Skip to content

Scott Marder z Ricka i Morty’ego mówi, że fabuła Evil Morty stworzyła poważne wyzwania na sezon 6

18 de luty de 2023
l intro 1676692366

Rick i Morty popychają dźwignię

W przypadku większości odcinków „Rick and Morty” ma dość epizodyczną strukturę, a większość historii jest zamknięta w odcinku. Jednak serial był również znany z dużych zwrotów akcji i zmian, które wpływają na trajektorię serialu, zwłaszcza podczas premier i finałów sezonu serialu.

Jedną dużą zmianą w serii był finał piątego sezonu „Rick and Morty”, w którym widzimy powrót Evil Morty (Justin Roiland, ale nie na dłużej), Morty’ego z innego wymiaru, któremu udało się zniszczyć Centralną Finite Curve, w której Ricks są zawsze uważani za „lepszych” od Mortysa, uciekając w nieznany wymiar i pozostawiając naszego Ricka i Morty’ego (Roiland) uwięzionych w kosmosie.

To był zaskakujący i emocjonalny finał, ale taki, który szybko został odsunięty na bok i zignorowany przez większą część następnego sezonu 6. Oto, co ci, którzy pracowali nad obydwoma sezonami, mają do powiedzenia o tym, jak finał sezonu 5 stworzył wyzwania na następny sezon.

Twórcy Ricka i Morty’ego stworzyli wiele wersji premiery sezonu 6

W wywiadzie dla Screen Rant, współtwórca serialu Dan Harmon i producent Scott Marder rozmawiali o sezonie 6 io tym, jak przebiegał serial, kontynuując wybuchowy finał poprzedniego sezonu.

„Kiedy widzisz klif, taki jak koniec sezonu 5, to trochę jak kupowanie na karcie kredytowej” – powiedział Harmon Screen Rant. „Oznacza to, że kiedy byliśmy pod koniec sezonu 5, byliśmy trochę jak:” Jak zakończysz ten sezon? a czasami odpowiedź brzmi: „Cóż, możemy zamienić dług na kredyt”.

Marder skomentował również presję związaną z kontynuacją tak wielkiego finału, mówiąc, że było to ekscytujące wyzwanie, ale mimo to ogromne wyzwanie. Zespół przeszedł przez wiele różnych wersji premiery sezonu 6, zanim ostatecznie zdecydował się na to, co stanie się „Solaricks”.

W tym odcinku Rick i Morty zostali niemal natychmiast uratowani przed Space Beth ( Sarah Chalke ), ale zajmuje się następstwami wydarzeń z poprzedniego odcinka, ponieważ pistolet portalowy Ricka pozostaje zepsuty, co ma miejsce przez połowę sezonu. Z Evil Morty wciąż gdzieś w alternatywnym wymiarze poza Centralną Krzywą Skończoną, można śmiało powiedzieć, że nie widzieliśmy ostatniego z następstw finału sezonu 5.

„Ale tak, to było dużo pracy, ale jestem naprawdę wdzięczny za ten, który ostatecznie znaleźliśmy i wylądowaliśmy dla was, ponieważ wydaje się, że robi wszystko” – powiedział Marder.

Czy ten post był pomocny?