Skip to content

Resident Evil Boss odnosi się do nadprzyrodzonych porównań, dokucza pokazowi powiązania z grami wideo

14 de lipiec de 2022
Netflix Resident Evil Supernatural

Każdy, kto kiedykolwiek oglądał Nadprzyrodzony wie, że nierozerwalna więź Sama i Deana Winchestera była sercem tej serii. Bracia nie zawsze się dogadywali, ale i tak walczyli o siebie nawzajem, bez względu na konsekwencje.

Netflix Mieszkaniec Zło serial, który pojawi się w ten czwartek, również opiera się na skomplikowanej dynamice rodzeństwa z Jade i Billie Wesker, bliźniaczkami maniakalnego naukowca Alberta Weskera (w tej roli Bosch’s Lance Reddick), na czele tej historii. Showrunner Andrew Dabb (który wcześniej był showrunnerem dla Nadprzyrodzony) przyznaje, że związek bliźniaków jest wspólny niektóre podobieństwa do Winchesterów — „Oboje przechodzą razem przez te bardzo traumatyczne wydarzenia” — ale zauważa, że ​​ich dynamika jest również bardzo różna.

„Kiedy masz starsze/młodsze rodzeństwo, jedno z nich jest rodzicem zastępczym. Z bliźniakami jesteś na równej stopie”, mówi Dabb TVLine. „Walka o władzę jest jeszcze bardziej dynamiczna, ponieważ pewnego dnia jest to jeden bliźniak, a pewnego dnia drugi bliźniak, ale wiek tak naprawdę nie ma na to wpływu”.

Dabb dodaje, że „było dla mnie bardzo ważne, kiedy zaczęliśmy o tym rozmawiać Mieszkaniec Zładokopać się do czego Mieszkaniec Zła tak naprawdę chodzi o. Jeśli przekopiesz się przez potwory, zombie i szalone rzeczy, chodzi o rodzinę. Niezależnie od tego, czy mówisz o bardzo ekscentrycznej rodzinie Redfields, czy o bardzo ekscentrycznej rodzinie Alberta Weskera, czy o Birkins, istnieje naprawdę mocna podstawa rodzinna Mieszkaniec Zła. Oczywiście byłem fanem gier i filmów, ale kiedy usiadłem i naprawdę się nad tym zastanowiłem, pomyślałem: „Och, rozumiem, jak sprawić, by te postacie wydawały się prawdziwe, a nie jak postacie z apokalipsy ”.

Resident Evil na NetflixieSerial rozgrywa się w dwóch różnych liniach czasowych: 2022, w którym Albert i jego córki właśnie przeprowadzili się do New Raccoon City, podczas gdy on opracowuje farmaceutyczny lek o nazwie Joy, oraz 2036, czyli 14 lat po tym, jak lek zawierający wirus T zniszczył cały świat. planetę i zamienił większość jej mieszkańców w zombie. W ciągu ośmiu godzinnych odcinków serial w większości trzyma się własnej, zawartej historii, ale nadal rozpoznaje wcześniej wydane gry wideo (w tym z 2021 r. Resident Evil Village) jako kanon.

„Wszystkie gry, które wyszły dzisiaj, [from] pierwsza gra do Wieś, są kulisami naszego programu” – wyjaśnia Dabb. – Więc Raccoon City zostało zbombardowane. W Europie Wschodniej była gigantyczna wampirzyca [aka Lady Dimitrescu]. To wszystko w naszym świecie”.

Ale ponieważ gry idą w jednym kierunku, serial obiera inną ścieżkę, „ponieważ, miejmy nadzieję, produkujemy program co 18 miesięcy, a produkcja gier trwa trochę dłużej… Dokonaliśmy wyboru [in Season 1] wystarczy dotknąć wierzchołka góry lodowej, jeśli chodzi o wiedzę o grze. Jeśli będziemy mieli wystarczająco dużo szczęścia, aby przejść do sezonu 2 i później, zaczniesz widzieć o wiele więcej elementów gry, które pojawią się w serialu.

Jeśli chodzi o Mieszkaniec Zładługowieczność, Dabb ma duże cele. „Mój ostatni program trwał 15 sezonów, więc myślę, że ten powinien trwać co najmniej 16”, żartuje.

Ale poważnie, showrunner wyznaczył początek, środek i koniec historii. „Czy to dwa sezony, trzy sezony, cztery lub pięć sezonów, pozwolimy publiczności dyktować nam” – mówi. „Powiem, że im głębiej się w to zagłębiamy, tym więcej historii znajdujemy, gdy wprowadzamy więcej elementów z gier i rozszerzamy te światy i te postacie”.

Nie możesz się doczekać Netflixa Mieszkaniec Zła seria? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mailowe! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?