Skip to content

Szczyt HBCU organizuje osobisty mikrofestiwal na Uniwersytecie Howarda; Pojawią się Charles D. King i Ryan Coogler

18 de październik de 2022
IMG 7533

EKSKLUZYWNY: Czwarty doroczny szczyt Macro HBCU odbywa się we wtorek ponownie osobiście w tym roku na Howard University w Waszyngtonie. Na mikrofestiwalu odbywają się panele, food trucki, prezenty oraz pokaz filmowy.

Szczyt inauguracyjny zadebiutował w Howard w 2019 roku misją angażowania i edukowania studentów w zakresie kariery, możliwości i ścieżek w dziedzinie mediów i rozrywki.

Potwierdzeni, że pojawią się w tym roku to Naturi Naughton, zdobywczyni Oscara scenografka Hannah Beachler, partner/menedżer talentów M88 Oronde Garrett, agentka talentów UTA Yasmine Pearl, dziennikarka/gospodarz telewizyjna Gia Peppers, dyrektor zarządzająca i Chase Sapphire GM Marleta Ross i założycielka Macro oraz CEO Charles D. King, wraz z wirtualnym występem reżysera Ryana Cooglera.

Wydarzenie jest otwarte dla studentów i absolwentów Howard University. Wszyscy uczestnicy muszą się zarejestrować, aby wziąć udział tutaj.

W tym roku Chase Sapphire dołączy do MACRO, aby wesprzeć i podnieść na duchu mikrofestiwal. SheaMoisture powraca jako sponsor The MACRO HBCU Summit, kontynuując zaangażowanie marki w celebrowanie kultury, wspieranie czarnych biznesów i obronę sprawiedliwości. Beats, LiveNation i Amazon Studios będą również sponsorować wydarzenie, które zakończy się pokazem nadchodzącego horroru psychologicznego Nanny autorstwa scenarzysty i reżysera Nikyatu Jusu.

Poniżej pełna lista wydarzeń na dany dzień (cały czas ET):

11 rano
Drzwi otwarte. Muzyka: DJ Kidd Fresh, absolwent Uniwersytetu Howarda.

Południe
Poradnik: co chciałbym wiedzieć przed wejściem do Hollywood.

Ten panel będzie edukować uczestników na temat strategii, umiejętności i sposobu myślenia potrzebnego, aby stanąć w drzwiach i uzyskać porady, co robić, a czego nie robić podczas budowania osobistej sieci, jak zrobić dobre wrażenie i nauczyć się umiejętności wszystkie niezbędne do przetrwania i rozwoju w mediach i rozrywce zostaną omówione.

Moderator: Gia Peppers, dziennikarka i prezenterka telewizyjna
Paneliści: Oronde Garrett, Partner/Talent Manager, M88
Yasmine Pearl, agentka ds. filmów, UTA

1 po południu
Nowa definicja opowiadania historii: rozmowa ze zdobywczyni Oscara, scenografem Hannah Beachler, Czarna pantera: Wakanda na zawsze.

Moderowana przez: nominowany do Oscara producent Charles D. King, Judasz i Czarny Mesjasz. Wirtualne powitanie reżysera Ryana Cooglera, Czarna Pantera: Wakanda na zawsze.

Ta intymna dyskusja wprowadzona przez reżysera Ryana Cooglera koncentruje się na wykorzystaniu umiejętności, które często są niedoceniane i/lub pomijane, i przekształcaniu ich w niesamowitą karierę. Hannah Beachler porozmawia o tym, jak na nowo zdefiniować, co to znaczy być gawędziarzem w tym biznesie, tworzyć własną ścieżkę i manifestować marzenia poprzez aktywowanie jej unikalnych umiejętności, talentów i zainteresowań. Beachler jest płodną scenografką, najbardziej znaną ze swojej kultowej pracy nad oszałamiającymi grafikami Beyonce dla Lemonade, W biegu II oraz Prezent a także przeszła do historii jako pierwsza w historii Afroamerykanka, która została nominowana i zdobyła Oscara za pracę nad filmem Marvela Czarna pantera w reżyserii Ryana Cooglera. Wcześniej współpracowała z Cooglerem na Kredo a także zwycięzca Grand Jury na festiwalu filmowym Sundance Fruitvale Station. Beachler współpracował także z reżyserem Barrym Jenkinsem jako scenograf przy filmie nagrodzonym Oscarem za najlepszy film światło księżyca.

14:00
Fireside Chat: rozmowa makro z udziałem dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego Chase Sapphire Marlety Ross oraz aktorki/reżyserki/producenta Naturi Naughton.

Moderowana przez: Stacey Walker King, dyrektor ds. marki, MACRO.

Uczestnicy wysłuchają wypowiedzi dwóch kobiet, które przełamały granice i przeciwstawiły się oczekiwaniom. Publiczność zdobędzie wiedzę na temat żywiołów, sposobu myślenia i wizji, jakich wymagała budowa ich niesamowitej kariery.

15:00
Bije czarnych twórców: Rozmowa o czarnym futuryzmie.
Moderowana przez: Astor Chambers, Lead, Global Influence and Social Actions, Beats.

Uczestnicy dowiedzą się z pierwszej ręki o Czarnym Futuryzmie — czym jest i jak wygląda, a także usłyszą od obecnych studentów Uniwersytetu Howarda z Beats Black Creators Cohort 2022 o tym, jak ten projekt opowiadania historii rzucił im wyzwanie, by zbudować ten świat i zabrać nas tam.

15:30
Widzimy Cię: Tworzenie możliwości dla studentów HBCU. Zasilany przez SheaMoisture.

Na tym panelu zostanie zaprezentowany debiut „Watch Them Work”, cyfrowego serialu dokumentalnego z udziałem dwóch studentów-przedsiębiorców z HBCU. Kierownicy SheaMoisture omówią, w jaki sposób znajdują i wzmacniają talent tam, gdzie się znajdują oraz jak tworzą ścieżki i możliwości dla młodych gawędziarzy i twórców.

Moderator: Gisselle Ruiz, wiceprezes ds. ludzi i kultury, MAKRO
Paneliści: Moussa Bathily, szef marketingu eksperymentalnego, Sundial Brands
Rachel Motley, artystka multidyscyplinarna, Howard University, klasa 2022
Darris Rushing, stylista gwiazd, Clark Atlanta University, klasa 2022

16:00
Food trucki, muzyka, prezenty i stylizacja od SheaMoisture

19:00.
Pokaz filmu: Howard Entertainment Program przedstawia nagradzany film Nikyatu Jusu Niania. Obsługiwane przez Amazon Studios.

W tym psychologicznym horrorze o wysiedleniu, napisanym i wyreżyserowanym przez Nikyatu Jusu, Aisha (Anna Diop), kobieta, która niedawno wyemigrowała z Senegalu, zostaje zatrudniona do opieki nad córką zamożnej pary (Michelle Monaghan i Morgan Spector) mieszkającej w Nowym Jorku Miasto. Prześladowana nieobecnością młodego syna, którego zostawiła, Aisha ma nadzieję, że jej nowa praca da jej szansę sprowadzenia go do Stanów Zjednoczonych, ale coraz bardziej niepokoi ją niestabilne życie rodzinne. Gdy zbliża się jego przybycie, gwałtowna obecność zaczyna atakować zarówno jej sny, jak i rzeczywistość, zagrażając amerykańskiemu snu, który starannie układa. Film zostanie wydany na całym świecie w ponad 240 krajach i terytoriach w Prime Video 16 grudnia 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?