Skip to content

„Star Trek: Discovery” zakończy się piątym sezonem na początku 2024 roku na Paramount+

3 de marzec de 2023
Star Trek Discovery

Koniec już widać Star Trek: Odkrycie. Paramount+ powiedział dzisiaj, że jego najdłużej emitowany oryginalny serial dramatyczny zakończy się wraz z nadchodzącym piątym sezonem, który zadebiutuje na początku 2024 roku.

Prowadząc do ostatniego sezonu, Paramount+ uhonoruje przełomową narrację serialu z ostatnich czterech sezonów, organizując całoroczne obchody i występy na kluczowych wydarzeniach na rynkach na całym świecie.

„Star Trek: Odkrycie jest odwiecznym faworytem w służbie, bliskim i drogim sercom legionów Star Trek fanów, jak i nas wszystkich tutaj w Paramount+” — powiedziała Tanya Giles, dyrektor ds. programowania w Paramount Streaming.

Star Trek: Odkrycie, który wystartował w 2017 roku, jest starszym programem Paramount +. Pomogło to w ogłoszeniu początkującego wówczas streamera CBS All Access jako pierwszego zamówionego serialu oryginalnego. Uruchomiono również tzw Star Trek franczyzy na streamerze, która rozrosła się do pięciu obecnych serii. Z Picard obecnie emituje swój ostatni sezon, Star Trek: Odkrycie będzie ostatnią serią CBS all Access, która zakończy swoją działalność w Paramount +.

CBS wywołało falę w 2017 roku, kiedy Odkrycieczęść legendarnej franczyzy i jeden z jej najcenniejszych adresów IP, został wysłany do działającej wówczas usługi przesyłania strumieniowego firmy zamiast do flagowej sieci nadawczej. Star Trek: Odkrycie doczekał się premiery telewizyjnej w CBS, zanim stał się wyłącznym programem CBS All Access. Odkrycie następnie powrócił do CBS jesienią 2020 r., kiedy sezon 1 został wykorzystany jako program awaryjny ze względu na wpływ pandemii na produkcję.

„Serial i jego niesamowita obsada oraz kreacje zapoczątkowały nową erę Star Trek kiedy zadebiutował ponad sześć lat temu, obejmując przyszłość transmisji strumieniowej dzięki serializowanej narracji, ożywiając głębokie i złożone postacie, które honorują dziedzictwo Gene’a Roddenberry’ego w zakresie reprezentowania różnorodności i integracji, oraz przesuwając granice dzięki wielokrotnie nagradzanemu budowaniu świata ”- dodał Giles . „W tym ostatnim sezonie nasza ukochana ekipa podejmie nową przygodę i nie możemy się doczekać, aby świętować wpływ serii na franczyzę, prowadząc do jej ostatniego sezonu na początku przyszłego roku”.

W piątym i ostatnim sezonie kapitan Burnham (Sonequa Martin-Green) i załoga USS Discovery odkrywają tajemnicę, która wyśle ​​ich na epicką przygodę w całej galaktyce w celu odnalezienia starożytnej potęgi, której istnienie było celowo ukrywane przez wieki . Ale są też inni na polowaniu — niebezpieczni wrogowie, którzy desperacko chcą zdobyć nagrodę dla siebie i nie cofną się przed niczym, by ją zdobyć.

Główne zdjęcia właśnie się zakończyły, ale w tym sezonie nadejdą dodatkowe zdjęcia, mówi źródło Wszykina.

„Jako wieloletni fani Star Trekto był ogromny zaszczyt i przywilej pomóc w niesieniu Star Trek: Odkrycie światu” — powiedzieli producenci wykonawczy i współprowadzący show Alex Kurtzman i Michelle Paradise. „Wszechświat „Trek” znaczy tak wiele dla tak wielu – w tym dla nas – i nie moglibyśmy być ze wszystkiego bardziej dumni Odkrycie przyczynił się do jego dziedzictwa, zwłaszcza poprzez reprezentację. Jeśli tylko jedna osoba widzi siebie lub możliwości swojej przyszłości w nowy sposób z powodu Odkrycie, wtedy uważamy, że sprawilibyśmy, że Gene Roddenberry byłby bardzo dumny”.

Wraz z Martinem-Greenem, Star Trek: Odkrycie W obsadzie sezonu 5 znaleźli się Doug Jones (Saru), Anthony Rapp (Paul Stamets), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Wilson Cruz (Dr. Hugh Culber), David Ajala (Cleveland „Book” Booker), Blu del Barrio (Adira) i Calluma Keitha Renniego (Rayner).

„Oczywiście, że nie byłoby Odkrycie bez Sonequa Martin-Green i niezwykłego zespołu artystów, zarówno przed, jak i za kamerą, którzy ożywili ten program. Ich pasja i determinacja, aby każdy odcinek był wyjątkowy, były głęboko inspirujące; tak samo jak ich miłość i wsparcie dla siebie nawzajem oraz ich prawdziwa miłość do Star Trek”, kontynuowali Kurtzman i Paradise.

Wykonane przez Martina-Greena Star Trek historii jako pierwsza czarnoskóra kobieta, która została kapitanem statku, a serial wyznacza inne ważne nowości w reprezentacji LGBTQIA + na obu Star Trek i ogólnie w telewizji.

„Jestem zdumiewająco błogosławiony przez Boga, że ​​mogłem zagrać Kapitana Michaela Burnhama i uczestniczyć w dziedzictwie wraz z niezwykłą obsadą, fenomenalną ekipą i niezwykłym zespołem scenarzystów” — powiedział gwiazdor i producent Martin-Green. „Nigdy nie zapomnę, jak to było stać razem jako serialowa rodzina, obejmując pamiątkę z „Treka” ze wszystkimi członkami serii i fanami… 65 odcinków później, oto cała firma Star Trek: Odkrycie, dla serialu i jego piątego i ostatniego sezonu, dla jego ukochanych fanów i wszystkich tych, którzy wyobrażają sobie lepszą przyszłość. Lećmy… „

Jak Odkrycie I Picard dobiegają końca, pojawiły się spekulacje na temat nowej serii w ramach franczyzy w ramach umowy Kurtzmana z CBS Studios. Jak już informowaliśmy, nowy oddział, Star Trek: Akademia Gwiezdnej Floty, jest w fazie rozwoju w CBS Studios i studiu Alexa Kurtzmana Secret Hideout dla streamera. Również w pracach jest Sekcja 31, A Odkrycie spinoff, w którym występuje postać cesarza Philipa Georgiou grana przez Michelle Yeoh. Aktualny Star Trek serial, oprócz Odkrycie I Picardwłączać Star Trek: Dziwne nowe światy, Star Trek: Dolne pokłady I Star Trek: Prodigy.

„Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy rozmawiać o powrocie Star Trek osiem lat temu nigdy nie wyobrażaliśmy sobie niezatartego wpływu Star Trek: Odkrycie miałby” — powiedział David Stapf, prezes CBS Studios. „Seria przywróciła ukochaną globalną markę i podobnie jak jej poprzednicy, Odkrycie zaszczycony Star Trekdziedzictwo „nieskończonej różnorodności w nieskończonych kombinacjach”, reprezentujące najlepsze z tego, czym możemy być jako ludzie, kiedy celebrujemy nasze różnice”.

Star Trek: Odkrycie jest produkowany przez CBS Studios we współpracy z Secret Hideout i Roddenberry Entertainment. Producentami wykonawczymi są Alex Kurtzman, Michelle Paradise, Heather Kadin, Aaron Baiers, Olatunde Osunsanmi, Frank Siracusa, John Weber, Rod Roddenberry i Trevor Roth. Alex Kurtzman i Michelle Paradise są współprowadzącymi show.

„Dziękujemy fanom na całym świecie za dołączenie do nas w tej niesamowitej podróży” – dodali Kurtzman i Paradise. „Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie, nad czym pracowaliśmy w tym ostatnim sezonie; doceniamy Twoją cierpliwość w międzyczasie i zaufaj nam, gdy mówimy, że warto czekać. Kochamy Was wszystkich! LLAP”.

Czy ten post był pomocny?