Skip to content

SAG-AFTRA zatwierdza ścieżkę do członkostwa dla koordynatorów ds. intymności

24 de lipiec de 2022
SAG AFTRA Logo

Krajowy zarząd SAG-AFTRA zatwierdził uchwałę o utworzeniu ścieżki do członkostwa dla koordynatorów intymności, którzy służą jako orędownicy i łączniki między wykonawcami i produkcjami podczas filmowania nagości i intymnych scen.

„Rola koordynatorów ds. intymności znacznie poprawia bezpieczeństwo i samopoczucie na planie iw produkcjach wymagających kameralnych scen” – powiedział Fran Drescher, prezes związku. „Ich wartość jest niezmierzona, a Rada Narodowa jest zobowiązana do włączenia koordynatorów ds. intymności do rodziny SAG-AFTRA i zapewnienia im tego rodzaju korzyści i ochrony, z której już korzystają inni członkowie.

„Koordynatorzy intymności, z których wielu jest już członkami SAG-AFTRA, stali się niezbędnym źródłem informacji na planie zarówno dla obsady, jak i ekipy” – powiedział Duncan Crabtree-Ireland, krajowy dyrektor wykonawczy związku. „Ta decyzja wspiera naszą misję uczynienia bezpieczeństwa na planie standardem i priorytetem w całej branży i zachęca innych utalentowanych, oddanych pracowników do dołączenia do nas”.

W czerwcu związek ogłosił publikację rejestru koordynatorów ds. intymności i rejestru wstępnego, które służą jako źródło pomocy producentom w identyfikacji wykwalifikowanych i doświadczonych koordynatorów ds. intymności.

W raporcie swojego prezydenta Drescher mówiła o prawach wyborczych i prawach kobiet, mówiąc, że „Każdy ma prawo do tego, aby jego obawy zostały poruszone i rozważone. W demokracji może ci się nie podobać wynik konkretnego głosowania, ale jako Amerykanie masz obowiązek chronić i bronić procesu, w którym ustalane są wyniki”.

Komunikat prasowy o spotkaniu zamieszczony na stronie SAG-AFTRA nie wspomina o kontrowersyjnej i dwugodzinnej debacie, jaką Drescher wdał z członkami zarządu na temat mandatu szczepień w protokołach branżowych Covid-19.

Drescher wypowiedział się również przeciwko decyzji Sądu Najwyższego USA o unieważnieniu sprawy Roe v. Wade, nazywając ją „rażącym seksizmem”.

Przedstawiła również aktualne informacje na temat Green Council, inicjatywy, którą prowadzi, aby zachęcić do bardziej przyjaznych środowisku praktyk w branży. Drescher poinformowała, że ​​spotyka się z organizacjami sojuszniczymi i wkrótce ogłosi członków pełnej koalicji. Planują premierę we wrześniu lub październiku 2022 roku.

Zaktualizowała również zarząd o nowe elementy kreatywne, którymi kieruje dla magazynu SAG-AFTRA oraz stara się zachęcić członków do stworzenia profilu internetowego na sagaftra.org i rejestracji w celu elektronicznej komunikacji związkowej.

W swoim raporcie Crabtree-Irlandia zauważył, że wspólne porozumienie związkowe dotyczące powrotu do pracy z AMPTP zostało przedłużone do 30 września i że „postanowienia umowy z powodzeniem umożliwiły przemysłowi powrót do pracy przy jednoczesnej ochronie zdrowia i bezpieczeństwa. obsady i ekipy”.

Sekretarz-skarbnik Joely Fisher i dyrektor finansowy Arianna Ozzanto przedstawili wyniki za rok podatkowy 2022. „Rok zakończył się zdrową nadwyżką, pokonując zarówno cele dotyczące przychodów, jak i wydatków”, powiedział związek.

Czy ten post był pomocny?