Skip to content

„SWAT” anulowany przez CBS po 6 sezonach wśród odrodzenia oglądalności: oto dlaczego

6 de maj de 2023
S.W.A.T

W najbardziej znanym jak dotąd anulowaniu z góry, CBS zdecydowało się nie odnawiać PACNIĘCIE na siódmy sezon. Jego nadchodzący finał sezonu 6 będzie służył jako finał serii.

Zainspirowany serialem telewizyjnym z 1975 roku i filmem fabularnym, PACNIĘCIE, z udziałem Shemara Moore’a, był najbardziej uznanym — i najdroższym — serialem CBS, który wciąż znajdował się w bańce. Jego upadek ilustruje trudne realia ekonomiczne branży nadawczej PACNIĘCIE zrobił to, o co go poproszono w tym sezonie — był to rzadki serial telewizyjny, którego oglądalność liniowa rosła z roku na rok dwucyfrowo po przeniesieniu go do piątków, gdzie rozkwitł dramat. To może być najczęściej oglądany serial telewizyjny, który zdobył topór w tym sezonie.

Koprodukcja Sony Pictures TV i CBS Studios, PACNIĘCIE przeszedł od szeregu wczesnych odnowień aż do zeszłego roku do anulowania.

Słyszałem, że to dlatego, że CBS i wiodące studio Sony TV nie mogły dojść do porozumienia finansowego. Jak poinformował Wszykina w marcu, te wczesne odnowienia w ciągu ostatnich kilku lat nadeszły, gdy sieć utrzymywała opłatę licencyjną na niezmienionym poziomie, co wywierało coraz większą presję na budżet i dodatkowo zmniejszało marże zysku programu, ponieważ koszty rosną każdego roku. Sony nie było skłonne do kolejnego odnowienia za stałą opłatą licencyjną, ponieważ zagroziłoby to modelowi finansowemu programu.

Słyszę CBS, które włączyło swoje ekskluzywne okno PACNIĘCIE wygasa, ostatecznie wzrosła opłata licencyjna, ale oferta przyszła z cięciem zamówienia, co jeszcze bardziej podniosłoby budżet na odcinek i jeszcze bardziej zaszkodziłoby ekonomii programu. Obie strony prowadziły negocjacje do końca, ale różnica między nimi pozostała, co doprowadziło do dzisiejszego odwołania. (Z tego co słyszę, znalezienie nowego domu dla PACNIĘCIE gdzie indziej wydaje się niewykonalne).

Ponadto CBS właśnie pokazało swoje dwa pilotażowe dramaty Matlock I Elsbethz których oba zostały bardzo dobrze przyjęte, dając sieci więcej swobody w swoich serialach bąbelkowych, które obejmują również dramaty pierwszego roku Wschodni Nowy Jorkktórej negocjacje w sprawie odnowienia postępują, oraz Prawdziwe kłamstwaktórego perspektywy wydają się marne.

„Przez sześć sezonów niesamowite talenty zespołu PACNIĘCIE obsada prowadzona przez Shemara Moore’a, scenarzystów, producentów i ekipę kierowaną przez producentów wykonawczych Shawna Ryana, Andy’ego Dettmana i Aarona Rahsaana Thomasa przyniosła nam fascynujące, pełne akcji odcinki, które również poruszały ważne kwestie społeczne i przyczyniły się do sukcesu naszego programu w czasie największej oglądalności. powiedziała Amy Reisenbach, prezes CBS Entertainment. „Szczerze dziękujemy im za ich niesamowitą pracę i pasję, a także dziękujemy naszym oddanym fanom, którzy oglądali nas co tydzień”.

POWIĄZANY: Wrócimy: galeria zdjęć z seriali telewizyjnych odnowionych w 2023 roku

W obecnym szóstym sezonie PACNIĘCIE przyczynił się do ożywienia piątkowego programu dramatycznego CBS, gdzie pomógł wypuścić nowy przełomowy hit Kraj ognia gdy dwie serie połączyły się z długoletnią kotwicą Błękitnokrwiści. Z trzech dramatów, PACNIĘCIE jako jedyny nie przeszedł do następnego sezonu. (Jest to również jedyny, który nie jest w pełni własnością CBS.)

„Z punktu widzenia oglądalności nie ma problemu, aby go wybrać, serial jest wielkim hitem dla CBS” — producent wykonawczy / showrunner Ryan, który ma także nowy hitowy serial Netflix Nocny agent, powiedział Wszykina w marcu. „Żyjemy teraz w tych dziwnych czasach, w których odbywają się rozmowy ekonomiczne i mają pierwszeństwo przed tym, co widzowie naprawdę chcą oglądać na swoich ekranach, i mam nadzieję, że Sony i CBS dopracują szczegóły, aby przywrócić to, ponieważ wiem, że fani tego chcą”.

W PACNIĘCIE, Moore wciela się w byłego żołnierza piechoty morskiej oraz urodzonego i wychowanego w okolicy sierżanta SWAT, którego zadaniem jest kierowanie wyspecjalizowaną jednostką taktyczną, która jest ostatnim przystankiem organów ścigania w Los Angeles. Rozdarty między lojalnością wobec miejsca, w którym się wychował, a lojalnością wobec swoich niebieskich braci, Daniel „Hondo” Harrelson stara się zasypać przepaść między swoimi dwoma światami.

W rolach głównych występują także Alex Russell, Jay Harrington, Kenny Johnson, David Lim, Patrick St. Esprit i Rochelle Aytes. Shawn Ryan, Justin Lin, Neal Moritz, Marney Hochman, Pavun Shetty, Billy Gierhart, Andy Dettman i Paul Bernard są producentami wykonawczymi.

Oto fabuła dla PACNIĘCIEfinał, napisany przez Brandona Margolisa i Brandona Sonniera i wyreżyserowany przez Billy’ego Gierharta.

„Dziedzictwo” – zespół współpracuje z DEA i ich przywódcą o żelaznej szczęce, Mackiem Boyle’em (gościnnie Timothy Hutton), aby powstrzymać bezwzględnego szefa kartelu toczącego wojnę na ulicach Los Angeles, który dokonuje zemsty na tych, którzy zabili jego syna , w drugiej części finału szóstego sezonu SWAT, piątek, 19 maja w CBS.

Czy ten post był pomocny?