Skip to content

SAG-AFTRA mówi, że jej strategia przetargowa dotycząca nowego kontraktu pozostaje niezmieniona w następstwie nowej umowy DGA

5 de czerwiec de 2023
sag aftra dga

SAG-AFTRA, która rozpoczyna negocjacje w sprawie nowego kontraktu w środę, powiedziała dzisiaj, że jej strategia negocjacyjna pozostaje niezmieniona w następstwie wstępnej umowy zawartej zeszłej nocy przez Gildię Reżyserów i studia.

„Nasza strategia negocjacyjna nigdy nie opierała się ani nie była zależna od wyniku lub statusu negocjacji jakiegokolwiek innego związku, ani też nie zgadzamy się z filozofią, że warunki umów zawartych z innymi związkami są dla nas wiążące” — krajowy dyrektor wykonawczy SAG-AFTRA, Duncan Crabtree – poinformowała Irlandia w komunikacie opublikowanym dzisiaj na stronie internetowej związku. „Nadal solidaryzujemy się z członkami WGA i ich strajkiem, gratulujemy DGA ich negocjacji i czekamy na jak najszybsze przejrzenie szczegółowych warunków ich umowy”.

W międzyczasie Gildia Scenarzystów powiedziała dzisiaj, że jej miesięczny strajk będzie kontynuowany, a jego własne pozycje przetargowe również „pozostaną takie same”, jak na początku strajku 2 maja.

POWIĄZANE: Umowa DGA dotycząca nowego kontraktu zmienia dynamikę dla WGA, ale nie zakończy strajku – analiza

Członkowie SAG-AFTRA głosują obecnie nad upoważnieniem Rady Narodowej do ogłoszenia strajku, jeśli negocjacje z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych nie osiągną akceptowalnego porozumienia do 30 czerwca.

Ubiegając się o to upoważnienie, SAG-AFTRA powiedział: „Naszym celem w tych negocjacjach jest zapewnienie, aby nasi członkowie pracujący w branży filmowej, telewizyjnej i streamingowej/nowych mediach mogli nadal zarabiać na życie zawodowe dzięki umowie, która honoruje nasz wkład. Potrzebujemy umowy, która zwiększy składki na nasze plany świadczeń i ochroni członków przed erozją dochodów spowodowaną inflacją i zmniejszonymi pozostałościami, nieuregulowanym wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji i żądaniem nagranych na siebie przesłuchań.

W pierwszym publicznym wystąpieniu SAG-AFTRA na temat nowej umowy DGA, Crabtree-Ireland napisał, że „Chociaż DGA opublikowało kilka punktów odzwierciedlających kluczowe korzyści wynikające z umowy, nie mieliśmy jeszcze okazji przejrzeć szczegółów umowy. Dlatego byłoby przedwczesne, gdybyśmy wyrażali jakąkolwiek opinię na temat warunków z perspektywy SAG-AFTRA.”

Odnotowując zbliżające się rozpoczęcie negocjacji SAG-AFTRA, powiedział: „Tak jak robiliśmy to przez cały ten proces, pozostaniemy w ścisłym kontakcie z naszymi siostrzanymi związkami, zwłaszcza z WGA i DGA, i będziemy dążyć do wykorzystania spostrzeżeń, które korzyści z ich procesu negocjacyjnego i postępów, jakie poczynili we wspólnych kwestiach. Oczywiście potrzeby członków SAG-AFTRA są wyjątkowe, a każdy obszar zainteresowania w naszych negocjacjach jest ukierunkowany na służenie tym interesom”.

Umowa DGA z AMPTP, która została zawarta późnym wieczorem, „osiąga znaczący przełom w rozwiązywaniu międzynarodowego rozwoju przemysłu rozrywkowego i przynosi znaczące korzyści w zakresie kluczowych praw ekonomicznych i kreatywnych, jednocześnie potwierdzając kluczową rolę dyrektorów DGA i ich zespołów”. Liderzy DGA powiedzieli.

Jego postanowienia obejmują to, co DGA nazywa „przełomowym wzrostem płac i świadczeń”, 76% wzrost globalnych pozostałości transmisji strumieniowej oraz język potwierdzający, że generatywna sztuczna inteligencja „nie może zastąpić obowiązków wykonywanych przez członków”.

Czy ten post był pomocny?