Skip to content

Sean Penn wraca do „Gaslit”; Kompromis polega na tym, że cała załoga jest zaszczepiona na Covid przez dwa tygodnie, które mu zostały na strzelanie

30 de wrzesień de 2021
Sean Penn Julia Roberts

EKSKLUZYWNY: Sean Penn wrócił dzisiaj do pracy Gaslit, wyprodukowany przez UCP limitowany serial Watergate Starz, w którym występuje z Julią Roberts. Termin ujawnił się w lipcu, że Penn zdecydował, że przy całej pracy, jaką jego organizacja CORE wykonała w zakresie testów i szczepień przeciwko Covidowi od początku pandemii, nie mógł z czystym sumieniem wrócić do pracy, dopóki wszyscy w produkcji nie zostaną zaszczepieni na wirus. Zwłaszcza, że ​​wysoce zaraźliwy wariant Delta właśnie zaczął wściekać się na tyle poważnie, że Los Angeles ponownie narzuciło noszenie masek wewnętrznych, a przypadki wśród nieszczepionych ponownie wzrosły w alarmującym tempie w całym kraju.

Podczas gdy produkcja kontynuowana była bez Penna, on i studio w końcu osiągnęli kompromis. Cała załoga, z którą dzisiaj pracuje, jest zaszczepiona.

Latarnia gazowaStudio NBCUniversal właśnie nałożyło obowiązkowe szczepienia, ale ograniczyło je do „Strefy A”, czyli obsady i tych, którzy są blisko. Tego dnia wysłano wiadomość e-mail do obsady i ekipy w środę informującą, że udostępniono klinikę na miejscu, aby zapewnić bezpłatne szczepienia przeciwko Covid, wykonane przez tego samego sprzedawcę oferującego szczepienia NBCUniversal i załogom produkcyjnym na wyższej partii. Notatka mówi, że dostępnych jest kilka opcji szczepionek, a sprzedawca wróci za 21 dni, aby podać drugą dawkę, jeśli będzie to konieczne. W notatce poproszono również członków produkcji o przedstawienie dowodów szczepienia zespołowi testowemu Covid, gdy pojawią się na następnej zmianie w produkcji.

To nie wystarczyło Pennowi, a wtajemniczeni w tamtym czasie mówili, że nie robi tego, aby zawstydzić studio lub z obawy, że on i inne gwiazdy mogą zostać ujawnione. Penn został w pełni zaszczepiony i chodziło o zasady. Zgłosił się na ochotnika, aby CORE ułatwił szczepienia bezpłatnie, ale chciał, aby były one obowiązkowe. To stworzyło impas. To postawiło NBCUniversal w miejscu – jak każde studio, posunęli się tak daleko, jak to możliwe, z protokołami bezpieczeństwa, ale nie mogli legalnie wyjść poza warunki wynegocjowane między hollywoodzkimi związkami zawodowymi i dużymi firmami, które ograniczyły szczepienia w filmach i produkcjach telewizyjnych tylko dla Strefy A.

Stanowisko Penna było z pewnością prorocze. Pandemia nie znajduje się pod kontrolą z powodu tych, którzy odmawiają szczepienia i nadal jest uważana za polaryzujący problem polityczny wywołany dezinformacją rozpowszechnianą w Internecie, coś, co nie było problemem, gdy opracowywano i rozpowszechniano szczepionki w celu zwalczania polio , ospa i inne plagi. Szczepienia powoli ewoluują od osobistych wyborów do wymagań, a osoby powstrzymujące się stają przed trudnymi wyborami, w tym wyższymi kosztami leczenia i utratą pracy. National Basketball Association ogłosiła, że ​​szczepienia są teraz obowiązkowe — niektórzy gracze grożą, że przesiądą i ryzykują utratę 40 000 dolarów za mecz — a wiele stanów wprowadza te same środki we wszystkim, od wydziałów rządowych po organy ścigania. Wstrzymywacze zaczynają tracić pracę, ale nie można zaprzeczyć, że szpitale są pełne pacjentów z Covid, którzy zaciekle opierali się szczepionkom, a dzieci, które nie mogą jeszcze zostać zaszczepione, zarażają się wirusem.

Jestem teraz na Hawajach i nie usiądziesz w restauracji bez okazania dowodu szczepienia, z obowiązkowymi maseczkami.

Penn gra prokuratora generalnego Richarda Nixona, Johna Mitchella, a Roberts gra swoją żonę Martę, w dramacie inspirowanym podcastem Slate Wolno palący. Penn i jego kohorty CORE spędzili ostatnie półtora roku pracując z władzami miejskimi i stanowymi, aby jak najwcześniej udostępnić testy, a następnie pomogli w ułatwieniu szczepień, gdy stały się one dostępne. Rezultatem było około 5,3 miliona testów i 1,7 miliona szczepionek.

Seria została stworzona przez Robbiego Pickeringa i Pan Robot”s Sam Esmail w reżyserii Matta Rossa.

Czy ten post był pomocny?