Skip to content

„Środa”: Radosna niedziela na wezwanie syreny, by zagrać Biancę, praca z Timem Burtonem i możliwy sezon 2

2 de grudzień de 2022
WEDNESDAY 103 Unit 02031RC

Wcielając się w rolę syreny Bianki Barclay w serialu Netflix Środa był „oczywisty” dla Joy Sunday, wschodzącej gwiazdy, która wcześniej pojawiła się w Netflix Drodzy BiałostoczanieFreeform’s Dobry kłopota ostatnio film MGM Pies.

Po przebojowym debiucie serialu Sunday rozkoszował się chwilą i całą troską, jaką włożono w stworzenie popularnej postaci podczas niedawnej rozmowy z Wszykina.

„Kiedy Bianca pojawiła się w moim życiu, byłam naprawdę szczęśliwa, że ​​mogę ją zagrać, ponieważ pod wieloma względami była to okazja, by złagodzić i rozwinąć postać taką jak ona” — wspomina siedząc w nowojorskim kawiarnia. „Byłem po prostu podekscytowany, że mogłem nadać temu swój własny charakter i naprawdę przedstawić zniuansowane spojrzenie na wredną dziewczynę, silną dziewczynę. Czuję się szczęściarzem, że mogłem ją zagrać”.

„Myślę, że przy pierwszym podejściu jestem o wiele milsza, ale pod wieloma względami Bianca i ja jesteśmy bardzo podobne” — kontynuowała. „Myślę, że możesz spojrzeć na postać taką jak ona i od razu pomyśleć:” Och, musisz cały czas walczyć ”, ale nie o to jej chodzi. Zrozumiałem, że te cechy to mury, które postawiła wokół siebie dla ochrony. Podszedłem do niej z empatią, skupiając się na zrozumieniu jej i jej przeszłości oraz tego, jak ukształtowało ją to, kim jest teraz. Więc kiedy ktoś lubi środę [Jenna Ortega] przychodzi, łatwiej mi czuć się zagrożonym i zastraszonym, ale nie próbuję tego okazywać”.

Kiedy Wednesday rozpoczyna naukę w Nevermore Academy, szkole dla wyrzutków i magicznych stworzeń, Bianca szybko chroni szkołę przed nieznajomym o wątpliwej reputacji. Ale w miarę jak historia ewoluuje przez cały sezon 1, ta para okazała się bardziej jak dwie strony tej samej monety, które byłyby lepsze jako sojusznicy niż wrogowie.

„Myślę, że kiedy nadchodzi środa, Bianca postrzega ją jako zagrożenie, ponieważ oboje są naprawdę dobrzy w tym, co robią. I tak intencje Bianki zawsze wydają się być pełne złości i złych intencji [to the viewer]– powiedział Niedziela. „Ale pod koniec Bianca jest w stanie zrozumieć i docenić Wednesdaya, który, jak się dowiaduje, chce również chronić społeczność, którą pielęgnowała Bianca. Teraz dzięki temu zrozumieniu istnieje szansa na rozwój ich związku”.

Podobnie jak w burzliwym związku środy z jej matką Morticią (Catherine Zeta-Jones), okazuje się, że Bianca i jej matka mają skomplikowaną historię.

„Biorąc pod uwagę tło, które czerpiemy z tej kawiarnianej sceny, możemy zrozumieć, dlaczego Bianca ma bardzo skomplikowaną relację z matką. Myślę, że jest również oczywiste, że polegali na sobie nawzajem przez jakiś czas iw pewnym momencie Bianca musiała odejść, ponieważ robiło się to zbyt toksyczne” – powiedział Sunday. „Więc kiedy Bianca dowiaduje się, że ktoś, kogo nie lubi, poślubił jej mamę, jest to rozczarowujące. Rozumie jednak trudności, z jakimi borykała się jej matka, przeżywając samodzielnie, a teraz, gdy jej syreni śpiew wysycha. To źle; ona traci moc. Młodzi ludzie odnoszą się do tego.”

Dodaje, że klif może być końcem występu Bianki w serialu: „Więc to nigdy nie przyszło mi do głowy. Bianca wcale nie wygląda na kogoś, kto stoi w tle. Myślę, że nawet gdyby została zmuszona do opuszczenia Nevermore, nie sądzę, by naprawdę odeszła. Myślę, że ma w sobie dużo więcej siły i hartu ducha”.

Stworzenie wielowymiarowej postaci było niezwykle ważne dla Sunday, która uwielbiała ożywiać Biankę i pływać we wszystkich jej odcieniach szarości. Sunday ujawniła, że ​​​​była w większości nieświadoma rozmów odbywających się w mediach społecznościowych, szczególnie o tym, że Bianca, czarna postać, została zredukowana do grania antagonisty lub złoczyńcy. Podczas gdy ona nie zgadza się co do tego, kim jest Bianca w świecie Środazachęca do kontynuowania dyskursu.

„Bianca jedzie na płaszczu tak wielu postaci przed nią i myślę, że ta rozmowa i wszelkie rozmowy na ten temat są zawsze ważne, ponieważ wszyscy możemy się czegoś nauczyć. Słuchanie zawsze jest odkrywcze” – powiedział Sunday. „Ale zachęcam też ludzi, aby dali jej szansę na rozkwit; dopiero poznajemy bohaterów po raz pierwszy, a jest tylko 8 odcinków. Jest tak wiele miejsc, do których mogą się udać. Nawet ludzie, którzy są kochani i mają dobre charaktery, mogą stać się naprawdę źli. Bianca wcale nie była złoczyńcą ani złem, po prostu reagowała na otaczające ją bodźce, tak jak zrobiłby to każdy”.

Kończy się sezon, gdy Bianca przenosi się poza ekran, aby poradzić sobie z problemami rodzinnymi, pozostawiając fanów zastanawiających się, czy wróci, jeśli serial będzie miał zielone światło na sezon 2. Podczas gdy Bianca radzi sobie z powrotem swojej matki Gabrielle (Gracy Goldman), Sunday jest pewna swojej postaci ma jeszcze wiele historii do opowiedzenia.

Bez względu na to, co przyniesie przyszłość serialu, Sunday nie może powstrzymać się od zachwycania się swoim doświadczeniem w pracy z obsadą i ekipą, w tym Timem Burtonem, podczas zdjęć w Rumunii.

„Uwielbiałem pracować ze wszystkimi na planie. Wielu ludziom było naprawdę ciężko przebywać w Rumunii z dala od domu, więc szybko się z tym związaliśmy i staraliśmy się dbać o siebie nawzajem” – powiedziała. „Praca z Timem była niezwykła, ponieważ jest autorem, powszechnie znanym nazwiskiem. Ale nigdy nie czułem się tak, jak można by się spodziewać po kimś na tym poziomie. Teraz się uśmiecham, ponieważ sprawił, że czuliśmy się tak komfortowo i był tak otwarty na współpracę. Był tak gotowy do gry i był kimś, z kim można się śmiać na planie… To było naprawdę piękne doświadczenie i czuję się szczęściarzem, że mogę z tym być. Wszyscy kochamy się i troszczymy o siebie nawzajem i myślę, że najważniejszą osobą odpowiedzialną za to uczucie jest Jenna Ortega. Ona naprawdę jest kotwicą dla nas wszystkich i jesteśmy z niej bardzo dumni”.

Sunday była zaskoczona, gdy dowiedziała się, że fani w mediach społecznościowych zauważyli podobieństwo między nią a Czarna pantera gwiazda Danai Gurira, aktorka, którą od dawna podziwia. Niezależnie od tego, czy Marvel jest w swojej przyszłości, czy nie, Sunday czuje się absolutnie gotowa na współpracę z Gurirą.

„Umarłbym, żeby pracować z Danai. Odkąd Żywe trupy, była jedną z formacyjnych postaci dla mnie, gdy dorastałem, ponieważ jej postać była taka fajna” – powiedziała podekscytowana. „Gdy tylko ją zobaczyłem, chciałem wiedzieć, kim jest. Powiedziałem: „Mamo?” [Laughs] Zawsze myślałam, że wyglądam jak ona, więc fajnie, że inni też to widzą. zrobiłem Czarna pantera sfałszowane lata temu, a obsada filmu podzieliła się tym, więc miejmy nadzieję, ona wie, że istnieję. Byłbym zachwycony, mogąc z nią pracować w jakimkolwiek charakterze. Jeśli to nie jest część projektu Marvela, może to się uda Środa. Może być przyszłość.

Czy ten post był pomocny?