Skip to content

Reklama U2 Super Bowl potwierdza plan rezydencji „Achtung Baby” w Las Vegas w MSG Sphere

13 de luty de 2023
GettyImages 1188811470

Reklama Super Bowl potwierdziła dzisiaj to, co od dawna podejrzewano: U2 zamieszka w zupełnie nowym MSG Sphere w Las Vegas, aby dać wciągające show, które eksploruje katalog zespołu.

U2 jest ostatnio w retrospektywnym nastroju. Główny wokalista Bono krąży, by promować swoje wspomnienia, Poddać się. W piątek zespół wyda swój długo wyczekiwany album Piosenki o poddaniu się ― zbiór 40 piosenek z całego katalogu zespołu, ponownie nagranych i wymyślonych na nowo. A teraz zespół potwierdził rezydencję w Vegas, która skupi się na jednym z jego najbardziej kultowych albumów.

Nazwana „U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere”, rezydencja będzie celebrować mroczniejszy, post-Drzewo Jozuego kolej, która zaowocowała albumem z 1991 roku Achtung Dziecko oraz hity takie jak „One”, „Mysterious Ways”, „The Fly” i „Even Better Than The Real Thing”.

Rezydencja odbędzie się w nowiutkim MSG Sphere w Venetian. To miejsce o wartości 2,2 miliarda dolarów, które jest uważane za największą kulę na świecie (może poza samym słowem). MSG Sphere ma zawijaną płaszczyznę wyświetlacza o powierzchni 160 000 stóp kwadratowych, zapowiadaną jako ekran LED o najwyższej rozdzielczości na świecie, który odegra dużą rolę w rezydencji U2.

„Nie przypomina niczego, co Las Vegas kiedykolwiek widziało” — powiedział Bono o rezydencji. „Interesuję się Las Vegas z różnych powodów, nawet wracając do „The Fly”.”

To bez wątpienia miejsce, w którym pojawiają się ekrany zawijane.

The Fly był postacią, którą Bono grał podczas trasy koncertowej zespołu Zoo TV jako wsparcie Achtung Dziecko. W przeciwieństwie do surowej scenografii z poprzednich tras koncertowych U2, Zoo TV było misternie zainscenizowanym wydarzeniem multimedialnym, satyrującym telewizję i nadmierną stymulację widzów. Inscenizacja grała z „przeciążeniem sensorycznym” publiczności, na dużych ekranach wideo wyświetlano efekty wizualne, przypadkowe klipy z popkultury i migające frazy tekstowe. Można sobie wyobrazić te koncepcje zaktualizowane w epoce mediów społecznościowych za pomocą zawijanego ekranu LED o ultra wysokiej rozdzielczości.

Jedyną rzeczą, której rezydencja nie będzie miała — przynajmniej w 2023 roku — jest perkusista Larry Mullen Jr., który poświęci trochę czasu na poddanie się operacji i rekonwalescencję po operacji w 2023 roku. Podczas tych koncertów w Las Vegas zasiada perkusista Bram van den Berg.

Bono, gitarzysta The Edge i basista Adam Clayton powiedzieli w oświadczeniu: „Będzie trzeba zrobić wszystko, aby zbliżyć się do Sphere bez naszego kolegi z zespołu za perkusją, ale Larry dołączył do nas, witając Brama van den Berga, który jest siłą we własnym zakresie.

„Program Sphere był w przygotowaniu od dłuższego czasu. Nie chcemy zawieść ludzi, zwłaszcza naszej publiczności… prawda jest taka, że ​​tęsknimy za nimi tak bardzo, jak oni wydają się tęsknić za nami… Nasza publiczność zawsze była piątym członkiem zespołu. Podsumowując, U2 nie grało na żywo od grudnia 2019 roku i musimy wrócić na scenę i ponownie zobaczyć twarze naszych fanów. A jaką wyjątkową scenę budują dla nas tam na pustyni… Jesteśmy właściwym zespołem, ACHTUNG BABY właściwym albumem, a Sphere właściwym miejscem, aby przenieść muzyczne doznania na żywo na wyższy poziom… To właśnie U2 starało się zrobić wszystko razem z naszymi scenami satelitarnymi i instalacjami wideo, najbardziej pamiętną trasą ZOO TV Tour, która zakończyła się w Tokio 30 lat temu tej jesieni”.

Oświadczenie zespołu nazwało Sphere „więcej niż tylko miejscem, to galeria, a muzyka U2 będzie na ścianach”.

MSG obiecało, że obiekt będzie zawierał wiele ulepszeń technicznych, nawet poza zawijanym ekranem.

„Sphere Immersive Sound zapewnia doskonały dźwięk na każdym miejscu w domu. Technologie 4D pozwolą widzom poczuć wiatr na twarzy, ciepło na skórze i grzmot grzmotu. Otwierająca seria koncertów „U2 UV Achtung Baby Live At The Sphere” wykorzysta tę ekskluzywną technologię, pozwalając fanom doświadczyć czegoś zupełnie nowego”.

Rezydencja zespołu ma rozpocząć się we wrześniu.

Zapowiedź U2:UV Achtung Baby na żywo w The Sphere. Obejrzyj rozszerzony zwiastun i zarejestruj się, aby uzyskać informacje o biletach i dostęp dla zweryfikowanych fanów na https://t.co/GvWdke7mOZ. #U2SPHERE pic.twitter.com/I9gbj9q6Ym

— U2 (@U2) 13 lutego 2023 r

Czy ten post był pomocny?