Skip to content

Star Trek: Voyager – dlaczego Robert Picardo początkowo odrzucił doktora

7 de maj de 2023
l intro 1683498040

Telewizja

Doktor w mundurze Gwiezdnej Floty

Z karierą sięgającą późnych lat 70. Robert Picardo widział, robił i grał prawie wszystko, co może aktor. Ale dla całego pokolenia fanów science fiction na zawsze będzie znany jako holograficzny Doktor z „Star Trek: Voyager”. W końcu Picardo grał podświadomego lekarza Voyagera przez siedem pełnych sezonów między 1995 a 2001 rokiem. W tym okresie pomógł uczynić dobrego Doktora tak ukochanego członka rodziny „Voyager”, jak każdy inny. Ale według samego aktora początkowo nie chciał żadnej roli, nawet odrzucając ją, gdy została po raz pierwszy zaoferowana.

Picardo dokonał tego zaskakującego wyznania podczas wywiadu dla StarTrek.com w 2022 roku, mówiąc stronie, że nie może całkowicie skupić się na odtwarzaniu hologramu, kiedy czyta tę rolę. „Mój agent przysłał mi scenariusz i pamiętam, że opis postaci był” programem komputerowym lekarza, bezbarwnym, pozbawionym humoru ”- powiedział, kontynuując:” Nie wiedziałem, co to znaczy, a potem usłyszałem, że był hologramem”.

Aktor przyznał, że jego wiedza na temat „Star Trek” ograniczała się do oryginalnej serii, więc nie miał pojęcia, jak faktycznie funkcjonował Holodeck lub jego kreacje. Jak zauważył Picardo, ten brak wiedzy doprowadził go do unikania tej roli, stwierdzając: „Odrzuciłem przesłuchanie do Doktora, ponieważ po prostu nie brzmiało to interesująco. Brzmiało jak automat”.

Picardo po raz pierwszy wziął udział w przesłuchaniu do innej roli w Star Trek: Voyager

Chociaż Robert Picardo nie był zainteresowany rolą Doktora w „Star Trek: Voyager”, aktor zainteresował się rolą w scenariuszu, w którą wierzył, że naprawdę mógłby się w nią zatopić. „Przeczytałem scenariusz i polubiłem Neelixa, więc poprosiłem o przeczytanie dla Neelixa” — powiedział Picardo StarTrek.com, dodając ze śmiechem — „a potem nie dostałem Neelixa”. Mimo to Picardo twierdzi, że po prostu przegapił tę rolę, nawet testując tę ​​rolę. Choć nawet nie wiedział, że rywalizują ze sobą, Picardo szczegółowo opisuje, że rola Neelixa ostatecznie przypadła jego staremu kumplowi aktorskiemu, Ethanowi Phillipsowi.

Ostatecznie Picardo powiedział, że jest szczęśliwy, że nie zarezerwował Neelixa, żartując: „Nie dostałem tej roli, dzięki Bogu, ponieważ nigdy nie miałbym cierpliwości do makijażu, który zrobił Ethan Phillips”. Ominąwszy Neelixa, Picardo przyznał, że wierzył, że ominął go także „Voyager”, dodając: „Zwykle, gdy już przetestowałeś i nie dostałeś części, jesteś używanym Kleenexem i natychmiast go wyrzucasz”.

Co zaskakujące, tak nie było, ponieważ Picardo twierdził, że zespół kreatywny „Voyagera” zrobił na nim wrażenie, zamiast tego pytając, czy mógłby ponownie rozważyć przesłuchanie do roli Doktora. Tym razem aktor się zgodził, nie tylko biorąc udział w przesłuchaniu do roli holograficznego pracownika służby zdrowia Voyagera, ale także dostał tę rolę. W trakcie trwania serialu Doktor oczywiście stał się tak samo kluczowy dla dramatu, jak każdy z głównych aktorów w „Star Trek: Voyager”. I szczerze mówiąc, nie sposób wyobrazić sobie innego aktora grającego tę rolę.

Czy ten post był pomocny?