Skip to content

SK Global przejmuje „Zanim kawa ostygnie” Toshikazu Kawaguchi w celu opracowania serii z Jackal Group

26 de październik de 2021
Before The Coffee Gets Cold SK Global 2 Jackal Group

EKSKLUZYWNY: SK Global i Gail Berman’s The Jackal Group połączyły siły, aby opracować, sfinansować i wyprodukować serialową adaptację międzynarodowego bestsellera Toshikazu Kawaguchi Zanim kawa ostygnie.

W sytuacji konkurencyjnej SK Global nabyła prawa do wydanej w zeszłym roku powieści. Oryginalnie zaadaptowany z własnej sztuki scenicznej Kawaguchi o tym samym tytule, Zanim kawa ostygnie znajduje się w bocznej alejce Tokio, gdzie kawiarnia od ponad stu lat serwuje starannie parzoną kawę. Lokalna legenda mówi, że sklep ten oferuje klientom coś zupełnie wyjątkowego: możliwość cofnięcia się w czasie – ale tylko na czas, w którym kawa wystygnie. Z twarzami zarówno znanymi, jak i nowymi, historia opowiada o bywalcach, którzy przyjeżdżają, aby skorzystać z oferty podróży w czasie Café Funiculi Funicula i ponownie odwiedzić chwile z rodziną, przyjaciółmi i kochankami — z których każdy musi zmierzyć się z przeszłością, aby kontynuować swoje życie.

„Chociaż akcja rozgrywa się w Japonii, tematy, które eksplorowałem w mojej pracy, są uniwersalne – miłość, strata, pamięć, przyjaźń, żal i odkupienie” – powiedział Kawaguchi. „W związku z tym z wielką radością współpracuję ze znakomitymi firmami SK Global i The Jackal Group, które są zaangażowane w prezentowanie treści o międzynarodowym pochodzeniu i duchu, które mogą być docenione przez ludzi we wszystkich częściach świata. Jestem bardzo wdzięczny za przyjęcie mojej pracy i nie mogę się doczekać podzielenia się wynikami naszej współpracy z widzami na całym świecie”.

Gail Berman i Hend Baghdady z Jackal Group będą producentami wykonawczymi adaptacji wraz ze współprzewodniczącym SK Global Sidney Kimmelem, prezesem globalnej telewizji Marcy Ross oraz współdyrektorem generalnym Johnem Penotti i Charliem Corwinem.

Projekt ponownie łączy Bermana i Rossa. Obaj pierwsi pracowali razem w Sandollar TV, prowadzonej przez Bermana, gdzie się rozwinęli Buffy Zabójca wampirów. Berman następnie sprowadził Rossa do Foxa jako obecnego dyrektora podczas jej kadencji jako prezes Entertainment.

„Magiczna powieść Toshikazu Kawaguchi jest prawdziwym przewracaniem stron; Skończyłem to za jednym posiedzeniem i zostałem całkowicie przeniesiony do pięknej rzeczywistości podróży w czasie i romansu” – powiedział Ross. „Wyprodukowanie tej adaptacji razem z Hend i Gail to spełnienie marzeń”.

Zanim kawa ostygnie, Bestseller USA Today i Bestseller Times of London, przez ostatnie 23 miesiące z rzędu pozostawał bestsellerem nr 1 w kategorii International Fiction brytyjskiego księgarni Waterstones, a w 2020 r. był najlepiej sprzedającą się powieścią literacką na rynku w 2020 roku. Zanim kawa ostygnie jest również numerem jeden wśród bestsellerów na platformie audiobooków Amazon Audible i pozostaje na włoskiej liście bestsellerów od 82 tygodni.

„Cieszymy się, że pracujemy nad tym ekscytującym pomysłem na serię z naszymi przyjaciółmi Marcy Ross, Charlie Corwin i Johnem Penotti z SK Global”, powiedział The Jackal Group w oświadczeniu. „Pan. Bestseller Kawaguchiego porusza pytanie: „Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, kogo ze swojej przeszłości chciałbyś poznać?”. Nasze postacie są w emocjonalnej i duchowej podróży, która bada ich przeszłość, jednocześnie godząc się ze swoją przyszłością”.

Współpraca The Jackal Group z Sunmark Publishing w Tokio zaowocowała światowym hitem, którego nie ma scenariusza Sprzątanie z Marie Kondo dla Netflixa. Ostatnio The Jackal Group wydała kontynuację: Rodzina Addamsów, Animowany film MGM oparty na makabrycznym klanie. Nadchodzące projekty filmowe obejmują biografię Elvisa Presleya bez tytułu w reżyserii Baza Luhrmanna, z udziałem Toma Hanksa, Austina Butlera i Olivii DeJonge. W telewizji firma ma dwa zamówienia od razu do produkcji seryjnej na Mistrzowie domina oraz Monarcha w Fox, a także odbiór pilota dla Grimbsburg (Lis). The Jackal Group produkuje także aktorstwo Tima Burtona Rodzina Addamsów odgałęzienie dramatu Środa dla Netflixa.

SK Global stoi za serialem dramatycznym w języku hindi, który zdobył nagrodę Emmy Delhi Zbrodnia który niedawno zakończył kręcenie drugiego sezonu dla Netflix. Obecne plany SK Global obejmują hity Brada Meltzera i Josha Menscha Spisek Lincolna: Tajny spisek mający na celu zabicie 16. prezydenta Ameryki – i dlaczego się nie powiódł, Tajemnica Tima Johnstona Obecny oraz powieść ghański pisarz i naukowiec Peace Adzo Medie Jego jedyna żona z adaptacją Nany Mensah. Dodatkowo Spółka bez tytułu Tajskie ratownictwo jaskiniowe limitowana seria dla Netflix jest obecnie kręcona w Tajlandii.

Pisarz i dramaturg Kawaguchi był wcześniej producentem, reżyserem i scenarzystą dla grupy teatralnej Sonic Snail. Jako dramaturg, jego prace obejmują: Para, piosenka o zachodzie słońca, oraz Czas dla rodziny. Nowela Zanim kawa ostygnie jest adaptacją sztuki Kawaguchiego 1110 Productions, która zdobyła główną nagrodę 10. Festiwalu Dramatu Suginami.

Kawaguchi i Sunmark Publishing są reprezentowane przez Neila Gudovitza z Gudovitz & Company Literary w Nowym Jorku, we współpracy z Bryanem Thompsonem z Barnes & Thornburg w Los Angeles. Transakcja została wynegocjowana w imieniu SK Global przez szefa działu biznesowego i prawnego Briana Kornreicha.

Czy ten post był pomocny?