Skip to content

The Diplomat: Grade Premiera dramatu politycznego Netflix Keri Russell

21 de kwiecień de 2023
the diplomat premiere recap season 1 epsiode 1 flag

Na starcie Netflixa Dyplomata, Kate Wyler, grana przez Keri Russell, jest amerykańską ambasadorką, która ma przyjąć tę rolę w Afganistanie. Ale wtedy brytyjski lotniskowiec zostaje zaatakowany przez terrorystów… i nagle na rozkaz prezydenta jedzie do Londynu.

Za chwilę będziemy chcieli dowiedzieć się, co sądzisz o premierze dramatu o intrygach politycznych Debory Cahn (Ojczyzna, Chirurdzy). Ale najpierw szybkie podsumowanie:

premiera-dyplomatki-podsumowanie-keri-russell-sezon-1-odcinek-1Kate jest żoną Hala (Człowiek na wysokości ZamekRufus Sewell), inny amerykański ambasador, który jest ukochany i związany, ale który wypadł z łask w kręgach dyplomatycznych – ma to coś wspólnego z tym, że nazwał sekretarza stanu zbrodniarzem wojennym? Kate stanowczo sprzeciwia się zmianie planów; jest bardziej osobą rozwiązującą problemy w terenie niż doskonale uczesaną funkcjonariuszką i jest gotowa do prawdziwej pracy w Kabulu. Ale prezydent jasno daje do zrozumienia, że ​​tak naprawdę nie ma wyboru, więc niechętnie zgadza się być odpowiednikiem „psa wsparcia emocjonalnego” w Europie. Co więcej: wkrótce dowiadujemy się, że obecny wiceprezydent planuje ustąpić, a występ w Wielkiej Brytanii jest sprawdzianem, czy Kate może ostatecznie objąć tę rolę… tyle że zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

Wkrótce Kate i Hal są w Londynie, wprowadzani do ogromnej posiadłości, która będzie ich domem. Ale już pierwszego dnia swoich obowiązków denerwuje się w pracy: liczba ofiar śmiertelnych ataku wciąż rośnie i nikt jeszcze nie jest pewien, kto stoi za zamachem, ale jej harmonogram jest pełen operacji fotograficznych i innych błahostek. Osobą, która najbardziej irytuje Kate, jest Stuart (Chicago MedAto Essandoh), jej prawa ręka w ambasadzie, która wie o planie veep.

Szybko staje się jasne, że a) Kate i Hal mają bardzo różne style pracy, b) Hal jest znudzony swoją nową rolą śledzącego małżonka. Więc zajmuje się udzielaniem Kate nieproszonej rady w sprawie jej nowej pracy (nakłania ją do obnoszenia się z konwenansami poprzez nawiązanie kluczowego kontaktu dyplomatycznego, zanim zrobi to Sekretarz Stanu USA, chociaż ona odmawia) i wtrącaniem się w sprawy państwowe (manewruje tak, połączenie i tak się dzieje). A ponieważ ten związek — z premierem Anglii (Groźny PennyRory Kinnear) — stawia Sekretarz Stanu (Stacja 19Miguel Sandoval) w niezręcznej sytuacji, decyduje się zwolnić jej poświadczenie bezpieczeństwa: pewny znak, że myśli o jak najszybszym zwolnieniu jej stanowiska.

keri russell dyplomata netflix

Kiedy Stuart ostrzega Kate, że jej praca jest zagrożona, ta postanawia pogodzić się z przepychem i okolicznościami towarzyszącymi jej roli. „Wiesz, kogo nie możesz zwolnić?” pyta gładko: „Kopciuszek”. Więc zostaje wystrojona razem z Halem i zgadza się na sesję zdjęciową i wywiad dla Brytyjczyków Moda. W trakcie realizacji tego celu wyznaje Stuartowi, że ona i Hal się rozstają. „Postawi mnie na nogi”, mówi rzeczowo, „a potem odejdzie”. Ale kiedy Stuart rozmawia z Halem o tym zwrocie wydarzeń, Hal jest nieugięty, że on i Stuart razem będą w stanie doprowadzić Kate do punktu, w którym będzie fantastyczną wiceprezesem — brzmi to, jakby nadal był zaangażowany, prawda?

Ale na razie wszystko to będzie musiało zostać odłożone, ponieważ podczas kręcenia, kiedy Hal wsiada do samochodu z kobietą, którą uważa za stylistkę, ona natychmiast przykłada mu strzykawkę do szyi i wstrzykuje mu coś, zapewniając go, że jest doskonale bezpieczny, gdy siedzi tam, oszołomiony, a pojazd odjeżdża.

Teraz twoja kolej. Stopień Dyplomatapremierę za pomocą poniższej ankiety, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?