Skip to content

Reklamy polityczne pomagają zwiększyć Nexstar z rekordowymi przychodami w II kwartale w wysokości 1,25 mld USD

4 de sierpień de 2022
nexstar media group inc. logo

Nexstar, największa grupa stacji telewizyjnych, uzyskała w drugim kwartale wzrost ze średnioterminowych wydatków na reklamę polityczną, a także ze wzrostu przychodów z dystrybucji i usług cyfrowych.

Firma odnotowała dochód netto w wysokości 226,5 mln USD, co oznacza wzrost o 13,4% w okresie zakończonym 30 czerwca. Przychody wzrosły do ​​1,25 mld USD, o 10% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wyniki przebiły konsensus analityków, podobnie jak zysk na akcję.

„Nasze wyniki skorzystały na silnym wzroście rok do roku w reklamie politycznej, dystrybucji i przychodach cyfrowych” – powiedział Perry Sook, prezes i dyrektor generalny firmy.

Nexstar jest w trakcie rozbudowy NewsNation, dawniej WGN. To do 60 godzin tygodniowo oryginalnych treści, z niedawnym ogłoszeniem, że były gospodarz CNN, Chris Cuomo, dołączy do jego składu w czasie największej oglądalności jesienią.

Mówi się, że Nexstar jest w trakcie kupowania pakietu kontrolnego w CW od swoich rodziców, Paramount Global i Warner Bros. Discovery. Zarząd Nexstar właśnie przedłużył umowę o pracę z Sook do 31 marca 2026 r.

Przychody z reklam politycznych wzrosły do ​​86,7 mln USD z 8,5 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Podstawowe przychody z reklam spadły o 2,5% do 413 mln USD. Nexstar przypisał ten spadek spadkom w takich kategoriach, jak ubezpieczenia, motoryzacja, bezpośrednia reakcja, wydatki rządowe związane z pandemią COVID-19 i towary pakowane. Firma powiedziała, że ​​zostało to zrekompensowane solidnymi danymi dotyczącymi rozrywki i naprawy/produkcji domu, a także powiązanych kategorii, takich jak dywany i wykładziny podłogowe, klimatyzacja/ogrzewanie oraz fast food i restauracje. Ogółem łączne przychody z reklam telewizyjnych wzrosły o 15,7% do prawie 500 milionów dolarów.

Nexstar odnotował również wzrost przychodów cyfrowych, o 20,2% do 88,2 mln, ze względu na wzrost działalności reklamowej i usług agencyjnych, a także wpływ zakupu The Hill w 2021 r.

Przychody z dystrybucji wzrosły o 4,7% do 646,1 mln USD, odzwierciedlając odnowienie umów dystrybucyjnych w zeszłym roku na lepszych warunkach. Zostało to częściowo zrekompensowane stratami abonentów wielokanałowych wideo.

„Nadal mamy solidną, trzyletnią widoczność naszej trajektorii wzrostu, biorąc pod uwagę oczekiwaną kontynuację silnej reklamy politycznej w cyklach wyborów śródokresowych w 2022 r. i prezydenckich w 2024 r. oraz odnowienia umów dystrybucyjnych w 2022 i 2023 r., co stanowi znaczną większość naszych subskrybentów” – powiedział Sook w oświadczeniu.

Czy ten post był pomocny?