Skip to content

Szef Discovery Warner Bros, David Zaslav, rysuje drwiny i skanduje „Płać swoim pisarzom!” Podczas przemówienia inauguracyjnego Uniwersytetu Bostońskiego

22 de maj de 2023
Zaslav BU e1684695121618

Drwiny i okrzyki „płać swoim scenarzystom” powitały szefa Warner Bros Discovery Davida Zaslava w niedzielę, gdy wygłaszał przemówienie inauguracyjne Uniwersytetu Bostońskiego.

Zaslav, który ukończył studia prawnicze na BU w 1985 roku, nigdy otwarcie nie przyznał się do strajku WGA ani do żadnego jadu, który przetoczył się przez imprezę plenerową podczas jego 22-minutowego przemówienia. Podczas gdy oficjalna pikieta została ustawiona na zewnątrz, w pewnej odległości od sceny, kilku uczniów zdawało się dołączać do wokalnej odpowiedzi na pojawienie się Zaslava. Pod koniec wydawało się, że częściowo przemawia do swoich przeciwników, kiedy złożył ostatnie życzenie. „Mam nadzieję, że zobaczę was wszystkich — i mam na myśli Wszystko z was — powiedział, wskazując tłum dla podkreślenia — po drodze. Podróż życia. Nie ma nic lepszego.

Według serii tweetów pro-WGA przed, w trakcie i po przemówieniu Zaslava, pikietujący z gildii i innych związków machali znakami, gdy samolot krążył nad ich głowami z tępym, pisanym wielkimi literami komunikatem: „DAVID ZASLAV: PŁAĆ SWOIM PISAROM”.

Jeśli chodzi o samo przemówienie, było ono zgodne z konwencjonalnym zarysem nauk przekazanych przez starszego, a Zaslav nakłaniał absolwentów do rozpoznania swoich mocnych i słabych stron, zwłaszcza tych ostatnich. Wrócił do kamieni probierczych w swojej karierze, sprawdzając nazwisko byłego dyrektora generalnego General Electric (i NBC), Jacka Welcha i członka zarządu WBD, Johna Malone. „Te relacje, przyjaźnie, mentoring wzbogacą cię i popchną” – powiedział.

Przywołując radę Welcha, zacytował zmarłego dyrektora, który namawiał go do znalezienia sposobu na dogadanie się z innymi, nawet tymi, z którymi ma różnice. (Ponownie, słowa wydawały się mieć wiele do powiedzenia na temat obecnych napięć w gildii, chociaż jeśli pojął tę interpretację, Zaslav, z oczami ocienionymi okularami przeciwsłonecznymi, nigdy nie wskazywał na to). „Niektórzy ludzie będą szukać walki, ale nie bądź tym, u którego go znajdą” — powiedział Welch. „Skoncentruj się na dobrych cechach ludzi”.

Na transmisji na żywo dostarczonej przez uniwersytet trudno było dokładnie określić, skąd dochodziły śpiewy, chociaż Zaslav okresowo robił długie przerwy, aby krzyki się uspokoiły, zanim kontynuował. Zgodnie z wcześniej wydrukowanymi znakami pikiet zwieńczonymi napisem „F*!# Zaslav!” wybuchy były często bluźniercze. Okazjonalne przerywniki dla publiczności podczas transmisji na żywo nie pokazywały żadnej dużej grupy wyrażającej niezadowolenie, chociaż zdjęcia udostępnione w mediach społecznościowych pokazały, że niektórzy z tłumu machają znakami pro-WGA. Boos zdecydowanie zagłuszył okrzyki w kanale audio.

Zaslav nie pojawił się na scenie w zeszłym tygodniu podczas prezentacji swojej firmy dla kupujących reklamy w Nowym Jorku, wydarzenia pozbawionego talentów w uznaniu sytuacji na rynku pracy. Dyrektor pojawił się jednak na konferencji, której gospodarzem była firma SVB MoffettNathanson z Wall Street, i siedział podczas sesji przewodniej, podczas gdy pikietujący maszerowali przed hotelem, w którym odbywała się konferencja.

W wywiadzie dla CNBC na początku tego miesiąca Zaslav został zapytany, co jego zdaniem mogłoby przynieść rozwiązanie impasu pracy, który ma wejść w czwarty tydzień. „Miłość do biznesu i miłość do pracy” – odpowiedział. „Wszyscy weszliśmy do tego biznesu, ponieważ kochamy opowiadać historie. … To właśnie nas połączy”.

Po przemówieniu rzecznik przekazał Wszykina oświadczenie Zaslava. „Jestem wdzięczny mojej macierzystej uczelni, Uniwersytetowi Bostońskiemu, za zaproszenie mnie do wzięcia udziału w dzisiejszej inauguracji i przyznanie mi tytułu doktora honoris causa” – powiedział. „Jak często mówiłem, ogromnie wspieram pisarzy i mam nadzieję, że strajk zostanie wkrótce rozwiązany w sposób, który ich zdaniem uzna ich wartość”.

Oto niektóre tweety dotyczące przemówienia inauguracyjnego BU:

Niesamowite zdjęcie lol https://t.co/z27kwNC33x pic.twitter.com/h1qygIYJas

— April Wolfe (@AWolfeful) 21 maja 2023 r

Wideo i zdjęcia od mojego przyjaciela z IATSE na pikiecie BU Graduation / Zaslav w Bostonie. Duża frekwencja z udziałem wielu różnych związków zawodowych.#wga#wgaStrong#wgaStrike pic.twitter.com/qpe2KCXgAf

— Calvin Starnes (@CalvinStarnesOG) 21 maja 2023 r

Zaslav głośno wygwizdał na początku BU. Chociaż nie jestem w stanie być szczęśliwym, to jest bliskie. pic.twitter.com/qtIaMJJaFb

— Shawn Wines Kapitan WGA (@shawnwines) 21 maja 2023 r

Zaslav zostaje uderzony śpiewem Pay Your Writers w Bostonie. To jest takie dobre. pic.twitter.com/00pL4ahAqZ

— Mike Scollins (@mikescollins) 21 maja 2023 r

David Zaslav, szef Warner Brothers / Discovery otrzymuje tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie Bostońskim – Samolot holował tę wiadomość krążącą wokół ceremonii

„David Zaslav – płać swoim pisarzom”#WGA #WGAStrike #Pisarze #scenarzyści #scenariusz pic.twitter.com/WF5p3rVgYV

— KB (@kbsez) 21 maja 2023 r

Czy ten post był pomocny?