Skip to content

Teoria kretów, która zmienia wszystko na temat Klątwy Oak Island

30 de wrzesień de 2021
l intro 1632960146

Kiedy „The Curse of Oak Island” zadebiutował w historii w 2014 roku, szanse na to, że stanie się długoletnim, ośmiosezonowym hitem, wraz ze specjalnym pseudonimem dla jego najbardziej zagorzałych fanów, wydawały się w najlepszym razie niewielkie. A jednak po ośmiu latach często antyklimatyczna seria rzeczywistości o poszukiwaniu przeklętych skarbów jest tak popularna jak zawsze.

Jak wskazuje Tammy Swift z Duluth News Tribune, „The History Channel twierdzi, że „Oak Island” to program nr 1 w telewizji kablowej, a tam są legiony fanów Oak Island, którzy są znani jako „żołędzie”. Niezliczone blogi i czaty na Reddicie wyjaśniają teorie i szczegółowo omawiają każdy rozwój programu”. Swift wskazuje na wiele potencjalnych powodów sukcesu serialu (w tym na to, że jest „męski”, „ma genialny marketing” i działa podobnie jak uzależniający, ale bezowocny automat do gry), ale niezależnie od tego, co zmusza widzów do powrotu każdego sezonu po więcej rozczarowanie, pozostaje faktem, że rzeczywiście wracają. Z każdym nowym sezonem członkowie masowych fanów serialu wymyślają nowe i bardziej złożone teorie, aby wyjaśnić, gdzie może w końcu znaleźć przeklęty skarb wyspy lub dlaczego bracia Lagina jeszcze go nie znaleźli.

Jedna z bardziej intrygujących teorii – choć niepraktyczna – wyszła od użytkownika Reddita, Merdinusa-Legendariusa, który podzielił się swoją hipotezą z innymi fanami na subreddicie serialu po sezonie 7: „Jaki jest najlepszy sposób, aby pomóc zespołowi nie znaleźć skarbu? ” użytkownik zapytał — „Zasadź kreta, aby pomóc sprowadzić drużynę na manowce”.

Fani uważają, że Charles Barkhouse może być kretem

Użytkownik Reddita zwrócił uwagę, że „zespół bardzo się stara połączyć (Templariuszy) i Masonów z tym tajemniczym skarbem. Jeśli (Templariusze)/Masoni zakopali skarb, wiedzą, gdzie on jest”. Użytkownik następnie zasugerował, że historyk i członek obsady z Oak Island, Charles Barkhouse, wydaje się najbardziej prawdopodobnym kandydatem na kreta, ponieważ był „częścią zespołu masonów, którzy początkowo brali udział w tym projekcie”.

Barkhouse jest członkiem obsady od pierwszego sezonu, a jego rozległa wiedza na temat historii wyspy – a także legendy i tradycji otaczającej skarb – wielokrotnie i na wiele sposobów wspomagała i pomagała kierować wykopaliskami braci Ricka i Marty’ego Laginy. A jednak, jak zauważa teoretyk z Reddit: „Nigdy nie jest zdecydowany w swoich wyjaśnieniach i nigdy nie przekazuje informacji”. Co więcej, „Kiedy ktoś przedstawia teorię, siedzi uśmiechając się i kiwa głową, od czasu do czasu wyrażając aprobatę… Jego wyraz twarzy zmienia się tylko wtedy, gdy podana teoria dotyczy połączenia templariuszy z masonami”.

To nie pierwszy raz, kiedy fan wskazał Barkhouse jako potencjalne zagrożenie dla sukcesu zespołu. Dwa lata przed propozycją Merdinusa-Legendariusa inny użytkownik Reddita odpowiedział na sugestię od u/Bikpla, że ​​Barkhouse był „tajnym templariuszem próbującym sprowadzić Ricka Marty’ego i chłopców na manowce”, mówiąc, że nie ufali historykowi i tournee z Oak Island przewodnik albo.

„Zawsze czuję, że Barkhouse nam przeszkadza”, napisali, dodając: „To tak, jakby wiedział więcej, niż przyznaje”. Niestety, jak zauważyło wielu fanów w odpowiedzi na niedawne ponowne pojawienie się teorii, istnieje kilka problemów z tym tokiem myślenia.

Jak realistyczna jest teoria kretów w The Curse of Oak Island?

Użytkownik adineko odpowiedział na teorię kreta Barkhouse’a jako-Masona-Templariusza kilkoma twardymi faktami. „Jako mason mogę prawie zagwarantować, że „Masoni” jako globalna jednostka nie wiedzą, gdzie jest jakikolwiek skarb na Oak Island”. Dodali również, że „masoni są w dużej mierze niezależni i podlegają jurysdykcji”, więc pogląd, że jakiś organ centralny miałby wiedzę na temat lokalizacji skarbu, który znajduje się daleko poza ich regionem, jest w najlepszym razie niepraktyczny. Co więcej, użytkownik wyjaśnił: „Powiązanie z masonami i templariuszami jest bardzo spekulacyjne… nie ma wielu twardych dowodów”.

Inny mason w wątku powtórzył odpowiedź u/adineko, powtarzając, że „Nie ma żadnych historycznych dowodów na jakikolwiek rzeczywisty historyczny związek między masońskimi (Templariuszami rycerskimi) a pierwotnym średniowiecznym (Templariusze rycerscy)” i że połączenie tych dwóch byłoby jak powiedzenie istnieje związek między słynnym piratem z przełomu XVII i XVIII wieku, kapitanem Kiddem, a drużyną baseballową Pittsburg Pirates.

Podczas gdy inni użytkownicy wątku nadal nie byli przekonani o niewinności Barkhouse’a (jeśli ktoś podejrzewa, że ​​dzisiejsi masoni są potajemnie powiązani ze średniowiecznymi templariuszami, raczej nie będą skłonni uwierzyć na słowo prawdziwego masona, że ​​nie są), inni popierali teorię kreta — ale nie myśl, że może to być Barkhouse.

„A co, jeśli tym wolnym murarzem jest Paul Troutman?!” zapytał użytkownik kylebobwild, dodając, że Troutman jest „Szefem centrum badawczego i ma pierwszorzędną pozycję u władzy, aby ukryć wszystko, co ważne”.

A jeśli rzeczywiście. Na razie fani „Klątwy Oak Island” będą musieli kontynuować spekulacje, czekając na oficjalne ogłoszenie 9 sezonu dziwnie uzależniającej, dorosłej serii poszukiwań skarbów Goonies.

Czy ten post był pomocny?