Skip to content

Teoria „Laurie Is The Devil” z lat 70. jest o wiele bardziej szalona niż „Eric jest w śpiączce”

18 de czerwiec de 2023
l intro 1687071957

Seriale telewizyjne

Rozmowa Laurie Forman

„That 70s Show” był emitowany od 1998 do 2006 roku i, jak każdy popularny długo emitowany program, zrodził wiele teorii fanów. Jedna z teorii Erica Formana (Topher Grace) głosiła, że ​​faktycznie był w śpiączce przez cały czas trwania serialu po tym, jak został ranny w tornado w sezonie 1. Chociaż to wyjaśniałoby niektóre z bardziej szalonych wydarzeń fabularnych „That 70s Show” i anomalię jeśli chodzi o daty na tablicach rejestracyjnych pokazanych podczas sekwencji otwierającej serial, jest to dość dziwaczne jak na serię, która jest w większości względnie osadzona w rzeczywistości.

Ale jedna ze starszych teorii fanów jest jeszcze bardziej nadprzyrodzona, niekonwencjonalna i wręcz oburzająca. W rzeczywistości sugeruje, że siostra Erica, Laurie (Lisa Robin Kelly), jest wcieleniem diabła. Zanim całkowicie odrzucimy teorię, rozważmy dokładnie kilka kluczowych dowodów z ośmiu sezonów serialu.

Teoria została wysunięta około dziesięć lat temu na subreddicie r / That70sshow przez użytkownika, który od tego czasu usunął swoje konto, ale bardzo starał się udowodnić, że Laurie jest agentem Szatana, jeśli nie samym Czarnym Panem. Wskazują, że Laurie urodziła się z ogonem, co Eric ujawnia w sezonie 2, odcinku 22, „Jackie Moves On”. Odnoszą się również do momentu wcześniejszego w sezonie 2, w którym Laurie przyjmuje satanistyczny głos i przywołuje obrazy diabła podczas drażliwej rozmowy z Michaelem Kelso (Ashton Kutcher). Użytkownik mówi też o ogólnym braku emocji postaci. „Fakt: Eric i Donna wydają się być naprawdę zaskoczeni, że okazuje emocje i troskę o kogoś innego niż ona sama”.

W sezonie 3, odcinku 7, „Baby Fever”, kiedy Kitty (Debra Jo Rupp) przekazuje małe dziecko sąsiada, aby opiekowała się nim na noc, Eric żartuje, że to w samą porę na jedną z „czarnych mszy” Laurie.

Jeden odcinek z końca sezonu 2 emanuje silnym diabelskim klimatem

Jeden odcinek z końca sezonu 2 zawiera dwie sceny, które przezabawnie wydają się potwierdzać twierdzenie, że Laurie Forman jest diabłem. Sezon 2, odcinek 23, „Holy Crap”, skupia się na zmaganiach Kitty, by przekonać resztę rodziny do chodzenia do kościoła wbrew ich woli. W jednej scenie śni na jawie, w której rodzina przybywa razem do bram niebios, gdzie św. Piotr (Mac Davis) i Laurie wydają się mieć ze sobą niezwykłą zażyłość, wymieniając porozumiewawcze spojrzenia.

W dalszej części odcinka Kitty zaprasza pastora Dave’a ( Kevin McDonald ) do domu Formanów na rozmowę z rodziną. Laurie bezwstydnie flirtuje z przystojnym młodym duchownym na oczach swojej matki i brata, tworząc jeden z bardziej niezręcznych momentów w serialu. W następnej scenie, podczas gry w remika, odziana w szkarłat Laurie rozgrywa rozdanie 6-6-6, co skłoniło Dave’a do cichego wyjścia z kuchni Formanów i powrotu do kościoła, prawdopodobnie w celu oczyszczenia duszy z zło, na które został narażony.

Odkładając na bok wyraźne obrazy przedstawione w „Holy Crap”, Laurie konsekwentnie oddaje się siedmiu grzechom głównym w całej serii, pozornie faworyzując pożądanie ponad inne (przynajmniej jeśli dokuczanie jej brata ma być brane za dobrą monetę). sama rozwiązłość nie czyni jej Szatanem, ciągłe żarty, że jest diabłem, przynajmniej sugerują, że scenarzystom serialu bardzo podobał się biegający knebel i przesadna symbolika.

Czy ten post był pomocny?