Skip to content

„Strażnicy Galaktyki cz. 3′ Rockets do 282 milionów dolarów światowego otwarcia – International Box Office

7 de maj de 2023
guardiansvol3 blogroll 02 1682699778971

NIEDZIELA AKTUALIZACJA, Odśwież najnowsze…: Disneya/Marvela Strażnicy Galaktyki vol. 3 wystrzelił do szacunkowej wartości 282,1 mln USD globalne otwarcie. To przebija prognozy, które były ostrożne, biorąc pod uwagę niepewność na rynkach azjatyckich, zwłaszcza w Chinach i Korei. Ostatecznie osiągnęli lepsze wyniki, odpowiednio 28,1 mln USD i 13,6 mln USD. Międzynarodowy weekend kasowy był 168,1 mln USD na 52 rynkach materiałowych.

Zagraniczna premiera wyprzedza o 70% pierwszą strażnicy Galaktyki i na równi z Strażnicy Galaktyki vol. 2 (co przyniosło korzyść w postaci świątecznego czasu gry w majowy dzień na wielu rynkach) na podobnych zasadach. Pomijając Chiny z porównania, weekend otwarcia dla threequel wyprzedza o 98%. GOTG i 13% powyżej GOTG2.

Ostatecznie wszystkie regiony uzyskały wyższe wyniki niż oczekiwano. Silna poczta pantoflowa pomogła napędzać film wyreżyserowany przez Jamesa Gunna. Zadebiutował jako nielokalny tytuł nr 1 na wszystkich rynkach poza Japonią (gdzie Film Super Mario Bros była na szczycie), Arabia Saudyjska (John Wick: Rozdział 4) i Egipt (Powstanie Martwego Zła).

GOTG3 wyprzedził poprzednią część na kilku rynkach, w tym we Włoszech, Hiszpanii, Australii, Japonii, Korei, Brazylii i Meksyku. Jak zauważyliśmy wcześniej (patrz poniżej), Chiny przyznały mu najwyższe wyniki społecznościowe ze wszystkich wydań MCU.

5 najlepszych rynków na otwarciu to Chiny (28,1 mln USD), Wielka Brytania (14,7 mln USD), Korea (13,6 mln USD), Meksyk (13 mln USD) i Francja (8,2 mln USD).

w IMAXie, GOTG3 zarobił 25 milionów dolarów na 1550 ekranach na 82 rynkach, ustanawiając największy globalny wynik w 2023 roku dla tego formatu i 3.r & D najwyższy dla Marvela od tamtej pory Koniec gry Avengers. Za granicą reprezentowane 14,3 miliona dolarów.

Jeśli chodzi o kontynuację mastodonta, czyli Ilumination/Nintendo/Universal Film Super Mario Broscóż, zrobiło się inaczej 50,3 miliona dolarów na 79 rynkach offshore. To podnosi za granicę do 637,2 mln USD i na całym świecie do 1,155 mld USD. Na całym świecie jest to obecnie 5. największy film animowany wszechczasów i drugi co do wielkości w Uni.

WIĘCEJ…

POPRZEDNIA, SOBOTA AKTUALIZACJA: To dobra wiadomość dla Disney/Marvel’s Strażnicy Galaktyki vol. 3 ponieważ Threequel jest w drodze do światowego debiutu o wartości ponad 260 milionów dolarów. Do piątku zarobił na całym świecie 119,7 mln dolarów. Z tego 71,5 miliona dolarów pochodzi z kas międzynarodowych. Ta ostatnia liczba powinna wzrosnąć do 150 mln USD +, gdy uwzględni się sobotę i niedzielę.

Jak zauważyliśmy wczoraj, społeczność pomaga napędzać Star Lorda i firmę. GOTG3 jest obecnie dostępny na 52 rynkach materiałów i oficjalnie się ukłonił Chiny w piątek. Sobota w dzień roboczy nie zaszkodziła tam zbytnio filmowi; był o 25% wyższy niż w piątek (obecnie, nieuwzględnione w innych sumach, Chiny mają do soboty 16 mln USD). Weekend może przynieść około 25 milionów dolarów, pomimo niedawnych reakcji lokalnej publiczności na hollywoodzkie taryfy. to dobra wiadomość.

Również naprawdę miło jest zobaczyć Korea wracając. Do soboty grupa strażników przekroczyła 10 milionów dolarów (ponownie, liczba z soboty nie została uwzględniona powyżej).

Szacuje się, że przez pierwsze trzy dni ogółem GOTG3 za granicą są o 83% lepsze od pierwszego filmu z serii (+104% z wyłączeniem Chin) i o 3% wyższe Strażnicy Galaktyki vol. 2 (+19% z wyłączeniem Chin).

Pięć największych rynków do piątku to Korea (7 mln USD), Chiny (6,9 mln USD), Wielka Brytania (6,7 mln USD), Meksyk (6,1 mln USD) i Francja (3,9 mln USD).

Pełną aktualizację podamy jutro.

POPRZEDNIE, PIĄTEK: Disneya/Marvela Strażnicy Galaktyki vol. 3 odnotowuje mocny start w międzynarodowej kasie. Debiutując w środę na takich rynkach jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Korea, Włochy i Japonia; a następnie dodając w czwartek między innymi Hiszpanię, Australię, Brazylię i Meksyk, zarobił szacunkowo 35 milionów dolarów do wczoraj na łącznie 47 istotnych rynkach.

Wyniki społecznościowe są bardzo dobre z jednymi z najlepszych ogłoszeń dla serii. Godne uwagi we wczesnej mieszance jest Korea który powoli wracał do normy. Zbliżając się dzisiaj do Dnia Dziecka, Threequel odnotowuje codzienne wzrosty (rzadkie na tym rynku) i wynosi obecnie 6,8 mln USD do piątku (dzisiejsze 3,9 mln USD nie jest uwzględnione w powyższych sumach). Film wyreżyserowany przez Jamesa Gunna wyszedł z bramy w Korei z wysokimi ocenami Naver i Egg, odpowiednio 9,44 i 98; te są lepsze niż Ant-Man 3, Czarna Pantera: Wakanda na zawsze i oba poprzednie Strażnicy kino. Środa odnotowała również najwyższy nielokalny dzień otwarcia w 2023 roku.

Co więcej, nawet ostatnio wybredny Chiny lubi film. GOTG3 ma 9,4 od widzów na Maoyan – najwyższy w historii ze wszystkich filmów MCU wydanych w Chinach. Na Douban ma ocenę 8,6 od krytyków, czyli wyższą niż poprzednia Strażnicy raty. Dochód brutto w Chinach, łącznie z zapowiedziami, wyniósł do dziś 7 mln USD (również nie odzwierciedlony w powyższej kwocie brutto); Dzieje się tak również pomimo silnej lokalnej konkurencji. Chociaż jutro jest w Chinach dniem roboczym, możemy spodziewać się sesji otwarcia o wartości 25 mln USD. To nie odpowiada poziomom sprzed pandemii (ani przed nieoficjalnym bojkotem Marvela), ale jest zachęcające.

Gdzie indziej, Ameryka Łacińska ukłoniła się nr 1 na wszystkich rynkach. Brazyliaz kwotą 1,3 miliona dolarów, miał drugi największy dzień premiery w roku i wyprzedził go o 15%. GOTG2. W Europie, Francja2,5 miliona dolarów przyniosło wynik Allociné 4,2, znacznie wyprzedzając GOTG cz. 2 I Czarna Pantera: Wakanda na zawsze. Niemcy podobnie jest z reakcją społeczną nad kompozycjami.

Wyłączając podane powyżej dane z piątku, 5 największych rynków do czwartku to Wielka Brytania (3,6 mln USD), Meksyk (3,2 mln USD), Korea (2,9 mln USD), Francja (2,5 mln USD) i Japonia (2,5 mln USD).

Czy ten post był pomocny?