Skip to content

Teoria Jun-Ho, która na zawsze zmieni grę w kalmary

11 de październik de 2021
l intro 1633984927

Zawiera spoilery na sezon 1 „Gra w kalmary”

Jak wie każdy, kto ostatnio był w Internecie lub nawet w pobliżu, „Gra kalmary” jest nie tylko jednym z największych hitów telewizyjnych 2021 roku, ale jest również na dobrej drodze, aby stać się najczęściej oglądanym programem Netflix wszechczasów, według firmy współdyrektor generalny Ted Sarandos (poprzez termin). Program jest na tyle popularny, że fani wciąż o nim mówią prawie miesiąc po premierze 17 września i najprawdopodobniej będą to robić w najbliższej przyszłości.

Rzeczywiście, „Squid Game” dało fanom wiele do powiedzenia. Ta mrocznie zabawna seria o ludzkich kosztach kapitalizmu jest pełna jajek wielkanocnych i metafor, które stają się jasne dopiero po wielokrotnym oglądaniu, a także zawierają znaczenie symboli na maskach robotników. Co więcej, serial jest również fascynującą tajemnicą, stawiając wiele pytań bez odpowiedzi przez cały pierwszy sezon, chociaż niektóre z tych „pytań” mogą być po prostu dziurami w fabule.

Jedno z największych pytań dotyczy Hwang Jun-ho (Wi Ha-Joon), policjanta, który podejrzewa, że ​​jego brat In-ho (Lee Byung-hun) został uczestnikiem głównych, zabójczych gier serialu i zakradł się na wyspę, aby Ucz się więcej. Tam odkrywa, że ​​jego teoria jest tylko częściowo poprawna: In-ho był uczestnikiem, ale teraz jest zamaskowanym Front Manem, administratorem gry na miejscu.

Kiedy Jun-ho odkrywa to pod koniec odcinka 8 „Gry kalmarów”, jego brat strzela do niego i posyła go, by spadł z klifu do morza. Jednakże, jeśli jedna z teorii fanów jest poprawna, może to nie być ostatni raz, gdy zobaczymy zbuntowanego gliniarza.

Nie licz jeszcze Jun-ho

Użytkownik Twittera @squidgameburnerTeoria sprowadza się do tego: Jun-ho powróci w drugim sezonie „Squid Game”, ponieważ serial nigdy nie pokazuje jego martwego ciała. Teoria sugeruje, że Jun-ho najprawdopodobniej połączy siły z Gi-hunem (Lee Jung-Jae), który zakończył pierwszy sezon serialu, przysięgając, że obali mecze i ich organizatorów.

Filmy i programy telewizyjne często „ożywiają” postaci, które uważano za martwe, a w scenie „śmierci” Jun-ho jest kilka wskazówek, które wskazują, że może jeszcze mieć w sobie trochę życia. Na przykład In-ho waha się przed naciśnięciem spustu i strzela tylko swojemu bratu w ramię, co najprawdopodobniej doprowadziłoby do rany postrzałowej, która nie byłaby śmiertelna. Do tego dochodzi fakt, że Jun-ho pyta In-ho: „Dlaczego, bracie?” tuż przed strzałem i nie otrzymuje odpowiedzi. To dosłowne pytanie bez odpowiedzi, które z pewnością można rozwiązać w 2. sezonie „Squid Game”.

Teoria ta zgadza się również z tym, co ludzie zaangażowani w „Squid Game” powiedzieli o możliwym drugim sezonie. W szczególności twórca i reżyser „Squid Game” Hwang Dong-hyuk niedawno zasugerował, że drugi sezon „Squid Game” może zagłębić się w problemy z koreańskimi organami ścigania i jak system umożliwia organizatorom gry. Oczywiście może to sprawić, że In-ho stanie się głównym celem drugiego sezonu, ale równie dobrze może oznaczać, że Jun-ho powróci.

W tej chwili jest zbyt wiele luźnych końcówek związanych z Jun-ho, by zakładać, że fani go więcej nie zobaczą. Jednak prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy zobaczymy drugi sezon „Squid Game”, dowiemy się, czy Jun-ho naprawdę został zabity przez swojego brata, czy nie.

Czy ten post był pomocny?