Skip to content

Seria V/H/S daje fanom kolejny zestaw przygód z horroru?

8 de październik de 2022
l intro 1665237561

David Bruckner w okularach

Na długo przed tym, jak Clive Barker i David Bruckner zaczęli rozmawiać i dyskutować o kolejnym rozdziale serii „Hellraiser”, Bruckner był początkującym filmowcem, który dopiero zaczynał swoją przygodę z horrorami. W 2012 roku wraz z innymi scenarzystami i reżyserami Simonem Barrettem, Joe Swanbergiem, Adamem Wingardem i Ti West nakręcił „V/H/S”, antologię found footage wyprodukowaną między innymi przez firmę producencką Brada Miski, Bloody Disgusting. Po debiucie na Sundance Film Festival Magnolia Pictures kupiła film za nieco ponad 1 milion dolarów (za pośrednictwem The Hollywood Reporter).

Brucknerowi najbardziej spodobał się punkt widzenia z perspektywy pierwszej osoby. „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym pomyśle, trochę podskoczyłem na swoim miejscu, ponieważ częścią tego, co jest dla mnie tak przyjemne w filmach znalezionych, jest to, że wchodzimy z perspektywy pierwszej osoby” – powiedział Complexowi w 2012 roku. wywiad. „Tak mądry, jak chcę być o filmach, zwłaszcza ze wszystkimi moimi przyjaciółmi, do pewnego stopnia jest ta strona mnie, która po prostu chce zbliżyć się jak najbliżej krawędzi urwiska”.

W oczekiwaniu na premierę „V/H/S/99”, który będzie piątym filmem z tej serii, Shudder ogłosił, że daje fanom serii antologii więcej radości, tym razem z powrotem do lata 80-te.

Dreszcz daje fanom V/H/S/85

Na nowojorskim Comic Con w 2022 roku firma Shudder AMC Networks ogłosiła nowy film, na który fani czekają: antologię skoncentrowaną na latach 80. zatytułowaną „V/H/S/85”. Według informacji prasowej uzyskanej przez Looper, porywająca lista utalentowanych reżyserów, takich jak Scott Derrickson (który niedawno wyreżyserował „Czarny telefon”), Mike P. Nelson, Gigi Saul Guerrero i wschodząca reżyserka Natasha Kermani będzie kierujący segmentami szóstego filmu z serii. Bruckner będzie zarówno reżyserem jednego z segmentów, jak i produkcją.

„Seria V/H/S jest ciągłym listem miłosnym, w którym znajdują się paskudne materiały filmowe i szalona różnorodność horrorów antologicznych” – powiedział Bruckner w oświadczeniu. „Kiedy kierowałem segmentem filmu OG, jestem niezmiernie podekscytowany powrotem za kamerę w V/H/S/85, obok moich ulubionych głosów z tego gatunku”.

„V/H/S/94” z 2021 roku był pierwszym filmem z serii wydanym przez Shudder i Studio71, przywracającym życie serii filmowej. Oprócz ustanowienia rekordu dla większości widzów podczas weekendu premiery, ma 91% certyfikowanych świeżych ocen na Rotten Tomatoes. Mówiąc o nadchodzącym filmie, dyrektor generalny Shudder, Craig Engler, powiedział między innymi: „Jesteśmy całkowicie podekscytowani, że możemy przenieść członków Shudder z powrotem do 1985 roku z nową, nikczemną kolekcją przerażeń od niektórych z najbardziej radykalnych reżyserów horrorów pracujących dzisiaj”.

„V/H/S/85” ma ukazać się w 2023 roku.

Czy ten post był pomocny?