Skip to content

Showrunner Bruce Miller dokucza, jak opowieść o podręcznej Hulu wejdzie w kontynuację serii Testamenty

9 de wrzesień de 2022
l intro 1662698843

Uśmiechnięty Bruce Miller

W 2017 roku Hulu wypuścił „Opowieść podręcznej” i prawdopodobnie stał się jednym z najlepszych oryginalnych programów. Seria dystopijna oparta jest na powieści autorki Margaret Atwood z 1985 roku o tym samym tytule i skupia się na kobiecie, która z służącej staje się bojowniczką o wolność. W przyszłości USA zostaną obalone, aby zrobić miejsce dla teokratycznej i patriarchalnej republiki znanej jako Gilead. W tej scenerii June Osborne (Elisabeth Moss) jest służebnicą zmuszoną do rodzenia dzieci ze względu na niski wskaźnik dzietności w kraju. Jednak czerwiec stopniowo opiera się status quo.

Krytycy i fani chwalili i chwalili adaptację Hulu „Opowieści podręcznej”. Ponadto seria zdobyła również wiele nagród, w tym wiele nagród Emmy. Jednak wszystkie znakomite pokazy muszą w końcu się skończyć. Wygląda na to, że to zakończenie będzie wkrótce dla „Opowieści podręcznej”, ponieważ po sezonie 5 serial będzie miał jeszcze jeden sezon przed końcem. To nie znaczy, że już nigdy nie zobaczymy Gilead na małym ekranie. Zgodnie z ostatecznym terminem Hulu pracuje już nad serią spin-offową zatytułowaną „Testamenty”, która powinna dostosować kontynuację powieści Atwooda o tym samym tytule. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, showrunner „The Handmaid’s Tale” Bruce Miller drażnił się, w jaki sposób serial będzie właściwie łączył się z nadchodzącą kontynuacją.

Historia czerwca nie jest centralna, ale połączy się z Testamentami

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Bruce Miller powiedział, że fani mogą spodziewać się, że główna historia June Osborne zakończy się zakończeniem „Opowieści podręcznej”. Nie musi to jednak oznaczać końca wpatrywania się w ciągle zmieniający się świat Gilead i wielu innych postaci. Showrunner zauważył w wywiadzie, że główni bohaterowie, tacy jak June w „Opowieści podręcznej”, będą mieli odczuwalny związek z „Testamentami”, ale kontynuacja serii zasadniczo przenosi się na nowe historie od innych. „To nie jest June Osborne Tale, to „Opowieść podręcznej” i pewien okres jej życia, kiedy zidentyfikowała pewien sposób” – powiedział Miller. „Kiedy ten czas się kończy, na szczęście, bardzo szczęśliwie, przechodzimy do „Testamentów”, których historia June jest częścią, ale nie jest jej centralną częścią”.

Wydaje się, że o akcjach czerwca, zwłaszcza pod koniec „Opowieści podręcznej”, będziemy wspominać lub badać w „Testamentach”. Jednak seria przenosi uwagę na inne postacie. Ten kierunek faktycznie odnosi się do powieści Margaret Atwood o tym samym tytule, ponieważ książka głównie bada życie trzech różnych postaci. Warto zauważyć, że jedną z nich jest ciocia Lydia, antagonistka „Opowieści podręcznej”, która w „Testamentach” jest bohaterką szczegółowo opisującą jej dojście do władzy. Gdy rośnie w szeregach, nagrywa notatki w nadziei szantażowania niektórych przywódców.

Miller zauważył również w wywiadzie, że chociaż obie serie będą w pewien sposób powiązane, jego celem jest odzwierciedlenie Atwood i sprawienie, by oba seriale wydawały się ich własnymi kompletnymi dziełami, które wzajemnie się uzupełniają.

Czy ten post był pomocny?