Skip to content

Szef dystrybucji MGM, Erik Lomis, zapamiętany przez dyrektora Paramount, Chrisa Aronsona, za wpływ na branżę i organizację charytatywną Willa Rogersa: „Niepodobny do żadnego innego” – CinemaCon

25 de kwiecień de 2023
Erik Lomis

AKTUALIZACJA: Dziedzictwo szefa MGM Domestic Distribution, Erika Lomisa, przypomniał dziś rano na CinemaCon jego szef Paramount Domestic Distribution, Chris Aronson, który wiele lat temu pracował z tym pierwszym w MGM. Lomis zmarł nagle 22 marca, tuż po wydaniu MGM Credo III aby nagrać wyniki kasowe – wygrana również dla Amazon, macierzystej firmy streamingowej studia.

Później tego ranka, kiedy odchodzący prezydent i dyrektor generalny NATO, John Fithian, wszedł na scenę, wykrzyknął: „Dedykuję ten CinemaCon Erikowi Lomisowi i wszystkim, których dotknął”.

„Erik trenował, prowadził i był mentorem wielu osób w tej branży” — powiedział Fithian.

Lomis był siłą podczas pandemii. Kiedy większość studiów chciała rzucić swoje namioty na serpentyny, ponieważ stan wystawy pozostawał zamknięty i wątpliwy, Lomis lobbował za kinową premierą ostatniego filmu Daniela Craiga o Jamesie Bondzie. Nie tylko zapewnił, że film będzie kręcony do ponownego otwarcia kin, ale także przewidział wpływ, jaki Covid wywrze na branżę w połowie marca 2020 r. Lomis był pierwszym dyrektorem ds. dystrybucji w studiu, który miał odwagę się ruszyć Nie czas umierać; w czasie, gdy wpływ Covid był szeroko rozpowszechniony, o czym wiedziało kilku kierowników studia w mieście. Lomis odegrał również kluczową rolę w skłonieniu Amazon do obrócenia Bena Afflecka-Matta Damona Powietrze dramat od premiery Prime Video po kinowe okno tej wiosny.

POWIĄZANY: Zgony w Hollywood i mediach w 2023 r.: galeria zdjęć i nekrologi

Jednak nie chodziło tylko o genialne posunięcia dystrybucyjne z Lomisem, ale także o jego siłę w pracy charytatywnej, w szczególności o zbieranie funduszy dla Instytutu Willa Rogersa. „Kiedy Erik zadzwonił, dałeś”, powiedział mi jeden z dystrybutorów po jego śmierci.

„Nasza branża straciła jednego z najbardziej pełnych pasji, inteligentnych i najlepszych dyrektorów ds. dystrybucji. Erik Lomis był inny niż wszyscy” – powiedział Aronson w bardzo szczerym przemówieniu.

„Możesz wyciągnąć chłopca z Filadelfii, ale nigdy nie wyciągniesz Filadelfii z chłopca. Erik był przyjacielem wielu, mentorem wielu innych i, szczerze mówiąc, po prostu wyjątkową osobą. Podczas gdy nagłość odejścia Erika jest tak trudna do zrozumienia, musimy zrozumieć, że życie można zrozumieć tylko wstecz, ale życie trzeba przeżywać naprzód” — dodał Aronson.

POWIĄZANE: CinemaCon 2023 – Pełna relacja z Wszykina

„I właśnie tego chciał Erik – zawsze żyć do przodu. Jak najlepiej wykorzystać każdy dzień… dni, które zwykle zaczynały się, zanim większość innych się obudziła” – kontynuował Aronson.

„Erik, jak wielu z nas, lubił wygrywać. Wygrywaj w pracy, wygrywaj w golfa i wygrywaj na boisku. Erik był wielkim fanem Philadelphia Eagles i przez lata cieszyliśmy się wieloma meczami Eagles-49’ers, w tym meczem NFC Championship z zeszłego sezonu. Podczas gdy moja drużyna zwykle wygrywała i ma o wiele więcej zwycięstw w Super Bowl niż jego drużyna, z perspektywy czasu cieszę się, że drużyna Erika wygrała to ostatnie. Zawsze będę myślał o Eriku, kiedy Niners zagrają z Eagles, ale to już nie będzie to samo.

„Ale rzeczy takie jak zwycięstwa i porażki, które kiedyś wydawały się tak ważne, po prostu znikną. Więc co tak naprawdę ma znaczenie? Liczyć się będzie nie czyjś sukces, ale czyjeś znaczenie. Liczy się każdy akt odwagi, uczciwości, poświęcenia i współczucia, jakiego możemy dokonać. A Erik był niesamowicie współczujący. Jego niestrudzone poświęcenie i praca dla Will Rogers Motion Picture Pioneers wyznaczyły standardy nie tylko dla mnie, ale także dla Todda Vradenburga, Jima Orra i wielu innych. Pasja Erika do Willa Rogersa i praca, jaką wykonuje organizacja charytatywna, zaowocowały darowiznami na jego cześć od ponad 100 osób na łączną kwotę ponad 150 000 USD i ta liczba wciąż rośnie”.

„Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą. Inni pozostają przez długi czas, zostawiając ślad w naszych sercach, a my nigdy, przenigdy nie jesteśmy tacy sami. Eryk był jedną z tych osób. Ślady jego stóp są na jego rodzinie, na mnie, na tym biznesie i na każdym, kogo życie miało szczęście skrzyżować się z jego życiem”.

„Są ludzie, którzy przynoszą światu tak wielkie światło, że nawet po ich odejściu światło pozostaje. Niech światło Erika świeci jasno” – podsumował Aronson.

Czy ten post był pomocny?