Skip to content

Stypendyści wybrani do piątego dorocznego laboratorium indiańskich pisarzy filmów fabularnych

17 de sierpień de 2022
2022 0813 Barcid Feature Film Writers Lab 5th Annual Selected Fellows 1452x968 Comp 3

Native American Media Alliance ogłosiło dzisiaj, że wybrało sześciu stypendystów do piątego dorocznego laboratorium Native American Film Writers Lab, programu rozwoju talentów, który wspiera kariery rdzennych pisarzy amerykańskich.

We współpracy z Comcast NBCUniversal, A+E Networks, Cherokee Nation Film Office i A+E Networks, Native American Feature Writers Lab to coroczny program dla utalentowanych i aspirujących scenarzystów. W ciągu 10 tygodni wybrani stypendyści opracowują nowy scenariusz, spotykają się z partnerskimi organizacjami branżowymi i otrzymują kreatywne wskazówki dotyczące ich scenariuszy od profesjonalistów literackich.

„Niesamowite historie sukcesu wielu naszych kolegów z tego laboratorium są prawdziwym świadectwem prawdziwej pracy stojącej za naszymi programami” – ogłosił Ian Skorodin, dyrektor ds. strategii w Native American Media Alliance. „To niesamowita inspiracja widzieć naszych kolegów pracujących, piszących i dostarczających autentyczny głos rdzennej Ameryki w każdym większym studiu, sieci i konglomeracie medialnym”.

Laboratorium Native American Film Writers Lab otrzymało wielu kandydatów z kilku plemion z całej Ameryki Północnej. Wybrani stypendyści wezmą udział w dziesięciotygodniowym programie nauczania, którego kuratorem są doświadczeni dyrektorzy pisowni. Laboratorium będzie składać się z codziennych warsztatów, seminariów i intensywnego mentoringu, aby pomóc każdemu pisarzowi opracować i ukończyć scenariusz w ciągu dziesięciu tygodni i doskonalić umiejętności, aby przygotować uczestników do możliwości pisania w studio. Pod koniec programu każdy uczestnik ukończy oryginalny scenariusz i weźmie udział w naszym corocznym festiwalu pitcherów dla pisarzy, który odbywa się co roku w listopadzie podczas LA Skins Fest.

6 stypendystów 5th Annual Native American Feature Writers Lab to:

Ty Coughenour (Naród Lummi)
Ty Coughenour to wielokrotnie nagradzany pisarz, producent i reżyser, który mieszka w Seattle w stanie Waszyngton i jest członkiem plemienia Lummi. Ukończył UCLA w 2011 roku jako stypendysta Gates Millennium Scholar. Podczas pobytu na UCLA odbył staż w Genre Films Simona Kinberga oraz w pokoju pisarskim w Nash Entertainment pod kierownictwem Roberta Kosberga. W 2013 roku przeniósł się do Seattle i rozpoczął pracę jako producent w Mighty Media Studios. Pracując jako producent, Ty otrzymał nagrodę Telly za pracę nad letnimi X Games 2014, regionalną Emmy w 2015 roku za stworzenie talk show NFL, nadzorował integrację Skype’a z konwencjami prezydenckimi w 2016 roku i wyprodukował transmisję Batmana na Xbox. Premiera vs. Superman w Nowym Jorku. T

y nadal pracuje jako starszy producent, scenarzysta i reżyser przy globalnych wydarzeniach cyfrowych poziomu 1. Pracując na pełny etat, Ty nadal skupiał się na pisaniu scenariuszy i został wybrany do stypendium Sundance NativeLab Fellowship w 2013 roku. Dzięki grantowi z Sundance, Ty napisał, wyprodukował i wyreżyserował swój film krótkometrażowy „Five Dollars”, który był przyjmowany na wiele festiwali filmowych w tym festiwale filmowe w San Diego i Phoenix International. Jego następnym celem jest pisanie, produkcja i reżyseria swojego pierwszego filmu fabularnego.

Rory Crittendon (Cherokee Nation of Oklahoma)
Rory Crittenden jest scenarzystą, reżyserem i producentem ze społeczności Peavine z Cherokee Nation. Rory zdobył sześć nagród Emmy Regionu Heartland za swój wkład w dokumentalny program telewizyjny swojego plemienia Osiyo, Voices of the Cherokee People. Jest nerdem historii Cherokee i entuzjastą pro-wrasslin’. Zarabia na życie jako niezależny filmowiec, tworząc treści dla różnych indiańskich rządów, programów telewizyjnych i organizacji społecznych. Rory mieszka w Tulsie ze swoją żoną Christy i dwójką dzieci.

Debra Peebles (Zespół z Czerwonego Jeziora z Chippewa)
Debra Peebles dorastała w Północnej Dakocie i Północnej Minnesocie. Rdzenne dziedzictwo i zaplecze artystyczne jej matki poruszyły jej życie i wpłynęły na jej drogę do pisania dla kina. Debra otrzymała stypendium, aby uczęszczać do Szkoły Malarstwa i Rzeźby Skowhegan, a ostatecznie uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Missouri w zakresie Sztuk Pięknych i Komunikacji. Spędziła sześć lat jako producent radiowy i DJ w Kansas City. Zainspirowana klasycznymi filmami, Debrę ciągnęło do opowiadania historii o związkach, ich światach i odwadze do ich zmiany.

Wiara Phillips (Cherokee Nation of Oklahoma)
Faith Phillips to powieściopisarka i scenarzystka Cherokee mieszkająca u podnóża Ozarks. Stworzyła podgatunek znany jako Okie Noir. Jej pisarstwo przedstawia wyjątkową perspektywę życia ludzi żyjących na ziemi zamieszkałej przez migrantów, wygnańców, banitów i osoby, które przeżyły próbę ludobójstwa. Phillips opuściła czynną praktykę prawniczą i wróciła do ojczyzny w 2011 roku, by poświęcić swoje życie słowu pisanemu. W ciągu następnej dekady opublikowała cztery książki, w tym beletrystykę, wspomnienia i prawdziwą zbrodnię, a także mnóstwo esejów i recenzji rock’n’rollowych.

Jej scenariusze są zaprojektowane tak, aby ze zdrową dawką humoru dostarczyć osobliwego doświadczenia radosnej, ale bolesnej egzystencji w narodzie Czirokezów. Phillips niedawno wyprodukowała krajowy serial dokumentalny o prawdziwych zbrodniach, którego akcja rozgrywa się w jej ukochanym domu. Kariera Faith jest poświęcona opowiadaniu prawdziwych i pełnych mocy historii ludzi, którzy tradycyjnie byli pomijani i nie słyszani, z naciskiem na potężne przesłanie uzdrowienia, które pochodzi z mówienia prawdy.

Linzmarie Schultz (Naród Wyandot z Anderdon)
Linzmarie Schultz dorastała w wiejskim NC, gdzie uczęszczała do NC School of the Arts zarówno w teatrze, jak i letnim kręceniu filmów, specjalizując się w pisaniu/produkowaniu. Ona (ostatecznie) uzyskała dyplom z UNC CH, gdzie grała i pisała w studenckiej operze mydlanej, a także jako gościnna scenarzystka w serialu komediowym. Pomiędzy rozpoczęciem i ukończeniem studiów poszła do szkoły teatralnej w Anglii. Niedawno zajęła drugie miejsce w Film Impact Georgia za swój scenariusz do filmu krótkometrażowego, dystopijnego filmu tanecznego.

Jej powieść zdobyła ulubieniec sędziów za Powieść w toku od Ink and Insights. Jej niedawny pilot był inspirowany doświadczeniami i historiami z Detroit jej dziadków i ich rodzin (oba zestawy). Uważa się za pisarza gatunkowego. Podczas pandemii próbowała stand-upu i współprodukowała studium sceny zoom scenariuszy pracujących pisarzy, które poznała na Twitterze, w tym zdobywcę nagrody BAFTA. Mieszka w Atlancie i jest członkiem SAG-AF-TRA. Jest bardzo podekscytowana i wdzięczna za to laboratorium!

Steven Tallas (nawaho)
Steven Tallas to wielokrotnie nagradzany filmowiec znany z debiutanckiego filmu fabularnego Rez Dogs z 2020 roku. Dorastając, Steven nie chciał niczego więcej, jak tylko zobaczyć kogoś takiego jak on w filmach, które najbardziej mu się podobały. Z jego zamiłowaniem do opowiadania historii i miłością do kina nic dziwnego, że odnalazł swoje powołanie w tworzeniu filmów. Zaczął tworzyć filmy jako nastolatek, ucząc się z zasobów internetowych i swoich doświadczeń jako statysta na planach filmowych w Arizonie i Nowym Meksyku. W połączeniu z pasją do dzielenia się swoim dziedzictwem, Steven wykorzystuje film, aby stworzyć możliwości uczciwej reprezentacji narodu Navajo w sztuce i mediach.

Jego celem jest podzielenie się historiami i historią rdzennych Amerykanów, które Hollywood często pomija. Steven ma również nadzieję tworzyć filmy z przesłaniem i postaciami, z którymi młodsze pokolenia mogą się identyfikować, filmy, które sprawią, że jego młodszy będzie dumny. Steven został zaszczycony uczestnictwem w seminarium dla pisarzy Native America Media Alliance, które pomogło mu udoskonalić umiejętności pisania na ekranie. Brał również udział jako główny prezenter w Indigenous Film Summit, a także był jurorem na Festiwalu Filmowym w Santa Fe i festiwalu Alter Native Film. Współpracował z HBO i PBS. Kończy teraz horror typu found footage zatytułowany Skinwalker Cave.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź http://www.nama.media

Czy ten post był pomocny?