Skip to content

Stopnie jednego kawałka miecza: wszystko, co musisz wiedzieć

22 de październik de 2022
OP Sowrds

Chociaż Diabelskie Owoce są najbardziej znanymi obiektami w tradycji Eiichiro Ody Jeden kawałek serii, istnieje wiele istotnych przedmiotów, które składają się na tradycję. Większość z nich to albo skarby, albo broń, a w tym artykule porozmawiamy o tej drugiej grupie, ponieważ po raz kolejny będziemy mówić o mieczach Jeden kawałek. Teraz rozmawialiśmy już o najsilniejszych mieczach i najsilniejszych szermierzach Jeden kawałek a w tym artykule skupimy się na Meito, a dokładniej na Ostrzach Stopni, ponieważ zamierzamy wyjaśnić stopnie miecza w Jeden kawałek.

Jakie są Meito w? Jeden kawałek?

W świecie Jeden kawałek, Meito to rodzaj statusu miecza. Szable o tym statusie to 83 renomowane szable rozsiane po całym świecie. Po zniszczeniu Yubashiri pozostało tylko 82. Marzeniem Tashigi jest uwolnienie wszystkich Meito z rąk przestępców, takich jak piraci. Wierzy, że miecze płaczą, ponieważ zamiast do szlachetnych i honorowych czynów są używane do celów przestępczych.

ZWIĄZANE Z:

25 najfajniejszych i najsilniejszych mieczy w anime (ranking)

Chce skonfrontować się z Zoro, aby przejąć w posiadanie swojego Meito, Wado Ichimonji, który według niej jest w rękach złośliwej osoby. Jak na razie, nie pokonała jeszcze Zoro w swojej misji, a podczas gdy wzięła Miecz Kashu, nie widziano jej, aby podniosła innego Meito podczas swojej podróży Sprawiedliwości, podczas gdy Zoro również zdobył Shuusui. Stopień Meito jest przypisywany przez ostrza, a nie kształt broni, co oznacza, że ​​niektóre bronie, takie jak Murakumogiri, nie są mieczami.

W tej chwili istnieją cztery znane gatunki Meito, którymi są:

 • Najwyższy stopieńktórych jest 12
 • Świetna klasaktórych jest 21
 • Umiejętna klasa z czego jest 50
 • Gatunekktórego liczba jest obecnie nieznana.

Niektóre Meito są bez oceny, ale mimo to są znane na całym świecie.

Stopnie miecza w Jeden kawałek

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym są Meito, w tej sekcji omówimy każdy z stopni i należące do nich miecze:

Najwyższy stopień (12)

Jest to 12 ostrzy „pierwszej rangi” (najwyższej klasy), znanych również jako Saijō Ō Wazamono. To klasa szabli o najwyższej jakości. Do tej pory ujawniono cztery:

 1. As: Ace to szabla noszona przez króla piratów Gol D. Rogera, który używał jej jako swojej podstawowej broni w walce. Jest to jeden z 12 najlepszych Meito, Saijo Ô Wazamono. Ace to pełnowymiarowa szabla, z lekko zakrzywionym ostrzem, z ozdobnym wzorem piły po obu stronach. Miecz posiada rękojeść żółto-pomarańczową, z wzorem w kształcie rombu, rękojeść złotą, a także cienką osłonę dłoni, zakrywającą od czubka rękojeści do pochwy, kolor czarny. Jako jeden z 12 najwyższej jakości Meito, Saijo Ô Wazamono, Ace jest najwyższej klasy ostrzem, jednym z najmocniejszych i najtwardszych, jakie kiedykolwiek wykuto, dorównującym tylko pozostałym jedenastu Saijo Ô Wazamono. W tym czasie Ace był używany przez byłego Króla Piratów przez większość swojego życia i podczas wielu jego wyczynów, od incydentu w Dolinie Boga, poprzez jego liczne walki z Edwardem Newgate, który również posiadał jedno z 12 Ostrzy Pierwszej Rangi, Murakumogiri .
 2. Twój: Yoru, często nazywany Kokuto Yoru, to miecz należący do najpotężniejszych szabli na świecie. Należy do kategorii 12 Saijo Ô Wazamono i jest własnością Mihawka, byłego członka Siedmiu Władców Morza. To czarne ostrze. W anime jest opisywany przez Tashigi jako jeden z najlepszych szermierzy na świecie. W połączeniu z ogromną siłą fizyczną swojego użytkownika, Kokuto Yoru wydaje się być w stanie przeciąć wszystko, czego zapragnie, nawet gigantyczne rzeczy, takie jak okręt flagowy Dona Kriega lub tsunami zamrożone przez admirała Aokijiego podczas bitwy o Marineford. Mihawk używa go jednak subtelnie, z łatwością odbijając wymierzone w niego pociski ostrzem. Potrafi zwłaszcza atakować z dystansu, tworząc ostre łopatki powietrzne lub wirujące łopatki powietrzne.
 3. Murakumogiri: Murakumogiri to nazwa Naginata Edwarda Newgate i jeden z 12 najlepszych Meito, Saijo Ô Wazamono. Dzięki ogromnym mocom i umiejętnościom walki Białobrodego, Bisento jest potężną bronią i jest dość potężna. Jako dowód, ten pozwala mu zmierzyć się z szablą Shanksa, która spowodowała rozdarcie typu atmosferycznego na niebie, gdy dwa ostrza się skrzyżowały. Białobrody równie dobrze może go władać jedną ręką, jak i obiema rękami. Naginata może zostać wzmocniona Uzbrojeniem Haki swojego użytkownika lub Diabelskim Owocem, aby zwiększyć jej niszczycielską moc. Będąc jednym z 12 Saijo Ô Wazamono, 12 najwyższej klasy ostrzy wśród Meito, ostrze Murakumogiriego jest jednym z najsilniejszych na świecie.
 4. Shodai Kitetsu: Shodai Kitetsu jest jednym z 12 Saijo Ô Wazamono. Jest to część przeklętych mieczy stworzonych przez Kitetsu wraz z Nidai Kitetsu i Sandai Kitetsu. Jeszcze się nie pojawił. Shodai dosłownie oznacza „Pierwsza Generacja”, ponieważ Shodai Kitetsu to pierwszy miecz z serii Kitetsu. Jest nieznana, ale musi mieć wygląd podobny do Sandai Kitetsu. Nic o niej nie wiadomo, ale ponieważ jest jedną z 12 Saijo Ô Wazamono (jak Kokuto Yoru Mihawka), musi mieć znaczące moce. Ponieważ ta szabla jest jednym z 12 najpotężniejszych mieczy, musi być bardzo silna. Część „Kitetsu”, to przeklęty miecz, który przynosi śmierć swoim właścicielom.

Świetna ocena (21)

Stopnie jednego kawałka miecza: wszystko, co musisz wiedzieć

To 21 „wielkich” Ostrzy, zwanych również Ō Wazamono. Są gorsze od Saijō Ō Wazamono. Do tej pory ujawniono pięć:

 1. lewatywa: Arcydzieło legendarnego miecznika Shimotsuki Kozaburo i jeden z 21 O Wazamono, Enma jest jednym z najlepszych mieczy na świecie, a Kozuki Hiyori uważa go za godnego zamiennika nawet dla legendarnego Shuusui. Tenguyama Hitetsu opisał Enmę jako będącą w stanie „wkroić w głąb podziemi” (wraz z Ame no Habakiri, która jest w stanie „sam przeciąć niebo”).
 2. Jestem nie Habakiri: Ame no Habakiri to Meito należący do Kozuki Odena, który używał go z innym Meito, Enmą. Jest to jeden z 21 O Wazamono i został wykuty przez Tenguyama Hitetsu, który uważa go za swoje arcydzieło. Arcydzieło miecznika Tenguyamy Hitetsu i jeden z 21 O Wazamono, Ame no Habakiri to jeden z najlepszych mieczy na świecie.
 3. Shusui: Jako O Wazamono, Shusui jest jedną z trzydziestu dwóch najlepszych katan na świecie. Jest uważany za narodowy skarb Kraju Wano i jest mieczem, który umożliwił wyczyny legendarnego samuraja Ryumy. Po wielu bitwach u jego boku miecz stał się czarnym ostrzem. Przed zdobyciem Enmy, Zoro był przekonany, że Shusui będzie decydujący w walce z Załogą Stu Bestii Kaido.
 4. Wado Ichimonji: Będąc jedną z trzydziestu dwóch najlepszych katan na świecie (jedenaście Saijo Ô Wazamono i dwadzieścia jeden Ô Wazamono), Wadô Ichimonji jest niezwykle potężnym ostrzem, w rękach kompetentnego szermierza. Jest niezwykle wytrzymały i ma trwałe ostrze, na co wskazuje Mihawk, kiedy zniszczył oba miecze Zoro i tylko Zoro się oparł.
 5. Nidai Kitetsu: Nidai Kitetsu to miecz, który jest jednym z 21 mieczy w kategorii Ô Wazamono. Jest to część przeklętych mieczy stworzonych przez Kitetsu wraz z Shodai Kitetsu i Sandai Kitetsu. Został wykuty przez Kotetsu. Niewiele wiadomo o Nidai Kitetsu i jego zdolnościach. Jednak ta szabla musi być również potężna i wytrzymała, ponieważ jest częścią 21 O Wazamono.

Umiejętność (50)

Stopnie jednego kawałka miecza: wszystko, co musisz wiedzieć

Oto 50 „zręcznych” ostrzyzwany także Ryō Wazamono. Są gorsze od Saijō Ō Wazamono i Ō Wazamono. Do tej pory ujawniono tylko trzy:

 1. Yubashiri: Yubashiri był niezwykle lekkim mieczem, ale silnym, jak wspomniał Zoro, że była to „dobra katana” po tym, jak zobaczył, jak łatwy jest w użyciu. Jego niewielka waga pozwalała na szybkie akcje i refleks, przy jednoczesnym zachowaniu ostrości dla siły cięcia. Yubashiri był jednym z trzech mieczy używanych przez Zoro w santoryu i był zwykle używany w połączeniu z Sandai Kitetsu w stylu dwóch mieczy. Kiedy ten miecz został zniszczony, Zoro zastąpił go Shusui.
 2. Kaszu: Kashu to miecz, który należał do agenta Baroque Works, pana 11. Po przegranej w pojedynku z Tashigi, ten ostatni odzyskał miecz. Jest częścią klasy Ryo Wazamono. Nie wiadomo, jak potężny jest ten miecz, ponieważ nigdy nie był używany w walce, ale musi być dość potężny, ponieważ jest częścią 50 Ryo Wazamono.
 3. Yamaoroshi: Yamaoroshi jest jednym z 50 Ryo Wazamono. To szabla należąca do Billy’ego, pirata, który przybył do Loguetown. Jego właściciel starł się z Tashigim, został dość łatwo pobity i zatrzymany przez Smokera. Został odebrany przez Tashigi. Nie pojawił się jeszcze oficjalnie. Umiejętności Nie wiemy nic o zdolnościach tego miecza, ale Billy chwalił się, że był w stanie ciąć nim orka.

Gatunek (??)

Stopnie jednego kawałka miecza: wszystko, co musisz wiedzieć

Istnieje nieznana liczba mieczy Grade, które są również nazywane Wazamono. Są to bronie najniższej klasy spośród nazwanych mieczy, które są klasyfikowane. Do tej pory ujawniono dwa:

 1. Sandai Kitetsu: Jak wszystkie miecze wykonane pod imieniem Kitetsu, ten podobno jest przeklęty i ma przynieść straszliwą śmierć wszystkim jego właścicielom. Sandai Kitetsu ma ostrą krawędź, co ułatwia cięcie. Kiedy Zoro użył go do sprawdzenia swojego szczęścia w walce z klątwą, jego poprzedni właściciel próbował go ostrzec, że odetnie mu rękę.
 2. Shigura: Shigure to katana należąca do kategorii Meito. Obecnie jest własnością Tashigi. Shigure to katana z zieloną rękojeścią i rękojeścią złożoną z czterech płatków lub kwadratowych boków. Samo ostrze jest normalne. Pochwa jest skomplikowana, górna część jest zielona i wyboista; dolna połowa jest biała i gładka. Na całej pochwie osadzone są okrągłe wzory.

Nieznana i nienazwana ocena (??)

W serii jest wiele mieczy i ostrzy, które, choć potwierdził Meito, mają nieznane stopnie, ponieważ te ostatnie nie zostały potwierdzone. Są też tacy, których nazwisk jeszcze nie ujawniono. To są:

 1. Gryf (cholewki)
 2. Pazury kota (Kuro)
 3. Miecze Nakiri (Yosaku i Johnny)
 4. Daisenso (Krieg)
 5. Kiribachi (Arlong)
 6. Miecz frotte (Dorry)
 7. Siekiera Bruiser (Brogy)
 8. Nonosama Bo (Enel)
 9. Bambus (Kość T)
 10. Funkfreed (Spandam)
 11. Pogromcy (zabójca)
 12. Warabide Sword (Basil Hawkins)
 13. Kessui (Hannyabal)
 14. Raiu (Shiryu)
 15. Oto i Kogarashi (shiki)
 16. Franken (Generał Franky)
 17. Solidna dusza (Potok)
 18. Kirisame (Hody Jones)
 19. Durandal (Cavendish)[7]
 20. Same-kiri Bocho (Bastylia)
 21. Shirauo (Charlotte Amande)
 22. Precel (Charlotte Krakers)[8]
 23. Napoleona (Charlotte Linlin)
 24. Mogura (Charlotte Katakuri)
 25. Soto Muso (Kawamatsu)
 26. Konpira (Gion)
 27. Takeru (Yamato)
 28. Miecz Silversa Rayleigha
 29. Miecze Visty
 30. Miecz Issho
 31. Miecz Kozuki Sukiyaki

 • Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?