Skip to content

Resident Evil Boss, Lance Reddick wyjaśnia, jak Albert Wesker wciąż żyje

15 de lipiec de 2022
resident evil netflix wesker alive

Ostrzeżenie: poniżej znajdziesz spoilery ze wszystkich ośmiu odcinków Netflixa Mieszkaniec Zła.

Netflix Mieszkaniec Zła serial, który w czwartek zrzucił wszystkie osiem odcinków, skupia się na stworzeniu przez doktora Alberta Weskera leku farmaceutycznego zawierającego wirusa T i apokaliptycznych następstwach, które tworzy 14 lat później. Jest tylko jeden problem: Wesker zmarł w 2009 roku po walce, która zakończyła się wpadnięciem do wulkanu oraz dodatkowo uderzony przez eksplozję.

Retrospekcja z 2005 roku w odcinku 7 wyjaśnia dokładnie Jak Wesker pojawia się w serialu, pomimo tej ognistej śmierci. Diaboliczny naukowiec sklonował się w bunkrze w górach Arklay, tworząc Alberta, Berta i Alby’ego, którzy są znacznie przyjemniejszymi wersjami niego. Ale kiedy CEO Umbrella Corporation, Evelyn, wtrąca się do swojego eksperymentu ze swoimi żołnierzami, Wesker próbuje pozbyć się dowodów – zabijając biednego Alby’ego – przed ucieczką.

Jak zauważa Lance Reddick, który gra Weskera, Albert, którego widzimy w serialu, „jest klonem Weskera, który zginął w wulkanie”. Groźna, nosząca okulary postać w retrospekcji, ubrana w czarny trencz, to prawdziwy Wesker, który „nadal żyje [at this point in time] w bunkrze ze swoimi klonami, które stworzył.”

Lance Reddick i Paola Núñez w Resident Evil„Wyobraża sobie: „Jeśli jestem świetny, więcej mnie jest lepsze. Mógłbym szybciej osiągnąć więcej przełomowych odkryć naukowych” — wyjaśnia Reddick. „On nie chce zmieniać świata; chce przejąć świat. Bohater jest kompletnym megalomanem i czystym psychopatą.”

Decyzja o użyciu klonów jako sposobu na przywrócenie Weskera była łatwa dla showrunnera Andrew Dabba.

„Klony zawsze mają dużą część Mieszkaniec Zła. Po prostu stało się to bardzo oczywiste na kilka różnych sposobów”, mówi Dabb dla TVLine. – Po pierwsze, to sposób na odzyskanie Alberta, ale trochę innego Alberta, którego poznaliśmy wcześniej. Po drugie, ten serial jest bardzo o rodzicach i dzieciach, niezależnie od tego, czy chodzi o Alberta i jego córki, czy Jade i jej córkę, ale także o oryginalnego Weskera i jego dzieci, ponieważ zostały przez niego wychowane”.

Bliźniaczki Jade i Billie są w szoku, gdy dowiadują się, że ich ojciec Albert jest klonem, po tym, jak Bert udaje go i staje się niezwykle agresywny z powodu nieograniczonych paluszków w Olive Garden. Wkrótce zdają sobie sprawę, że ich tata nie jest tym, za kogo się uważali.

„Teraz wiedzą, kim on jest”, zauważa Dabb, „i jeśli wyjdziesz, mówiąc: „O mój Boże, mój tata był okropnym facetem. Mój tata był Hitlerem, a ja jestem klonem Hitlera. Co mnie to czyni? Myślę, że to jest coś, co [Billie and Jade] zmagają się też. Ktoś taki jak Albert twierdziłby, że wcale nie jest taki jak jego tata. Ale w miarę upływu czasu zaczynasz dostrzegać, że może jest trochę bardziej podobny do swojego taty, niż myśleliśmy.

W finale Albert poświęca się, uruchamiając eksplozję w laboratorium Umbrella, aby pomóc swoim córkom uciec po tym, jak Billie okazało się, że została zarażona wirusem T. To pozostawia Berta, który jest widziany jako odjeżdżający z Billie i Jade w 2022 roku, ostatnim stojącym klonem, o ile wiemy.

O czym myślisz Mieszkaniec Zła? Oceń finał poniżej, a następnie daj nam znać w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?