Skip to content

„Snowfall”: finał serialu Damson Idris i Dave Andron Break Down; Hołd dla Johna Singletona

20 de kwiecień de 2023
Snowfall Ep610 ScDay RayM 01625R

UWAGA SPOILER: Poniższa historia ujawnia główne wątki fabularne z dzisiejszego finału serialu FX’s Snowfall.

Po 6 sezonach przebojowy serial stacji FX Opady śniegu pożegnał się dziś wieczorem i chociaż większość tego, co się wydarzyło, była w pewnym stopniu oczekiwana, widok obiecującego życia kończącego się biedą i rozpaczą jest absolutnie bolesny.

Widzowie byli w podróży z Franklinem Saintem (Damson Idris), widzieli jego wzloty i upadki i kibicowali mu bez względu na to, w co się wpakował. Ale pieniądze i władza mają tendencję do zmieniania ludzi, zwłaszcza gdy wspomniana fortuna pochodzi z działalności przestępczej. W końcu Franklin zostaje bez rodziny i przyjaciół, o których mógłby mówić – z wyjątkiem pierwszego dnia, Leona Simmonsa (Isaiah John) – cienia samego siebie, przypominającego jego ojca Altona Williamsa (Kevin Carroll) na najniższym poziomie w sezonie 1, pijany i pozbawiony środków do życia .

„Jego ostatnie chwile były niezwykle trudne. Było tam połączenie ojcowskie, z którym łączyłem się osobiście, więc było to dla mnie głęboko emocjonalne. Związek Franklina z ojcem i jego uzależnienie od alkoholu były niezwykle trudne” – powiedział Idris w rozmowie z Wszykina. „Za kulisami miałem przy sobie małą butelkę, o której nikt nie wiedział. Dotykałbym go ustami, żeby posmakować. Przyznam się też, że nie brałem prysznica. Na szczęście nie przeszkadzałem nikomu żadnymi zapachami” – powiedział ze śmiechem.

Dzięki Cissy (Michael Hyatt), która jest zamknięta w więzieniu za zamordowanie Teddy’ego McDonalda (Carter Hudson) w odcinku 9, Leon wychodzi z tego żywy w samą porę. Z żoną Wandą (Gail Bean) u boku wyjeżdżają do Ghany w poszukiwaniu nowego życia, dopóki epidemia cracku nie zostanie opanowana. Kiedy Leon wraca, szuka swojego przyjaciela Franklina, który ukrywa się w zniszczonym domu rodzinnym i ma na drzwiach nakaz eksmisji.

Leon jest zdumiony tym, kim stał się Franklin, ale idą na spacer po okolicy, podczas gdy nadrabiają zaległości. W jednym rogu duet przechodzi obok filmu, który jest w produkcji jako ukłon w stronę przeboju współtwórcy Johna Singletona Boyz w kapturzewydany w 1991 roku Opady śniegu kończy się.

„Jeśli pomyślisz o tym w jakiś sposób, Opady śniegu jest trochę prologiem Boyzi jak okolica doszła do punktu, którego doświadczasz w filmie” — współtwórca serialu, Dave Andron. „Przeskoczyliśmy w czasie o kilka lat i nie podaliśmy faktycznej daty, ale gazety, które Leon nadepnął na ulicę, pochodzą z września 1990 roku, kiedy John zaczął kręcić Boyz w kapturze. To było bardzo celowe, aby wrócić do tego momentu w czasie, aby podjąć tę historię, w której John podjął ją w filmie. To był dla niego mały czubek kapelusza.

Teraz, dla każdego, kto zastanawia się, dlaczego podjęto decyzję, by nie zabijać Franklina i nie wybawić go z nieszczęścia, wyjaśnia Andron.

„To zabawne, ponieważ kiedy rozmawialiśmy o tym, czy Franklin powinien umrzeć, było wielu ludzi, którzy uważali, że to łatwe wyjście. To, że umiera, oznacza, że ​​nie musi stawić czoła krzywdom, które wyrządził. Zniszczył tę okolicę i wyrządził nierealne szkody swojej społeczności. Naprawdę potrzebowali pomocnej dłoni, a dostali kolejną plagę. Myślę, że w tych kategoriach, dramatyczna ironia, że ​​nie ma innego miejsca do życia poza domem Cissy, gdzie będzie stale stawiał czoła temu, co stworzył, wydawała się rodzajem piekła. Teraz musi być na ulicy z tymi ćpunami, za których w jakiś sposób jest odpowiedzialny. Dramatyczna ironia tego była dla nas odpowiednia” – powiedział Andron.

Damson jest dumny z bycia częścią dziedzictwa Singletona; Snowfall to ostatni projekt filmowca przed jego śmiercią w 2019 roku. Czas spędzony z Singletonem będzie zawsze ceniony.

„Moje ulubione chwile to czas spędzony z Johnem Singletonem, budowanie postaci, odkrywanie świata i po prostu uczenie się na temat tamtej epoki. Tak wiele osób nie wiedziało o pewnych rzeczach związanych z epidemią cracku” – powiedział Idris. „Patrzysz na wynikające z tego prawa, uprzedzenia i administrację Clintona oraz wiele rzeczy, które wpłynęły na Czarnych w tym kraju. Zrozumienie tej historii było niesamowite”.

Jak potwierdził wyłącznie Wszykina pod koniec marca, spinoff jest na wczesnym etapie rozwoju, a postać Wandy ma być tkanką łączną między oryginalnym serialem a odgałęzieniem. W finale serialu Leon wspomina, że ​​on i Wanda wrócili do Los Angeles, ponieważ jest zainteresowana produkcją muzyki, która potencjalnie może stanowić kontynuację serialu.

„Na samym końcu wróciła z Afryki i chociaż jej nie widzimy, słyszymy o niej od Leona, wróciła i ma marzenie” — powiedział Andron. „Będzie miała całe życie i znalazła coś, co ją pasjonuje, coś, czego chce być częścią. To dla mnie sięga wstecz do Wandy, którą poznaliśmy po raz pierwszy. Jeśli ta kreatywność i serce przełożą się na muzykę, czuję, że mogłaby coś z tego wyrzeźbić”.

Kontynuował: „I wiesz, hip hop z Zachodniego Wybrzeża wkrótce eksploduje. Opowiadanie historii o tym, co dzieje się w South Central, w sposób, w jaki opowiedział to Singleton Boyz N The Hood. I jak wiecie, wyciekło tam, że możemy spróbować kontynuować opowiadanie tej historii, ponieważ wydawało się, że jest godna Snowfall, a ja czułem się godny Johna Singletona. Więc zobaczymy, czy możemy to rozgryźć”.

Czy ten post był pomocny?