Skip to content

„The Conjuring”: dom na farmie, który zainspirował horror Jamesa Wana w sprzedaży za 1,2 miliona dolarów

26 de wrzesień de 2021
TCDHOUS I1001 e1632621003375

Halloween tuż za rogiem, dom, który zainspirował film Jamesa Wana z 2013 roku Obecność jest do wzięcia.

Pośrednik z Rhode Island, Mott & Chace Sotheby’s, wystawił nieruchomość w Burrillville w stanie RI za 1,2 miliona dolarów. Upiorny dom z XIX wieku z trzema sypialniami i 1 1/2 łazienkami siedzi na ośmiu akrach ziemi, zajmując 3000 stóp kwadratowych.

Następnie pojawił się horror Wana z udziałem Vera Farming i Patricka Wilsona badacze zjawisk paranormalnych Lorraine i Ed Warren, którzy badali dom w poszukiwaniu demonów i duchów w 1971 roku. Od czasu debiutu filmu w 2013 roku dom zyskał popularność w głównym nurcie, pomagając w uruchomieniu szerokiej franczyzy, która teraz nazywa się Zaklinany Wszechświat.

W swoim wykazie Mott and Chace Sotheby’s szczerze mówili, czego można się spodziewać po domu przy 1677 Round Top Road. „Do dziś zgłoszono niezliczone wydarzenia” – napisali. „Mrożące krew w żyłach historie, incydenty i wspomnienia mieszkańców i odwiedzających nieruchomość zostały opowiedziane w dziesiątkach produkcji medialnych, w tym w książkach, filmach i programach telewizyjnych”.

Cory i Jennifer Heinzen byli ostatnimi właścicielami nieruchomości, która kupiła ją w 2019 roku. W wywiadzie dla NBC 10 WJAR ten pierwszy opowiedział dziwne zdarzenia, takie jak „samoistne otwieranie i zamykanie drzwi, kroki, pukanie [and] bezcielesne głosy.

„Ubiegłej nocy w jednym z pokoi mieliśmy czarną mgłę” – dodał. „Wygląda jak dym. Zbierze się w jednym miejscu, a potem się przesunie.

Heinzenowie w końcu otworzyli dom dla publiczności na wycieczki i często gościli tam wydarzenia, pozwalając łowcom duchów i innym osobom sprawdzić posiadłość.

Czy teraz, gdy dom jest ponownie wystawiony na sprzedaż, stanie się on stałą atrakcją? A może jakaś odważna dusza spróbuje żyć z byłą mieszkanką Bathsheba Sherman, która była właścicielką domu w XIX wieku? Trochę Zaklinanie Fani mogą chcieć dostać się do tego upiornego gospodarstwa, ale każdy, kto chce to zrobić, musi przed zakupem przedstawić dowód posiadania funduszy i podpisać umowę NDA, aby uzyskać pełny dostęp do nieruchomości.

Czy ten post był pomocny?