Skip to content

Roy Wood Jr. Roasts POTUS, wiceprezes Harris „Scandal”, Tucker Carlson i „A **hole” Don Lemon w porywającym debiucie głównym WHCD

30 de kwiecień de 2023
roy wood jr WHCD 2023 Getty

„Zbuntowali się, ponieważ nie chcieli pracować do 64 roku życia”, powiedział Roy Wood Jr w sobotę wieczorem na kolacji Stowarzyszenia Korespondentów w Białym Domu, poświęconej ostatnim powstaniom związanym z reformą emerytalną we Francji. „Tymczasem w Ameryce mamy 80-letniego mężczyznę, który błaga nas o jeszcze cztery lata pracy” Codzienny program dodał korespondent, a prezydent Joe Biden siedzi zaledwie kilka metrów dalej.

„Pozwól mi dokończyć robotę”, Wood powiedział o niedawno ogłoszonej kampanii reelekcyjnej POTUS. „To nie hasło kampanii, to prośba”.

Podążając za Bidenem na podium Washington Hilton przed elitą Beltway i Hollywood podczas drugiego osobistego WHCD obecnej administracji, Wood może nie mieć rozpoznawalności swojego starego szefa i zeszłorocznego headlinera Trevora Noaha, ale Alabama -podniesiony komiks płonął dziś wieczorem. W rutynie, która przeszła od kpiny z potężnych do medytacji na temat rasizmu, seksizmu (zwłaszcza przeciwko wiceprzewodniczącej Kamali Harris), posiniaczonej amerykańskiej demokracji i potrzebie uczciwej wolnej prasy, Wood powalił dom i pozostawił mocny występ POTUS z sympatią pamięć.

„Dzisiaj wszyscy jesteśmy zjednoczeni w jednej rzeczy, a to jest skandal” – powiedział Wood na początku swoich uwag. „Skandale pożerały kariery w tym roku” — zauważył o poślizgu Tuckera Carlsona i Dona Lemona przez Fox News i CNN oraz o ugodzie w wysokości 787,5 miliona dolarów, którą należący do Ruperta Murdocha Fox News zawarł pierwszego dnia czegoś, co wyglądało na zjadliwy proces o zniesławienie w związku z fałszywymi twierdzeniami dotyczącymi wyborów w 2020 r.

POWIĄZANE: Kolacja korespondentów Białego Domu Galeria zdjęć: Najlepsze z czerwonego dywanu

„Niedotykalny Tucker Carlson jest bez pracy” – powiedział Wood z doskonałym tonem z podium. „Niektórzy ludzie to świętują” — oświadczył publiczności, która głównie była wyraźnie zadowolona, ​​widząc, jak niegdyś król ocen zrzucił go z grzędy. „Do personelu Tuckera chcę, żebyście wiedzieli, że wiem, co czujecie. Pracuję w Codzienny program więc ja też byłem zaskoczony nagłym odejściem gospodarza fałszywego programu informacyjnego” – dodał, kiwając głową Noah, który opuścił serial Comedy Central w ostatnich miesiącach.

„Tucker został złapany. Zostałem złapany jak ten koleś z Zasady Vanderpumpa,” Wood powiedział z członkami reality show limbo low Bravo w tłumie.

„Mówiąc o dziurach **, Don Lemon jest bez pracy” – kontynuował Wood, dotykając materiału, który wcześniej badał w łagodniejszy sposób przez Bidena. „Don Lemon. Mój pies, Don Lemon. Don Lemon wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że został zwolniony z CNN, a następnie CNN wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że zaproponowali Donowi spotkanie. Musieli się rozstać, ponieważ Don Lemon nie potrafi nawet dokładnie opisać historii o Donie Lemonie”.

Oczywiście, gdy pierwsza i druga rodzina siedziały obok niego przy górnym stole w sali balowej Washington Hilton, Wood był honorowo zobowiązany wziąć zamachy na Bidena i wiceprezydenta Harrisa. Częścią chwały jego dzisiejszej rutyny było to, jak były student dziennikarstwa wielokrotnie i zręcznie odwracał scenariusz.

„Mów, co chcesz z naszym prezydentem, kiedy obudzi się z tej drzemki, praca zostanie wykonana” – zauważył Wood o Bidenie, często krytykowanym za swój wiek i gafy. „Może się zdrzemnąć, ale wtedy to rachunek za infrastrukturę. Umorzenie kredytu studenckiego. Sprowadź Brittney Griner do domu.

Wdając się w skandale związane z prezydenturą i po prezydencji Donalda Trumpa, Wood przyjrzał się niejako miękkiemu podbrzuszu obecnej administracji.

„Myślę, że najbardziej obraźliwy skandal administracji Bidena został umieszczony u stóp naszej pani wiceprezydent” – stwierdził Wood, wracając do swojego głównego tematu. „Skandal: co robi Kamala?” on kontynuował. – To jest lekceważące pytanie. To lekceważące pytanie, ponieważ nikt nigdy nie zadał tego pytania wiceprezydentowi, dopóki kobieta nie dostała tej pracy. Nie wiem, co zrobił Mike Pence. Jedyne, co wiem o Mike’u Pence’u, to to, że jest naprawdę dobry w zabawie w chowanego w Kapitolu.

„Ostatecznie, jako wiceprezydent, jedyne, co musisz zrobić, to być lepszym od Dicka Cheneya” — powiedział Wood ze śmiertelną powagą, odnosząc się do Veepa, który był dumny ze swojego przezwiska Dartha Vadera. „Jeśli praca wiceprezydenta naprawdę polega na czekaniu, by wkroczyć, aby uratować kraj w nagłych wypadkach, to praca wiceprezydenta jest idealną pracą dla czarnej kobiety – nie powinna być, ale jest”, wykrzyknął headliner WHCD jako tłum czekał, aby zobaczyć, dokąd to wszystko zaprowadzi. „I cokolwiek zrobisz, cokolwiek osiągniesz, wszystko, co zrobią, to po prostu przypisać człowiekowi uznanie za wszystko, co robisz… po prostu przyznają człowiekowi uznanie za to, co robisz. A tak przy okazji, panie prezydencie, świetna robota jako pierwsza kobieta-wiceprezes… Nawet nie wiem, jak pan to zrobił, wspaniała robota”.

W przeciwieństwie do Bidena i Harrisa, nękany skandalami sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas nie był dziś wieczorem na WHCD, ale był na przemyślanej liście celów Wooda – w zabawny i niezbyt zabawny sposób.

„Polityka anty-CRT jest atakiem na historię Czarnych i próbą wymazania wkładu Czarnych ludzi” — powiedział Wood o piętnowaniu przez GOP i innych krytyków krytycznej teorii rasy jako koncepcji i programu nauczania. „Wielu Czarnych nie miałoby nic przeciwko temu wymazaniu… tak długo, jak ta Czarna osoba to Clarence Thomas”.

„Wszyscy widzimy Clarence’a Thomasa… ale on należy do miliardera Harlana Crowa – i tym właśnie jest NFT” – kontynuował Wood, przynosząc niezgłoszoną luksusową podróż, transakcje na rynku nieruchomości i nie tylko. Thomas i jego rodzina byli beneficjentami od człowieka, który miał interes przed SZKOTEM.

Wykorzystując swój debiut w świetle reflektorów na Beltway iz matką w sali balowej, Wood w sobotę również zwrócił uwagę na pracę, którą wykonywali jego rodzice w ich gminach i na świecie. Komik pochwalił również siłę lokalnego dziennikarstwa w kraju, w którym wiele miast traci lokalne doniesienia.

Ośmielając się rzucić wyzwanie gigantom stojącym przed nim i ich modelowi biznesowemu, w tym Shari Redstone i kilku szefom Wooda z Paramount Global, weteran stand-upu udzielił mediom kilku rad w ich najlepszym interesie w dzisiejszej podzielonej Ameryce. „Wszystkie niezbędne, uczciwe i szczegółowe raporty” — powiedział Wood — „wszystko utknęło za ścianą płac. … Mów, co chcesz o teorii spiskowej, ale przynajmniej jest przystępna cenowo”.

Nie po raz pierwszy i nie ostatni tej nocy Roy Wood Jr otrzymał porywającą i zasłużoną odpowiedź.

💚🧡 pic.twitter.com/Wo7ElSJjlP

— Roy Wood Jr – były Jedi (@roywoodjr) 30 kwietnia 2023 r

Czy ten post był pomocny?