Skip to content

Showrunnerzy „House Of The Dragon” o zawarciu umowy z Georgem RR Martinem i poszanowaniu dziedzictwa – podcast Hero Nation

10 de sierpień de 2022
Hero Nation House of Dragons

„To było wyrównanie planet” — mówi Dom Smoka współtwórca Ryan J. Condal o współpracy z Gra o tron EP i reżyser Miguel Sapochnik o nowej serii spinoff George RR Martin HBO. Condal i Sapochnik opracowali już wcześniej kilka projektów razem Dom Smoka.

Zapraszamy do wysłuchania naszej intrygującej rozmowy z Dom Smoka EP tutaj:

Condal poznał Martina dziewięć lat temu, kiedy kręcił swojego nadprzyrodzonego pilota NBC z westernu Szósty pistolet na autorskim podwórku w Santa Fe, NM. Powiedział swoim agentom, że zabiera Martina na kolację, co, jak mówi, było „śledzeniem lekkich fanów” i „dłubaniem jego mózgu”. W tamtym czasie Martin nie miał Ogień i krew, książka historyczna Targaryena, za jego pasem; że tom jest materiałem źródłowym dla Dom Smoka. Akcja serialu rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z DOSTAŁ po powstaniu i ostatecznym upadku przodków Daenerys Targaryen, kiedy mieli dużo pieniędzy i dużą siłę ognia.

„Kiedy to się pojawiło, gdy HBO szukało autorów spinoffów i próbowało wielu rzeczy, George chciał kogoś, kto naprawdę dobrze znał jego książki”, dodaje Condal o znalezieniu pracy.

Podczas gdy HBO miało kilka DOSTAŁ Sapochnik mówi, że „byliśmy bardzo szczęśliwi”, ponieważ płatnik szybko zaangażował się w wersję duetu, zamawiając serię ze scenariusza pilotażowego.

„HBO szukało czegokolwiek, ale Gra o tron,” dodaje Sapochnik o tym, jak chłopaki zróżnicowali swoją wizję Dom Smoka.

O adaptacji gęstej Ogień i krew, Condal dodaje, że „jest napisany z różnych punktów widzenia… i daje dużą szansę na wiele inwencji”.

Dom Smoka w rolach głównych Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans z dodatkową obsadą Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr , Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes i Savannah Steyn.

Dom Smoka dzieje się w HBO i HBO Max 21 sierpnia.

Subskrybuj podcast Hero Nation: Apple Podcasts, Spotify

Czy ten post był pomocny?