Skip to content

Sundance Scarer „Infinity Pool”, nominowany do Oscara „Close” i najnowszy „Fear” Deona Taylora — zapowiedź specjalna

27 de styczeń de 2023
Infinity Pool Still 1

Neon i Topic Studios przedstawiają scenarzystę/reżysera Brandona Cronenberga Basen bez krawędzi w 1835 kinach podczas tętniącego życiem specjalnego weekendu, wciśniętego pomiędzy nowe filmy z Sundance i godne uwagi ekspansje w blasku nominacji do Oscara.

Basen bez krawędzi, z udziałem Alexandra Skarsgarda, Mii Goth, Cleopatry Coleman i Jalila Lesperta, miał wspaniały debiut w zeszły weekend w sekcji Midnight właśnie zakończonego Festiwalu Filmowego w Sundance. Skarsgard i Coleman cieszą się idealnymi wakacjami na plaży w fikcyjnym stanie Li Tolqa — dopóki inna para turystów nie przekonuje ich do wyjścia poza teren kurortu, gdzie znajdują się w kulturze pełnej przemocy, hedonizmu i horroru. Przegląd terminów tutaj.

A24 przedstawia belgijskiego reżysera Lukasa Dhonta Blisko, właśnie nominowany do nagrody dla najlepszego filmu międzynarodowego i zdobywca Wielkiej Nagrody Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes. Drama opowiada o Leo (Eden Dambrine) i Remim (Gustav De Waele), dwóch trzynastoletnich najlepszych przyjaciołach, których pozornie nierozerwalna więź zostaje nagle i tragicznie zerwana. Napisane przez Dhonta i Angelo Tijssensa. W rolach głównych występują także Émilie Dequenne i Léa Drucker.

Film rozpoczyna się w czterech lokalizacjach w Nowym Jorku i Los Angeles.

Deon Taylor i Roxanne Taylor’s Hidden Empire Releasing przedstawia horror-thriller Strach, wyreżyserowany przez Deona Taylora i napisany przez Taylora i Johna Ferry’ego, na ponad 1000 ekranach.

Po roku światowej pandemii grupa przyjaciół zbiera się w odległych górach Tahoe w historycznym Strawberry Lodge. Bardzo potrzebny wypad i uroczysty weekend szybko stają się koszmarem, a walka o przetrwanie wychodzi na jaw na ich oczach. W rolach głównych Joseph Sikora, Andrew Bachelor, Annie Ilonzeh, Ruby Modine, Iddo Goldberg, Terrence Jenkins i Jessica Allain, a także Tip „TI” Harris.

Greenwich Entertainment prezentuje Mężczyzna W Piwnicy w Nowym Jorku, Los Angeles i 10 dodatkowych 25 największych rynkach w 17 seriach (z 32-dniowym ekskluzywnym oknem kinowym). Reżyseria: Philippe Le Guay, z udziałem François Cluzeta, Jérémie Reniera i Bérénice Bejo. Zdobył główną nagrodę na brytyjskim Festiwalu Filmów Żydowskich.

Oparta na faktach historia przyjaciół współscenarzysty i reżysera Le Guaya, szczęśliwe małżeństwo z Paryża (Renier i Bejo) sprzedaje magazyn w piwnicy swojego apartamentowca pozornie zwyczajnemu mężczyźnie (Cluzet), aby mógł przechowywać swoje archiwa. Wkrótce staje się jasne, że mężczyzna zamieszkał tam na stałe, a także okazuje się, że jest notorycznym negacjonistą Holokaustu. Para desperacko próbuje anulować sprzedaż bezskutecznie, a następnie rozpoczyna przedłużające się działania prawne w celu eksmisji, gdy mieszkaniec piwnicy staje się podstępną obecnością, podważając małżeństwo pary i insynuując się z ich naiwną nastoletnią córką.

Greenwich ustalił datę premiery na Narodowy Dzień Pamięci o Holokauście 28 stycznia.

rozwijanie: UAR daje nominację do Oscara za najlepszy film Kobiety rozmawiają ogólnokrajowa ekspansja w ten weekend do ponad 700 kin na ponad 150 rynkach – w porównaniu ze 153 seansami na 59 rynkach.

Funkcje Focusa się rozwijają Smoła, z sześcioma nominacjami do Oscara, do 535 w kraju.

Inne otwarcia specjalne: IFC Films przedstawia komedię romantyczną Życie do góry nogami napisany i wyreżyserowany przez Cecilię Miniucchi, z udziałem Boba Odenkirka, Radhy Mitchell, Danny’ego Hustona i Rosie Fellner. Trzy pary, które łączy przyjaźń, miłość i praca, poruszają się w związkach w epoce cyfrowej, gdy ich życie powoli, ale nieuchronnie wywraca się do góry nogami.

Magnolia Pictures/Magnet Releasing prezentuje thriller szpiegowski Kompromat, wyreżyserowany przez Jérôme’a Salle’a, z Gillesem Lellouche i Joanną Kulig w rolach głównych, na pięciu ekranach, w tym w Laemmle Glendale w Los Angeles, i na żądanie. Historia francuskiego urzędnika państwowego, który nieświadomie wpada w konflikt z jedną z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych sił współczesnej ery, rosyjską FSB, czyli federalną służbą bezpieczeństwa, gdzie zostaje wrobiony w straszliwą zbrodnię.

Przedstawienie Abramorama/PBS Great Performances Pamiętaj to autorstwa Jeffa Hutchensa i Dereka Goldmana w limitowanej wersji. Napisane przez Clarka Younga i Goldmana. W roli głównej David Strathairn jako Jan Karski w prawdziwej historii niechętnego bohatera II wojny światowej i świadka Holokaustu. Karski, członek polskiego podziemia, ryzykuje życie, by zanieść światu zachodniemu, a ostatecznie do Gabinetu Owalnego, pierwsze relacje naocznych świadków z rozdartej wojną Polski.

Yash Raj Films otworzył bollywoodzki thriller szpiegowski Patan w blisko 900 kinach w środę, a jego finał wygenerował 59 milionów w ciągu kilku tygodni, a kontrowersyjny teledysk 240 milionów wyświetleń. Wyreżyserowane przez Siddhartha Ananda. W rolach głównych Shah Rukh Khan — w jego długo wyczekiwanym pierwszym filmie od pięciu lat — Deepika Padukone i John Abraham.

Czy ten post był pomocny?