Skip to content

Scott Bakula wspomina Deana Stockwella, który współgrał z „Quantum Leap”: „On uczynił mnie lepszym człowiekiem”

9 de listopad de 2021
SB 10

Scott Bakula, który zagrał razem ze zmarłym Deanem Stockwellem w ukochanym serialu science-fiction Quantum Leap, wspomina Stockwella jako drogiego przyjaciela i mentora w oświadczeniu dostarczonym do Wszykina.

Przeczytaj oświadczenie Bakuli w całości:

Poznałem Deana na przesłuchaniu do Quantum Leap w 1988 roku. Zgodził się „czytać” dla sieci, byłem już w obsadzie. Natychmiast się połączyliśmy, a moja kariera i moje życie zmieniły się tego dnia w biurze Brandona Tartikoffa. Jakie mieliśmy szczęście, że go dopadliśmy? Kilka miesięcy później zostałby nominowany do Oscara za rolę w Żonacie z mafią, ale utknął z nami. Szczęśliwy traf? Wiem tylko, że nigdy nie próbował się wydostać ani narzekać, kochał tę rolę i serial, a reszta to już historia.

Stał się drogim przyjacielem i mentorem i przez następne pięć bardzo intensywnych lat zbliżyliśmy się do siebie. Dean był człowiekiem pełnym pasji… o życiu, swojej pracy, sztuce (był niesamowitym artystą!), swojej rodzinie, różnych sprawach, ludziach, muzyce, planecie, cygarach, golfie i tak dalej! Będąc znanym aktorem dziecięcym, miał słabość do każdego młodego aktora, który pojawił się na naszym planie. Bardzo dbał o ich prawa i bezpieczeństwo i zawsze sprawdzał u nich, czy wszystko jest w porządku. Jego serdeczna reakcja na dzieci sprawiła, że ​​wszyscy zwróciliśmy uwagę i sami byliśmy lepszymi strażnikami.

Pomimo swojej kariery, która pojawiała się i znikała kilka razy w ciągu ponad siedemdziesięciu lat w firmie, zawsze był wdzięczny i zachwycony, że ma szansę dalej pracować. Narzekał tylko wtedy, gdy zadzwoniliśmy do niego na polu golfowym i powiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi, aby przyszedł do pracy! Zwykł ogłaszać swoją obecność na scenie dźwiękowej (o ile nie zdążyliśmy już wyczuć wijącego się za nim zapachu dymu z cygara), rycząc: „Zabawa zaczyna się teraz!” Nigdy nie padły prawdziwsze słowa.

Bardzo go kochałam i byłam zaszczycona, że ​​go poznałam. Uczynił mnie lepszym człowiekiem…

Bakula i Stockwell zagrali razem w serialu science-fiction, stworzonym przez Donalda P. Bellisario, podczas jego pięciosezonowego występu w NBC od 1989 do 1993 roku. Bakula grał dr Sama Becketta, fizyka, który mimowolnie skacze w przestrzeni i czasie. podczas gdy Stockwell grał admirała Al Calavicci, najlepszego przyjaciela Sama z hologramem, który prowadzi go przez przygody z przeskakiwaniem w czasie.

Czy ten post był pomocny?