight Club] był bardzo przeznaczony do kontynuacji.

„Pike ma 80 książek, więc mamy wiele niesamowitych materiałów do wyciągnięcia” — wyjaśnił. „Nie odpowiedzieliśmy na niektóre z większych pytań sezonu. Te odpowiedzi istnieją, ale miały być na następny sezon. Jeśli go nie ma, umieszczę je na Twitterze, a wtedy przynajmniej wszyscy będziemy mogli o tym porozmawiać”.

Niektóre z najbardziej otwartych tajemnic serii obejmowały sekret stanu dr Stantona (czy ona sama jest śmiertelna?) i możliwy (prawdopodobny?) związek z kultem Paragon; co tak naprawdę dzieje się z Shastą (alias Julia Jayne); i dlaczego pierwotni właściciele budynku — Stanley i Vera Freelan — najwyraźniej nawiedzają korytarze Brightcliffe.

Karta wyników transmisji strumieniowych TVLine została zaktualizowana, aby odzwierciedlić wiadomości.

Smutno widzieć Klub Północy tak szybko się wylogować? Powiedz nam swoje przemyślenia w komentarzach poniżej!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?