Skip to content

RTL Deutschland Co-CEO Stephan Schäfer odchodzi z restrukturyzacji zarządu w niemieckim gigantie medialnym

17 de sierpień de 2022
Stefan Schafer and Thomas Rabe

Stephan Schäfer opuszcza stanowisko w niemieckim gigancie medialnym RTL Deutschland po niecałym roku w związku z restrukturyzacją zarządzania, która nastąpiła po przejęciu wydawnictwa Gruner + Jahr (G+J).

W zarządzie nowego wyglądu Bertelsmann i dyrektor generalny RTL Group Thomas Rabe przejmą stanowisko prezesa operacji w Niemczech, a pozostałe miejsca zajmą współdyrektor generalny Deutschland Matthias Dang, dyrektor finansowy Alexander Glatz i Oliver Radtke, który jest odpowiedzialny za koordynację połączenia z RTL Deutschland i G+J, wraz z wiceprezesem wykonawczym grupy ds. rozwoju biznesu Andreasem Fischerem, który zostaje również dyrektorem operacyjnym.

Schäfer, który w zeszłym roku został umieszczony na stanowisku obok Danga, odchodzi „w najlepszych warunkach”, według firmy. Pozostanie związany z RTL w charakterze doradczym.

Dzieje się tak po tym, jak w sierpniu zeszłego roku połączyły się RTL Deutschland i G+J, należące do macierzystej spółki RTL Bertelsmann, tworząc jeden z największych niemieckich przedsiębiorstw medialnych.

Rabe powiedział: „Z niecierpliwością czekam na jeszcze bliższą współpracę z moimi kolegami z RTL Deutschland w przyszłości. Przed nami pasjonujące zadania i wielkie wyzwania, którym wspólnie zmierzymy się. Chciałbym podziękować Stephanowi Schäferowi za jego oddanie dla Gruner + Jahr i RTL Deutschland. Zapewnił obu firmom wiele impulsów, w tym połączenie RTL Deutschland i G+J, repozycjonowanie marki RTL oraz dalszy rozwój oprogramowania RTL. Cieszę się, że nadal będzie nas wspierał w charakterze doradczym”.

„Chciałbym podziękować Thomasowi Rabe za zaufanie, a naszym zespołom w Kolonii i Hamburgu za wsparcie w ciągu ostatnich lat, podczas których osiągnęliśmy wspólnie wiele dla G+J, RTL i Bertelsmann” – powiedział Schäfer. „Jako zjednoczona firma, RTL Deutschland i G+J są w dobrej pozycji, aby stać się narodowym czempionem medialnym w Niemczech. Nie mogę się doczekać, aby towarzyszyć im na tej ścieżce w charakterze doradczym”.

Rabe powiedział, że RTL ma „zdefiniowane jasne priorytety na nadchodzące miesiące: będziemy aktywnie zarządzać biznesem w coraz bardziej wymagającym środowisku, jeszcze bardziej wzmocnić zespół zarządzający, nadal rozwijać usługę przesyłania strumieniowego RTL+ i dokończyć połączenie RTL Deutschland i G+J ”.

Grupa RTL jest właścicielem Amerykański Idol i Mam Talent producent Fremantle.

Czy ten post był pomocny?