Skip to content

Scenarzysta My Hero Academia wiedział, że anime będzie trwało długo

18 de kwiecień de 2023
l intro 1681822704

Anime telewizyjne

Deku w deszczu w znoszonym żółtym szaliku

Jako pisarz lub inny kreatywny profesjonalista posiadający dogłębną wiedzę na temat tego, jak działa opowiadanie historii, ma się lepiej wyszkolone oko niż przeciętny widz, aby być w stanie dostrzec, dlaczego fragment narracji będzie atrakcyjny i jak osiągnie długowieczność. zobaczyć popularność i sukces na całym świecie. Jednym z takich przykładów jest „My Hero Academia” Kohei Horikoshiego.

Z wynikiem IMDb wynoszącym ponad 8 gwiazdek i 7,9 na MyAnimeList, anime skupione na superbohaterach można uznać za jeden z najbardziej znanych tytułów w branży. Po zakończeniu sezonu 6 i ogłoszeniu siódmego, „My Hero Academia” wydaje się zbliżać do końca, a Saga Aktu Końcowego mangi, jak sama nazwa wskazuje, wydaje się punktem kulminacyjnym całej historii, z bitwą między bohaterami i złoczyńcami o jeszcze bardziej imponujących proporcjach niż ten przedstawiony w The Paranormal Liberation War Arc.

Yosuke Kuroda, scenarzysta serialu, który napisał film „My Hero Academia: World Heroes’ Mission” z 2021 roku, zaczął czytać mangę jeszcze przed premierą anime i od razu wiedział, że serial ma potencjał, by stać się zabawną produkt, który fani znają i kochają do dziś.

Od samego początku Kuroda skupił się na odcinku 100

Według ComicBook, który nawiązuje do wywiadu z Newtype Magazine, Yosuke Kuroda został zapytany o to, co uważa za tajemnicę, która przyniosła serialowi niezaprzeczalną sławę i światowe uwielbienie. Kuroda odpowiedział, że ponieważ lubił mangę przed pracą nad anime, kiedy nadarzyła się okazja dołączenia do ekipy, nie musiał się dwa razy zastanawiać.

„Od początku byłem pewien, że to anime będzie długie, a moim celem było samodzielne napisanie scenariusza do stu odcinków”. scenarzysta powiedział dalej: „Dzięki wszystkim udało mi się to zrobić i dotarliśmy do odcinka sto. Moim nowym celem jest pisanie do ostatniego odcinka anime. Będę uważał na swoje zdrowie i robię wszystko, co w mojej mocy, aby dalej pisać”. Ten ostatni komentarz na temat jego zdrowia może równie dobrze być aluzją do faktu, że często pojawiają się zarzuty, że członkowie ekipy pracującej nad niektórymi dużymi, długimi tytułami anime są często przepracowani, aby dotrzymać terminów.

Jeśli nie pamiętasz, odcinek 100, który był odcinkiem 12 sezonu 5, zatytułowanym „The New Power and All For One”, nie był tak bogaty w wydarzenia, jak może sugerować jego liczba. Jest to coś w rodzaju odcinka pomiędzy łukami, w którym jednym z najbardziej pamiętnych momentów jest to, co robią Shoto Todoroki i Katsuki Bakugo po ostatecznym uzyskaniu licencji tymczasowego bohatera.

Jednak przeglądając internet przez ostatnie dwa lata, można zauważyć pojawiające się opinie na temat serii, które próbują uzasadnić pozorny spadek ogólnej popularności.

Pomimo opinii Kurody, niektórzy fani uważają, że MHA traci popularność

Członkowie klasy 1-A w strojach bohaterów wyglądają na gotowych

W poście sprzed dwóch lat, Redditor zapytał fandom, dlaczego 4. sezon „My Hero Academia” nie generuje takiego szumu jak poprzednie. W odpowiedzi u/Kudos2me11 wyjaśnił, że kiedy serial trwa tak długo, jak Kohei Horikoshi, fani mogą zacząć tracić zainteresowanie. Dodają również: „Dzieje się wiele innych dużych rzeczy w anime, które odwracają uwagę od” MHA ”.

W innym poście o podobnym duchu OP sporządza dogłębną listę powodów, dla których popularność „My Hero Academia” spadła „od najlepszego shonena nowej ery do przeciętnego programu akcji”. Fan, u/Maxzzs, nie zgodził się z tym, przedstawiając dowody na to, że rok temu manga nadal była jedną z najlepiej sprzedających się mang zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Japonii: „Pod każdym względem franczyza, przychody i pod względem popularności jest u szczytu” – skomentowali na koniec.

W najnowszym poście Reddit z trzech, OP zapytał: „Co wydarzyło się od tamtego czasu do teraz, co spowodowało, że ludzie włączyli serial?”

Wiek był czynnikiem wśród innych wyjaśnień podanych przez u / heelydon, który zakończył swoje rozumowanie stwierdzeniem: „Ludzie często są bardziej zainteresowani NOWĄ i ekscytującą rzeczą, o której wszyscy mówią, niż sezonem 6 shonen anime”.

„MHA zdecydowanie „odpadł”, ale nie tak mocno, jak większość tutaj chce, żebyś uwierzył”. Argumentował u / danyoja: „Większość fanów po prostu ogląda program / czyta mangę i w ogóle o tym nie dyskutuje. To powiedziawszy, myślę, że mniej chodzi o” spadanie ”, a więcej o” wznoszenie się ponad to ”.

Dla długoletnich fanów serii mamy nadzieję, że MHA będzie nadal „wznosić się ponad to”, dopóki nie zatrzyma się na lądowaniu.

Czy ten post był pomocny?