Skip to content

Riley Keough i Gina Gammell w Cannes Breakout „War Pony” przejęty przez Momentum Pictures na SXSW

15 de marzec de 2023
WAR PONY 54 Header 1200x675 1.webp

EKSKLUZYWNY: Pełnometrażowy debiut reżyserski Rileya Keougha i Giny Gammell Kucyk wojenny widział, jak jego prawa w USA i Kanadzie zostały nabyte przez Momentum Pictures.

Film, który miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w filmie Un Certain Regard i zdobył Złotą Kamerę (przyznawany za najlepszy debiut fabularny), zostanie wyświetlony na SXSW jutro, 16 marca.

Kucyk wojenny śledzi przeplatające się historie dwóch młodych mężczyzn Oglala Lakota dorastających w rezerwacie Pine Ridge. Związani wspólnym poszukiwaniem przynależności, każdy z młodych mężczyzn zmaga się ze światem zbudowanym przeciwko nim, gdy podążają swoimi wyjątkowymi ścieżkami do męskości.

W 2015 roku Keough zaprzyjaźnił się z dwoma statystami na planie Amerykański miód—Franklina Sioux Boba i Billa Reddy’ego. Przedstawiła ich swojej najlepszej przyjaciółce Ginie Gammell i tak narodziła się kreatywna czwórka. Historie w Kucyk wojenny są zaczerpnięte z własnego życia Sioux Boba i Reddy’ego oraz ich przyjaciół i rodziny. Sioux Bob przystąpił do projektu z pragnieniem stworzenia realistycznego przedstawienia na ekranie kultury rdzennych Amerykanów. Keough i Gammell spędzili dużo czasu w rezerwacie przed rozpoczęciem zdjęć.

Scenariusz napisali Keough, Gammell, Franklin Sioux Bob i Bill Reddy, a w rolach głównych występują Ladainian Crazy Thunder i Justin Bapteise Whiting.

„Ta historia równoważy wyjątkowe okoliczności i kulturę tych dwóch młodych mężczyzn w ich podróży, aby utorować sobie drogę w świecie, który jest przeciwko nim, oraz uniwersalne ludzkie doświadczenie odkrywania, kim jesteś, w sposób zarówno piękny, jak i rozdzierający serce. Momentum jest podekscytowane, że może sprawić, by ten film trafił do widzów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie” — powiedział Ian Goggins, wiceprezes Momentum Pictures ds. globalnej rozrywki domowej.

Oprócz swoich wysiłków aktorskich, Keough wraz z producentem Gammellem założyła firmę produkcyjną Felix Culpa. Felix Culpa poświęca się udzielaniu głosu talentom i historiom, które muszą zostać wysłuchane, oraz wypełnianiu luki rozwojowej w dzisiejszym przemyśle filmowym.

Kucyk wojenny został wyprodukowany przez Felixa Culpę, Caviar (Sound of Metal, The Rider) we współpracy z Ward Four, Couscous Films i Kaleidoscope Entertainment. Keough i Gammell wyprodukowali film wraz z Willim Whitem, Bertem Hamelinckiem, Ryanem Zacariasem, Sachą Ben Harroche i producentem wykonawczym Pte Cante Win Poor Bear.

CAA pośredniczyło w transakcji krajowej, a Protagonist Pictures zajmuje się sprzedażą międzynarodową Kucyk wojenny.

Aktora, reżysera i producenta Keougha można obecnie postrzegać jako tytułową rolę w Amazon’s Daisy Jones i szóstka, oparty na bestsellerowej powieści Taylora Jenkinsa Reida. W ciągu kilku godzin od ich wydania seria osiągnęła pierwsze miejsce na liście 10 najlepszych Amazon Prime Video w Stanach Zjednoczonych, a debiutancki album serialu, Aurora, znalazł się na pierwszym miejscu w USA na iTunes.

Keough i Gammell, pod szyldem Felixa Culpy, są obecnie w trakcie produkcji Pod mostem, nadchodząca limitowana seria Hulu oparta na książce Rebeki Godfrey. Opowiada prawdziwą historię 14-letniej Reeny Virk z 1997 roku, która poszła z przyjaciółmi na imprezę i nigdy nie wróciła do domu. Książka zabiera czytelników do ukrytego świata siedmiu nastoletnich dziewcząt i chłopca oskarżonego o brutalne morderstwo, ujawniając zaskakującą prawdę o nieoczekiwanym zabójcy. Keough zagra także Godfreya.

Keough zdobyła nominację do Złotego Globu za przełomową rolę w oryginalnym 13-częściowym serialu Stevena Soderbergha Doświadczenie dziewczyny, zainspirowany filmem o tym samym tytule z 2009 roku. Jej kolej amerykański miód, który również miał swoją światową premierę w Cannes w 2016 roku, przyniósł aktorce nominację do nagrody Film Independent Spirit Award 2017. Inne kredyty filmowe obejmują Zola, Mad Max: Na drodze gniewu, Magic Mike, Uciekinierzy, Dobry Doktor I Złożyć. Keough jest reprezentowany przez CAA i Hansena, Jacobsona, Tellera.

Momentum przyspieszyło wydanie w Stanach Do Lesliego który miał światową premierę na SXSW w zeszłym roku i zdobył nominację do Oscara dla najlepszej aktorki za Andreę Riseborough.

Czy ten post był pomocny?