Skip to content

Teoria narybku, która zmieni wszystko na Futurama

3 de lipiec de 2022
l intro 1656871140

Wygląda na to, że bez względu na to, w jakim czasie w historii żyjemy, teorie fanowskie nigdy nie znikną. Z pewnością tak jest w przypadku animowanego serialu komediowego „Futurama”. Stworzony przez Matta Groeninga, twórcę „The Simpsons” i „Disenchantment”, toczy się w 31 wieku i śledzi zwariowane nieszczęścia i wybryki załogi kosmicznej, która porusza się po różnych planetach, postaciach i stale zmieniającej się przyszłości.

Dzięki 140 odcinkom rozłożonym na całe dziesięć różnych sezonów „Futurama” rutynowo zdobywa uznanie krytyków na całym świecie. Rzeczywiście, serial nie tylko ma 94% średniej liczby widzów na Rotten Tomatoes, ale jest także zdobywcą sześciu nagród Emmy. Przez lata, odkąd „Futurama” zniknęła z anteny, entuzjazm fanów dla serialu również nie zniknął. Tłumy fanów nadal pamiętają mnóstwo momentów, które można przytoczyć, zapadające w pamięć historie i ukochane postacie na subreddit r / Futurama.

Wydaje się naturalne, że serial science fiction z tak oddaną grupą fanów zrodził wiele teorii fanowskich. Niezależnie od tego, czy kwestionują świat „Futuramy”, czy próbują rozszyfrować tajemnicę rozwoju postaci, nie brakuje wyszukanych i pełnych pasji pomysłów od fanów ukochanego serialu. Nic dziwnego, że jedna z najpopularniejszych teorii „Futuramy” dotyczy zarówno budowania świata serialu, jak i jego głównego bohatera Philipa J. Fry’a (Billy West).

Czy to wszystko w głowie Fry’a?

Niektórzy fani uważają, że przygody Fry’a w 31 wieku są wynikiem zapadnięcia w śpiączkę przed głównymi wydarzeniami serii. Co ciekawe, dowody na ten pomysł są w rzeczywistości silniejsze niż niektórzy mogą sądzić. W odcinku pilotażowym serialu, Fry zostaje omyłkowo zamrożony kriogenicznie po tym, jak odchyla się na krześle i wpada do maszyny.

Teoria mówi, że Fry doznał wstrząsu mózgu w wyniku upadku. Co więcej, teoria ta sugeruje, że zamiast marnować się w kawałku lodu przez ponad tysiąc lat, różne nieszczęścia Fry’a po prostu rozgrywają się w jego głowie, gdy dochodzi do siebie po zranieniu. Dla wielu fanów proces przypadkowej kriogenezy wymaga po prostu zbyt wielu zbiegów okoliczności, aby miał sens. Oczywiście przyczynia się do tego również fakt, że wiele marzeń Fry’a spełniło się w 31 wieku. Fry, mężczyzna nie mający czasu, jest w stanie osiągnąć wielkość w przyszłym świecie, w tym znaleźć kobietę swoich marzeń, spotykać celebrytów i podróżować między planetami.

W poście na Reddit u/nrl0918 zastanawiał się nad jeszcze głębszymi pytaniami dotyczącymi niektórych niuansów teorii. Ten użytkownik teoretyzował, że Fry został wysłany do szpitala po uderzeniu się w głowę. W rezultacie, ilekroć rodzice Fry’a pojawiają się w serialu, oznacza to, że faktycznie próbują wybudzić go ze śpiączki. Warto zauważyć, że ten użytkownik miał również wyjaśnienie końca serii. Według tego użytkownika, propozycja profesora Farnswortha, by zrestartować wszystko dla jego przodka, oznacza po prostu, że Fry wreszcie budzi się ze śpiączki.

To może być trochę naciągane, a nawet niektórzy autorzy niektórych programów Matta Groeninga nie traktują teorii fanów zbyt poważnie (poprzez WireTap), ale mimo to zadają ważne pytania dotyczące wewnętrznej psychiki ulubionej pomarańczy wszystkich… chłopiec dostawy włosów.

Czy ten post był pomocny?