Skip to content

Super Nintendo World gotowy do uruchomienia w Universal Studios Hollywood: „To dla nas naprawdę rewolucja”

3 de styczeń de 2023
Screen Shot 2023 01 01 at 6.47.01 PM

W 2016 roku parkiem rozrywki, który odnotował największy wzrost frekwencji na świecie, było Universal Studios Hollywood. W tym roku frekwencja w parku wzrosła o 13,9% do 8 086 000 odwiedzin, zgodnie z indeksem tematycznym EA / AECOM i indeksem muzeów. Co się stało? Czarodziejski świat Harry’ego Pottera, ot co.

W tym roku Universal Studios Hollywood może być o krok od uruchomienia kolejnego megalosowania, sprytnie stworzonego z niezwykle popularnej własności intelektualnej. W przypadku Harry’ego Pottera firma Universal Creative — dział firmy odpowiedzialny za atrakcje w parkach rozrywki — wykonała świetną robotę, budując interaktywność w Czarodziejskim Świecie, co stanowi dużą część tego, co go wyróżnia. Tym razem adres IP, z którego korzystają, to taki, z którym odwiedzający są już przyzwyczajeni do interakcji. Wyzwaniem Universalu jest oddanie mu sprawiedliwości. I z pomocą Nintendo być może faktycznie im się to udało.

Kierownictwo Universal Parks doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości i stawki.

„Przybycie Super Nintendo World do Universal Studios Hollywood wzmacnia nasze zaangażowanie w poszerzanie możliwości rozrywki poza tradycyjne obiekty filmowe i telewizyjne oraz kultywowanie nowych, niewykorzystanych obszarów, które przemawiają do przyszłych pokoleń” — Tom Mehrmann, prezes i dyrektor operacyjny Pacific Rim, Universal Parks & Resorts powiedział Wszykina w oświadczeniu. „Cieszymy się, że możemy powitać Super Nintendo World w naszym parku rozrywki i zapewnić naszym gościom zupełnie nowy poziom interaktywnych i wciągających wrażeń i nie możemy się doczekać, aż doświadczą tej krainy”.

Super Nintendo World w Universal Studios Hollywood oficjalnie zostanie otwarte 14 lutego, mniej więcej zbiegając się z wydaniem 7 kwietnia 2023 roku Universal and Illumination’s Super Mario Bros film. Większy Super Nintendo World został otwarty w zeszłym roku w japońskim parku z własną atrakcją Mario Kart, a planowany jest również w Orlando. Serwis Wszykina otrzymał zapowiedź nowej ziemi w Stanach kilka tygodni temu. Dla osób zaznajomionych z Universal Studios Hollywood doświadczenie jest wycięte z miejsca zajmowanego niegdyś przez Upiór w operze scena dźwiękowa.

Chociaż lokalizacja jest ciasna, jest to mądry wybór, ponieważ oznacza to, że park ma teraz dwie główne atrakcje na obu końcach: Czarodziejski świat Harry’ego Pottera w pobliżu Universal Plaza, który goście napotykają w pobliżu wejścia, oraz Super Nintendo World w najdalszy koniec Dolnego Lotu.

Odwiedzający wkraczają w nowe doświadczenie poprzez połyskującą wersję znajomej zielonej rury osnowy. To prowadzi do Zamku Księżniczki Peach, a przez niego do Super Nintendo World. Świat jest przewymiarowaną wizją tych z gier: są gigantyczne złote monety, grzyby, rośliny piranii, ? bloki, zielone muszle, goomby, grzyby mocy i bloki POW wszędzie. Wszystko to ożywione dźwiękami i muzyką znaną z gier.

Jest też para teleskopów z rozszerzoną rzeczywistością, dzięki którym odwiedzający mogą uzyskać lepszą wizję krainy, sklep z pamiątkami i Toadstool Cafe, a także spotkania postaci na dziedzińcu z Mario, Luigim i księżniczką Peach.

W całym parku rozsiane są cztery wyzwania, które pozwalają graczom odzyskać złoty grzyb skradziony Princess Peach przez Bowsera Jr. i zdobyć punkty.

„Nie chodzi tylko o liczenie punktów”, powiedział John Corfino, wiceprezes Universal ds. Kreatywności, „to naprawdę gra”. Jego zespół był zaangażowany w projekt od momentu jego ogłoszenia w 2016 roku (faktyczna budowa rozpoczęła się około trzy i pół roku temu).

Po ukończeniu każdego z wyżej wymienionych wyzwań gracz wygrywa klucz. Cztery interaktywne kluczowe wyzwania obejmują pokonanie Piranha Plant, Goomby, Koopy Troopy i Thwompa, aby ostatecznie uzyskać dostęp do kulminacyjnej bitwy z bossem z Bowserem Jr. W tej ostatniej bitwie z bossem sylwetka gracza jest wyświetlana na ekranie LED. Ekran wyolbrzymia zdolność skakania gracza, pozwalając mu na łatwiejsze unikanie Bob-ombów.

Super Nintendo World w Universal Studios Hollywood Photo Gallery

We wszystkie zadania można grać z opaską wzmacniającą o wartości 40 USD lub bez niej. Jeśli odwiedzający go kupią, mogą śledzić punkty zdobyte za każde zadanie za pośrednictwem aplikacji Universal Studios Hollywood. Punkty można oczywiście zdobywać również poprzez uderzanie w bloki jeńców wojennych i grę Mario Kart: Bowser’s Revenge. Punkty te można następnie przenieść na konsole do gier Nintendo za pomocą Amiibo.

Chociaż istnieją elementy, które można odkryć, większość interaktywności będzie intuicyjna dla tych, którzy grali w gry. Z pewnego punktu widzenia, jak duży jest ten rynek, franczyza gier wideo Mario jest najlepiej sprzedającą się wszechczasów. Jego szanowany twórca, Shigeru Miyamoto, był zaangażowany w każdy etap procesu tworzenia Super Nintendo World w Universal Studios Hollywood.

Biorąc pod uwagę ograniczoną przestrzeń w parku, Super Nintendo World nie jest duży. Główny dziedziniec może wygodnie pomieścić kilkaset osób, z czego może 2-4x więcej w kolejce do Mario Kart. Ale popyt prawdopodobnie znacznie, znacznie przekroczy te liczby. W rezultacie Universal ogłosił, że „Aby wejść do Super Nintendo World, mogą być wymagane rezerwacje. Pojemność jest ograniczona i zależy od dostępności miejsca w ciągu dnia”. Mądry ruch.

Mario Kart: Bowser’s Revenge jest ukryty w trzewiach Bowser’s Castle. Aby się do niego dostać, musisz przejść przez chyba najdłuższy labirynt balustrad w Ameryce Północnej. Tutaj stłoczenie NIE będzie problemem, ale czekanie może, z wyjątkiem faktu, że cały labirynt jest zaśmiecony intrygującymi elementami z Mario Kart i powiązanych właściwości Nintendo, takich jak Bob-ombs, a także zapowiedzi rozgrywki.

To atrakcja gotowa do robienia selfie, która może okazać się jedną z najpopularniejszych funkcji Super Nintendo World. Linia Mario Kart jest wypełniona gotowymi do zdjęcia elementami wizualnymi, takimi jak gigantyczna statua Bowsera, neonowo-pastelowe ściany Yoshi’s ziemia, książki, kostiumy i imponująca sala obrazów przypominająca galerię w Nawiedzonym Domu Disneylandu. Oczywiście goście wychodzą przez sklep z pamiątkami.

Sama przejażdżka wykorzystuje warstwową oprawę wizualną poprzez połączenie rzeczywistości rozszerzonej, technologii mapowania projekcji i rzeczywistych scenografii zasilanych danymi z zespołów Power-Up Band uczestników. Każdy z uczestników otrzymuje czerwony wizjer „Mario”, na który magnetycznie przyczepiają się specjalne gogle. Atrakcja polega na tym, że jeźdźcy walczą z drużyną Bowser na kultowych torach Mario Kart wraz z Mario, Luigim i Princess Peach, zbierając monety i rzucając muszelkami, aby zdobyć upragniony Złoty Puchar. Dzięki opasce wzmacniającej Mario Kart: Bowser’s Revenge stale się zmienia, wykorzystując dane z poprzednich przejażdżek uczestnika, aby informować o przebiegu kolejnych doświadczeń. W ten sposób jazda jest powtarzalna i ma wiele potencjalnych wyników w zależności od tego, jak gra każda drużyna.

Podczas gdy termin „grywalizacja” jest często używany w odniesieniu do interaktywnych przejażdżek, Mario Kart: Bowser’s Revenge Universal Creative „zwymiarował grę”, powiedział Corfino. Kompilacja polegała na pomysłowym ożywieniu wspaniałych interaktywnych elementów, które istniały od dziesięcioleci w grach Nintendo i uczynieniu ich atrakcyjnymi w prawdziwym świecie.

„To dla nas prawdziwa rewolucja” – powiedział.

Czy ten post był pomocny?