Skip to content

„SNL” Cold Open wzywa DOJ do zbadania zabójstwa Tire Nichols przez gliniarzy z Memphis; „Do diabła”, mówi Kenan Thompson o potrzebie sprawiedliwości

29 de styczeń de 2023
garland day SNL jan 28

„Mogę wyglądać, jakbym urodził się w bibliotece, ale jest coś, o czym powinieneś wiedzieć: Merrick Garland nie gra” — oświadczył Sobotni wieczór na żywojest dzisiaj Mikey Day jako prawie SCOTUS Justice.

Ale to nie wszystko było zabawne i polityczne gry SNL dziś wieczorem — jak widać na powyższym filmie.

Pod koniec tygodnia pełnego Facebooka wypuszczającego Donalda Trumpa z powrotem, więcej GOP SNAFU z przedstawicielem George’em Santosem (R-NY) i innymi samochodami klaunów, więcej starych tajnych dokumentów znalezionych w osobistym posiadaniu Joe Bidena, a teraz w domu byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a , opublikowanie pełnych wzruszeń wspomnień byłego sekretarza stanu Mike’a Pompeo i nie tylko, SNL ponownie miał do dyspozycji bogactwo materiału do satyry.

Jednak dzisiejszy kicker był wersem, który uderzył mocniej niż jakakolwiek komedia, kiedy agent specjalny FBI Kenana Thompsona wrócił na scenę, aby zająć się horrorem zabójstwa Tyre’a Nicholsa przez gliniarzy z Memphis na początku tego miesiąca.

„Hej szefie, kiedy skończymy bawić się twoimi papierami, pojedziemy do Memphis i upewnimy się, że tam też zostanie wymierzona sprawiedliwość, prawda?” – zapytał Thompson bez cienia humoru. „Mam szczerą nadzieję”, odpowiedział Day’s Garland. „Tak, masz cholerną rację, po prostu się upewniłem” – powiedział Thompson, wywołując ogromny aplauz publiczności 30 Rock Studio.

Zdruzgotany i poobijany Nichols zmarł w szpitalu 10 stycznia, trzy dni po tym, jak pięciu policjantów z Memphis zatrzymało 29-letniego Afroamerykanina za wykroczenie drogowe i doszło do brutalnej konfrontacji. Teraz zwolnieni czarnoskórzy policjanci zostali oskarżeni o morderstwo drugiego stopnia, napaść kwalifikowaną, porwanie kwalifikowane, wykroczenie służbowe i represje służbowe. Zgodnie z prawem stanu Tennessee za winnego morderstwa drugiego stopnia grozi kara od 15 do 60 lat więzienia stanowego.

Pod koniec 27 stycznia opublikowano serię ohydnych policyjnych nagrań z kamery ciała i nagrań z monitoringu, pokazujących napaść i pobicie Nicholsa przez pięciu gliniarzy zaledwie kilka metrów od domu jego rodziców. Prawdziwa Garland i Departament Sprawiedliwości badają, co się stało, podobnie jak różne lokalne i regionalne organy ścigania.

Być może nie wyobrażałeś sobie mówiącego łagodnie Prokuratora Generalnego jako zajebistego bohatera akcji, ale w swoim drugim programie w nowym roku długo emitowana EP-ka Lorne Michaels umieściła w tej roli czołowego amerykańskiego gliniarza w tej roli. – wraz z jednym lub dwoma byłymi i obecnymi wiceprezesami oraz POTUS 44 „Teraz szuka tajnych dokumentów i idzie po każdego, kto je ma” — warknął głos rozpoczynający. „Demokratą, Republikaninem, czy kimkolwiek jest teraz Trump”.

Przed tym bardzo poważnym momentem nawiązującym do morderstwa Nicholsów, który uratował często słabe otwarcie, obracając głową dla podkreślenia, Czy to ciasto? Gospodarz Day’s AG Garland pochwalił Bidena i Pence’a za „współpracę” z sondami DOJ. Wziął również zamach na prawników dla tego pierwszego Uczeń celebryty gospodarzowi za „włożenie głowy konia do mojego łóżka” w stylu ojca chrzestnego.

„Ja jestem prawem!” – wykrzyknął udawany Garland, brzmiąc nie do końca sędzia Dredd (który używał tego wyrażenia jako swojej mantry w komiksach i filmach), kiedy na ekranie pojawiła się para cyfrowych cieni i PORADZIĆ Z TYM czcionką starej szkoły Amigi-64. Po odprawie agenta specjalnego FBI Conrada Nance’a, granego przez Kenana Thompsona, podano szczegóły przeszukania domu Pence’a – a ponieważ w skeczu z pewnością zaczynało brakować paliwa, były szczegóły.

„Po przybyciu do domu pana Pence’a w Indianie od razu wiedziałem, że ten człowiek potrzebuje przyjaciela” – długoletni członek obsady SNL zażartował o spiętego byłego wiceprezesa, który został porzucony przez swojego starego kumpla Trumpa i prawie całą MAGA tłum, gdy patrzy na własną ofertę na 2024 rok. „Kiedy otworzył drzwi, powiedział:” Przyszedłeś ”z szerokim uśmiechem na twarzy i zaproponował, że zrobi nam naleśniki” – dodał fikcyjny agent FBI.

Żart o tym, że Pence miał plik „Tax Stuff” pełen zdjęć Shanii Twain „wyciętych z różnych magazynów, źle odbijał się na SNL bardziej niż Pence, szczerze mówiąc. Drugorzędna kwestia, która „W obliczu tego, pan Pence powiedział:” Przepraszam, jestem obrzydliwy ”, tylko pogorszyła całą sprawę, nawet po uzupełnieniu Tagu.

Pozostając w pierwszej kolejce do linii prezydenckiej, zimno otwarte przeniosło się następnie na obecną wiceprezes Kamalę Harris i jeśli miała w domu jakieś tajne dokumenty – co właściwie nie powinno mieć znaczenia, ponieważ jest dosłownie wiceprzewodniczącą i mieszka w Obserwatorium Marynarki Wojennej w Waszyngtonie. „Daj spokój, Joe Biden nawet nie da tej kobiecie długopisu, myślisz, że ma tajne dokumenty” – powiedział znużony agent specjalny FBI Kasey Combs, grany przez czekającego MVP SNL, Ego Nwodima. „Proszę!”

Agent specjalny Derek Kay, wcielający się w zawsze na antenie Bowen Yang, był następny ze szczegółami fikcyjnego przeszukania domu Baracka Obamy.

„Nie chcę się przechwalać, ale byłem w domu Baracka Obamy” — przechwalał się Yang’s Kay, wywołując aplauz. „To była umowa, ale była naprawdę zabawna” – dodał z wrażeniem byłego POTUSA i obszernej korespondencji między Obamą a Hamiltona twórca Lin-Manuel Miranda.

Zabawa to ostatecznie więcej, niż można powiedzieć o tym zimnym otwarciu z tak dużym potencjałem i tak niskim napięciem.

„Zapytaliśmy go o tajne dokumenty, a on powiedział, że wypadł z gry rządowej i zajmuje się Hollywood” – skecz pokuśtykał dalej z kroplą imienia Beyonce, która spadła mocno, że tak powiem.

Potem był moment Nicholsa Thompsona, który pozostawił poprzednie części skeczu w najlepszym razie jako stare wiadomości.

Gospodarzem po raz pierwszy był Michael B Jordan, 11cz program NBC Late Nighter’s 48cz sezon ma również Lil Baby jako gościa muzycznego po raz pierwszy. Nieco ponad dwa miesiące i trochę po światowej sensacji Czarna Pantera: Wakanda na zawsze miał swoją premierę, Jordan ma Credo IIIw którym występuje i reżyseruje, debiutując za około sześć tygodni, 3 marca.

W przyszłym tygodniu zobaczymy SNL będzie przebojem na małym ekranie Ostatni z nas oraz Mandalorianin gwiazda Pedro Pascal po raz pierwszy przejmuje obowiązki gospodarza. Coldplay są muzycznym gościem koncertu 4 lutego.

Czy ten post był pomocny?