Skip to content

Szefowie „Marvel’s Moon Girl and Devil Dinosaur” rozmawiają o ożywieniu pierwszego czarnoskórego serialu animowanego superbohatera: „To magia czarnej dziewczyny”

12 de luty de 2023
162569 0093

Poruszaj się po diamentach; wygląda na to, że Dinozaury są najlepszym przyjacielem dziewczyny. Przynajmniej tak jest w przypadku Lunelli Lafayette (Diamond White). Marvel’s Moon Girl i diabelski dinozaur. Oparta na komiksie o tym samym tytule seria opowiada o Lunelli, czarnej 13-letniej mieszkance Manhattanu, która wykorzystuje swój geniusz, by przypadkowo wyczarować gigantycznego czerwonego diabelskiego dinozaura (Fred Tatasciore) przez portal czasowy, który stworzyła. Na szczęście dla Lunelli i całej dzielnicy Lower East Side, zaprzyjaźnia się z prehistorycznym stworzeniem i wykorzystuje ich wyjątkowe partnerstwo do walki z przestępczością na obszarze znanym jako Moon Girl.

Inną wyjątkową rzeczą w animowanym serialu, powołanym do życia przez aktora Laurence’a Fishburne’a i producentkę Helen Sugland, jest to, że tworzy historię Marvela, przedstawiając pierwszą czarnoskórą główną bohaterkę w programie telewizyjnym Marvela. Ekranowy debiut Lunelli stanowi kolejny krok do niedawnych postępów i inkluzywności, jakie poczynił Marvel, kontynuując prezentowanie kochających technologię i zorientowanych na rodzinę czarnoskórych kobiet w filmach takich jak Czarna pantera i nadchodzące Żelazne serce seria.

„Sam fakt, że musimy to określić ilościowo, mówiąc tylko to stwierdzenie, oznacza, że ​​​​minęło dużo czasu, a to musiało się wydarzyć” — powiedział producent nadzorujący Rodney Clouden. „Wystarczy mieć postać taką jak Lunella jako Moon Girl, młodą czarnoskórą dziewczynę, która interesuje się STEM i opowiada o swojej rodzinie i społeczności, ten model jednej dziewczyny może coś zmienić. To wielka rzecz, że jest 13-letnią dziewczynką, która przypadkiem jest superbohaterką, ale nie jest tylko swoją supermocą; jej mózg jest jej supermocą”.

Tutaj showrunner i producent wykonawczy Steve Loter i Clouden omawiają znaczenie reprezentacji, grania w piaskownicy postaci Marvela oraz swoje inspiracje dla serialu.

DEADLINE: Jak powstała Moon Girl i Devil Dinosaur? Czy Laurence Fishburne skontaktował się z tobą jako pierwszy? A może wszyscy pracowaliście razem, aby zaprezentować ten program Disneyowi?

STEVE LOTER: Wszystko zaczęło się od Laurence’a Fishburne’a w sklepie z komiksami [laughs]. Uwielbia komiksy i zakochał się w Marvelu Księżycowa dziewczyna i diabeł dinozaur bo czytał [the original 1970s comic] Księżycowy chłopiec i diabeł dinozaur kiedy był młodszy. Następnie udał się do swojej partnerki producenckiej, Helen Sugland, z Cinema Gypsy, niesamowitej firmy, która zajmuje się produkcją Czarniawy, Dorosły, mieszany, i powiedział: „Myślę, że to musi być program animowany”. I Helena się zgodziła. Wykonano więc telefony do Disneya i Marvela, a kiedy dzwoni Cinema Gypsy, odbierasz telefon [laughs]. I wszyscy zgodzili się: „Tak, to niesamowity pomysł na serial animowany”. Więc po prostu ruszyli do przodu i powiedzieli: „Musimy to zrobić”.

DEADLINE: Moon Girl to pierwsza czarnoskóra główna bohaterka serialu o superbohaterach Marvela. To jest historyczne. Co to oznacza dla ciebie, że ożywiłeś tę iterację tej postaci?

CHMURA RODNEYA: To dużo znaczy. Sam fakt, że musimy to określić ilościowo, mówiąc tylko to stwierdzenie, oznacza, że ​​minęło dużo czasu i musiało się to wydarzyć. Wystarczy mieć postać taką jak Lunella jako Moon Girl, młodą czarnoskórą dziewczynę, która interesuje się STEM i zajmuje się swoją rodziną i społecznością, ten model jednej dziewczyny może coś zmienić. To wielka rzecz, że jest 13-letnią dziewczynką, która przypadkiem jest superbohaterką, ale nie jest tylko swoją supermocą; jej mózg jest jej supermocą. Chcieliśmy więc zwrócić uwagę na ten aspekt i pomysłowość, której używa, by zrobić coś z niczego za pomocą swoich gadżetów do walki z przestępczością. Jest wzorem do naśladowania, który ktoś inny może podziwiać i do którego może aspirować. Dlatego jest to naprawdę ważne, zwłaszcza jej debiut podczas Miesiąca Czarnej Historii.

DEADLINE: Fajnie jest widzieć, że niektóre odcinki koncentrują się wokół bardzo specyficznych problemów w kulturze Czarnych. Na przykład w odcinku, w którym Lunella stara się pokochać swoją naturalną fryzurę i ucieka się do zrobienia szkodliwego chemicznego środka rozluźniającego. Czy możesz omówić równowagę między tworzeniem konkretnych narracji kulturowych a bardziej uniwersalnymi?

LOTER: Zaczynając, reprezentacja ma znaczenie. I to jest coś, co Laurence powiedział na początku produkcji, co moim zdaniem mocno odbiło się echem, wiesz? Nie możesz być tym, czego nie widzisz. I pomyślałem, że to było dla nas naprawdę ważne przesłanie, abyśmy przystąpili do produkcji serialu mając to na uwadze. Przyjrzeliśmy się również Lunelli jako 13-latce z podobnymi problemami nastolatków, ponieważ gdy dorasta, inteligencja nie jest równoznaczna z mądrością. Tak więc przechodzi przez problemy i problemy, z którymi wszyscy mieliśmy do czynienia jako 13-latkowie, a każdy odcinek był tematycznie ukierunkowany na to. Na przykład, jest odcinek o niecierpliwości i inny o zazdrości. Badamy to przez jej pryzmat, ale znowu jest to coś, co wszyscy czuliśmy i musieliśmy się wydarzyć w naszym życiu, ale wtedy znaleźlibyśmy złoczyńcę z tego konkretnego odcinka, aby odzwierciedlić ten sam element tematyczny. Tak więc jej przygody w świecie rzeczywistym odzwierciedlały jej przygody z superbohaterami. Ale było dla nas bardzo ważne, jak wspomniał Rodney, aby zapewnić głęboką narrację. Chcieliśmy czegoś relatywnego i emocjonalnego, ale bardzo ważne było, aby było to widziane oczami Lunelli Lafayette.

zachmurzenie: Aby dodać więcej o specyfice rzeczy, jest czarną dziewczyną. Jeśli była latynoską lub azjatycką dziewczyną, istnieją pewne cechy szczególne, na których można się oprzeć, aby opowiedzieć historię, ale temat jest uniwersalny. Chodzi o to, że to ta sama historia, tylko w innym opakowaniu. Myślę, że specyfika jest dobra tylko dlatego, że jest autentyczna w reprezentowaniu określonego segmentu społeczeństwa. Mimo to historia jest uniwersalna i dotyczy każdego, i myślę, że to sprawia, że ​​​​jest skuteczna. Jeśli chodzi o odcinek o włosach, za każdym razem, gdy wchodzimy w jakiś temat, staramy się zobaczyć, jak możemy rozwiązać go wizualnie lub napisać w wyjątkowy sposób, a nie tylko podstawową rzecz, którą widzieliście wcześniej.

DEADLINE: Biorąc pod uwagę, że jest to program dla młodszej publiczności, czy było coś trudnego w odróżnianiu materiału z komiksu od serialu? Czy adaptacja jakiejś konkretnej postaci stanowiła dla ciebie wyzwanie?

LOTER: Uwielbiamy komiks oraz jego autorów i artystów, Amy Reeder, Brandona Montclare i Natachę Bustos. Praca, którą wykonali, była oczywiście inspiracją i odskocznią do serialu. Ale kiedy ponownie tłumaczysz coś na inne medium, ma to tendencję do zmiany i przekształcania się w to, czego wymaga to medium. Tak więc, chociaż komiks był platformą startową, wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że chociaż jest stworzony głównie na rynek dziecięcy, chcieliśmy zrobić z niego cztery ćwiartki. Moje doświadczenie w filmach fabularnych naprawdę otworzyło mi oczy na możliwość zrobienia czegoś, co byłoby dla wszystkich, w tym rodziców i dzieci. Chcesz poruszyć tematy w narracji, które mogą zainicjować rozmowę między rodzicami a dziećmi, więc bardzo ważne było dla mnie upewnienie się, że zaangażowanie narracyjne jest wystarczające, aby przyciągnąć całą rodzinę do stołu.

zachmurzenie: Z tym, jak scenarzyści pisali scenariusze i jak poradziliśmy sobie z konkretnymi [topics], zadbaliśmy o to, by szanować naszą publiczność bez względu na wiek. Na przykład mój syn ma 10 lat i jest dość bystry, jeśli chodzi o rozumienie historii i tym podobne rzeczy, i myślę, że jest wiele dzieci, które też są dość bystre. Jak powiedział Steve, tworzymy scenariusz w sposób, który prowadzi do dyskusji, i nie chcieliśmy, że tak powiem, „zgłupiać” serialu. Poprzez pisanie, sztukę, a nawet muzykę, chcieliśmy, aby był to wyrafinowany i wzniosły program dla dzieci.

DEADLINE: Jedną z postaci, które zaadaptowałeś inaczej niż w komiksach, jest Beyonder, grany tutaj jako śpiewny, błyskotliwy, charyzmatyczny mężczyzna, którego głos użyczył Laurence Fishburne. Biorąc pod uwagę, że jest także tak mało znaną postacią, jak znalazł się w serialu jako zabawny nowy dodatek?

LOTER: Cóż, to zabawne, ponieważ Beyonder był sugestią samego Kevina Feige, który pomyślał, że będzie to idealna folia, z którą Lunella sobie poradzi. I wszyscy jesteśmy wielkimi fanami Marvela. Dorastaliśmy z komiksami i uwielbiamy filmy i programy telewizyjne, więc możliwość zabawy w tej piaskownicy jest niesamowita. Ale ponieważ jesteśmy fanami od dłuższego czasu, mamy ogromną wiedzę na temat mało znanych postaci Marvela. Tak więc, kiedy kręciliśmy ten serial, pomyśleliśmy: „Och, czy nie byłoby wspaniale wyciągnąć kilka postaci, z którymi dorastaliśmy, które mogą być niejasne, z którymi być może Marvel jeszcze wiele nie zrobił, i umieścić je w przedstawieniu”. Nie tylko po to, by dać im chwilę w słońcu, ale także po to, by dać im możliwość bycia odpowiednią postacią do właściwej narracji.

zachmurzenie: Beyonder może nie być dobrze znany niektórym ludziom, którzy nie są laikami komiksów, ale jest główną postacią w komiksach Secret Wars. Więc jeśli lubisz komiksy i wiedzę Marvela, to wielka sprawa. Ale mieliśmy szansę nadać temu nasz charakter i nadać mu charakter, czyniąc go trochę bardziej zabawnym i zmiennym. A kiedy dodamy do tego występ Laurence’a, wniesie do tego pewien element zabawy i powagi, złośliwości i niebezpieczeństwa. Trochę niebezpieczny… człowiek jest niebezpieczny. Jest bardzo potężny. On może być zabawny. Wygląda na wesołego i wesołego, ale pstryknięciem palca potrafi wiele zdziałać.

DEADLINE: styl animacji również odzwierciedla tę energetyczną żywiołowość i styl graffiti; jakie były tutaj wpływy?

LOTER: Spider-Verse był inspirujący, otwierając drzwi do bycia bardziej kreatywnym i podejmującym ryzyko oraz przesuwając granicę projektowania w muzyce i animacji. Patrzyliśmy i zadawaliśmy sobie pytanie: „Jak możemy to zrobić? Jak możemy zrobić po swojemu Spider-Verse?” Ale nie kopiując tego, chcieliśmy położyć własną flagę na piasku, a także chcieliśmy to zrobić z budżetem telewizyjnym. Ale chcieliśmy mieć coś, co wyróżnia się z tłumu i myśli o tym, czym jest Nowy Jork. Jak najlepiej reprezentujemy Nowy Jork? I mamy ten materiał na komiks, więc musimy poślubić ten aspekt Nowego Jorku i przedstawić ten komiks w najlepszym świetle.

zachmurzenie: Zaczęliśmy czerpać z wpływów pop-artu, takich jak Basquiat, Andy Warhol i Keith Haring, a także stylu graffiti i stylu komiksowego. A potem trochę Marca Hempela, rysownika komiksów, UPA i Saula Bassa. Spektakl ma szeroką mieszankę różnych starych i nowych wpływów. Istnieją różne wpływy sztuki abstrakcyjnej, więc wszyscy wrzuciliśmy to do blendera, a następnie sprawiliśmy, że tak się stało. Możesz to zobaczyć z tłem; masz tekstury, warstwy, półtony i to wszystko, plus styl pióra i atramentu oraz cętkowane czarne kropki na postaciach. Uważamy, że te style łączą się ze sobą, a nie ze sobą konkurują. A potem ze stylem animacji, masz kombinację zippy i maku, a potem będziesz mieć chwile, w których musisz skupić się na dialogu lub niebezpieczeństwie sytuacji, a my to spowalniamy i to trochę bardziej płynny. A dodanie nowoczesności wyskakujących okienek emoji, aby zaznaczyć komunikację, było fajne.

DEADLINE: Co masz nadzieję, że widzowie wyniosą z tego programu?

LOTER: Uwielbiam program, przesłanie i to, że rodziny mogą go oglądać razem. I myślę, że ten program jest naprawdę inspirujący. Uważam, że Lunella Lafayette, pierwsza afroamerykańska superbohaterka na scenie, której supermocą jest jej mózg, to ważny moment w czasie. Myślę, że styl artystyczny jest wciągający. Myślę, że muzyka jest szalenie dobra. Raphael Saadiq jest naszym muzycznym producentem wykonawczym i myślę, że wyniósł ten materiał do poziomu, o którym nawet nie marzyliśmy. Myślę więc, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Disney i Marvel robią tak dobrze, że tworzą historie ze świetną akcją, świetną komedią i toną serca, i naprawdę czujesz się, jakbyś przeżywał cudowną przygodę.

zachmurzenie: Tak, i to jest magia czarnej dziewczyny. Musimy zobaczyć więcej i myślę, że każdy będzie mógł zobaczyć Lunellę i odnieść się do jej problemów i sytuacji. Program jest dla wszystkich w wieku od 8 do 80 lat i myślę, że każdy coś z niego wyciągnie, bez względu na to, kto go ogląda.

Marvel’s Moon Girl i diabelski dinozaur jest obecnie emitowany w odcinkach na Disney Channel i będzie transmitowany na Disney+ od 15 lutego

[This interview has been edited for length and clarity]

Czy ten post był pomocny?