Skip to content

„Red Rooms” Pascala Plante’a i „Sympathy For The Devil” Nicolasa Cage’a wśród tytułów ustawionych na festiwalu Fantasia

8 de czerwiec de 2023
LCR screenshot 11 45 26 09

EKSKLUZYWNY: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Fantasia w Quebecu otworzy swoją 27. edycję północnoamerykańską premierą najnowszego filmu Pascala Plante Czerwone pokoje (Les chambres rouges).

Plante przywiezie zdjęcie do swojego rodzinnego Quebecu po ukłonie konkursowym w Karlowych Warach w czerwcu. Film, trzeci film Plante, śledzi głośną sprawę seryjnego mordercy Ludovica Chevaliera, który właśnie stanął przed sądem, a Kelly-Anne ma obsesję. Kiedy rzeczywistość miesza się z jej chorobliwymi fantazjami, idzie mroczną ścieżką, by znaleźć ostatni element układanki w tej sprawie.

Gwiazda Nicolasa Cage’a Współczucie dla diabła będzie miał swoją międzynarodową premierę w Fantazji. Napisany przez Luke’a Paradise, obraz podąża za „Kierowcą” (Joel Kinnaman), który zostaje wciągnięty w grę w kotka i myszkę o wysoką stawkę po tym, jak został zmuszony do prowadzenia tajemniczego mężczyzny, „Pasażera” (Cage). W miarę jak ich szalona jazda postępuje, staje się jasne, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Wszykina udostępnił wcześniej ekskluzywne pierwsze spojrzenie na zdjęcie tutaj.

Gdzie indziej, tętniący życiem horror-thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych od A24 Mów do mnie australijskich braci bliźniaków Danny’ego i Michaela Philippou będzie miał swoją kanadyjską premierę, a Cannes tytuł Stéphana Castanga Vincent musi umrzeć będzie miał swój północnoamerykański łuk.

Tegoroczny festiwal Fantasia potrwa od 20 lipca do 9 sierpnia. Sprawdź pełną listę potwierdzonych tytułów poniżej:

Czerwony Pokoje, reż: Pascal Plante. Film otwierający. Premiera w Ameryce Północnej.

Współczucie dla diabła, reż: Yuval Adler. Międzynarodowa premiera.

Mów do mnie, reż: Danny i Michael Philippou. Kanadyjska premiera.

Stay Online, reż. Eva Strelnikova. Światowa premiera.

Kurayukaba, reż.: Shigeyoshi Tsukahara. Sekcja osi. Światowa premiera.

Stający się, reż: Zach Clark. Światowa premiera.

Romi, reż. Robert Cuffley. Sekcja Cienie Septentriona. Światowa premiera.

Irlande Cahier Bleu, reż. Olivier Godin. Sekcja Camera Lucida. Światowa premiera.

Pradawni, reż: David Allen. Światowa premiera.

Bezsenność, reż: Chihiro Ikeda. Międzynarodowa premiera.

Vincent musi umrzeć, reż. Stéphan Castang. Premiera w Ameryce Północnej.

Rzeka, reż. Junta Yamaguchi. Premiera w Ameryce Północnej.

Pett Kata Shaw, reż.: Nuhash Humayun. Premiera w Ameryce Północnej.

Punkt przywracania, reż. Robert Hloz. Premiera w Ameryce Północnej.

Zabójczy romans, reż: Lee Won-suk. Kanadyjska premiera.

T Blockers, reż. Alice Maio Mackay. Kanadyjska premiera.

Odpowiednie mięso, reż. Joe Lynch. Kanadyjska premiera.

Pierwszy wsad, reż: Takehiko Inoue. Sekcja osi. Kanadyjska premiera

Dodatkowe tytuły drugiej fali:

#MANHOLE (Japonia) – reż. Kazuyoshi Kumakiri

Odnoszący sukcesy sprzedawca Shunsuke wpada do betonowego włazu bez wyjścia w tym sprytnym, krwawym obgryzaczu paznokci. Opowieść z większą liczbą zwrotów akcji niż fabryka korkociągów, z elegancką równowagą czarnego humoru, społecznej satyry i niszczącego nerwy napięcia. Oficjalna selekcja: Berlinale 2023. Kanadyjska premiera.

DOPÓKI ŻYĆ BĘDZIEMY OBAJ (Japonia) – reż. Ayuko Tsukahara

Ta romantyczna epopeja osadzona w fantastycznej wersji XIX-wiecznej Japonii opowiada o udręczonej młodej kobiecie, która po wydaniu za mąż za bezwzględnego dowódcę wojskowego wciąż ma nadzieję na lepszą przyszłość. Adaptacja popularnej serii light novel autorstwa Akumi Agitogi. Premiera Quebecu.

DEEP SEA (Chiny) – reż. Tian Xiaopeng

Głębiny oceanu są pełne snów i koszmarów w odważnej emocjonalnie fantazji reżysera Tian Xiaopenga (KRÓL MAŁPY: POWRÓT BOHATERA). Wykorzystując najnowocześniejszą cyfrową technikę animacji cząsteczkowej, aby naśladować tradycyjne malowanie tuszem, Tian stworzył wizualny spektakl o niespotykanym bogactwie, który zostanie wyświetlony, tak jak na to zasługuje, w 3D. Sekcja osi. Kanadyjska premiera

BOSKOŚĆ (USA) – reż. Eddiego Alcazara
Na jałowym pustkowiu przyszłości dwaj kosmiczni bracia porywają szalonego potentata farmaceutycznego w poszukiwaniu nieśmiertelności. Rozpływająca się w oczach, stylizowana wycieczka umysłowa science-fiction, wyprodukowana przez Stevena Soderbergha, ze Scottem Bakulą, Stephenem Dorffem i Bellą Thorne w rolach głównych. Oficjalna selekcja: Sundance 2023. Kanadyjska premiera.

W SKÓRZE MOJEJ MATKI (Filipiny, Singapur, Tajwan) – reż. Kennetha Dagatana
W ostatnich, strasznych dniach drugiej wojny światowej młoda Tala odkrywa w lesie coś nie z tego świata. Filipińska baśń ludowo-horrorowa osadzona w czasach perfidii, strachu i spustoszenia. Oficjalna selekcja: Sundance 2023. Kanadyjska premiera.

PODRÓŻ NA ZACHÓD (Chiny) – reż. Kong Daszan
Tang Zhijun, przygnębiony redaktor naczelny magazynu science fiction w średnim wieku, wyrusza w ostatnią podróż w poszukiwaniu kosmitów. Potężny mockumentary w miejscu pracy! Sekcja Camera Lucida. Kanadyjska premiera.

PÓŹNA NOC Z DIABŁEM (Australia) – reż.: Colin i Cameron Cairnes

Najlepsza rola w karierze Davida Dastmalchiana jest głównym bohaterem tego innowacyjnego i koszmarnego horroru, w którym transmisja telewizyjna na żywo z 1977 roku kończy się strasznym niepowodzeniem, uwalniając zło w salonach narodu. Trafnie okrzyknięty przez Stephena Kinga „absolutnie genialnym”. Oficjalna selekcja: SXSW 2023. Przegląd 2023. Kanadyjska premiera.

MAD FATE (Hongkong) – reż. Soi Cheang
Obłąkany wróżbita i „urodzony psychopata” próbują pokonać przeznaczenie i rozwiązać zagadkę morderstwa w tym szalonym nadprzyrodzonym neo-noir, wyprodukowanym przez Milkyway Image Johnniego To. Film otwierający: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hongkongu. Oficjalna selekcja: Berlinale 2023. Kanadyjska premiera.

MAMI WATA (Nigeria, Francja, Wielka Brytania) – reż. CJ Obasi.
Starożytne bóstwo wody panuje nad postępem i mocą w tej oszałamiającej i ekspresjonistycznej afrykańskiej sadze. Nagroda Specjalna Jury, World Cinema Dramatic Competition, Sundance 2023. Sekcja Camera Lucida. Kanadyjska premiera.

Ożeń się z moim trupem (Tajwan) – reż. Cheng Wei-Hao
Opowieści o duchach, gangsterzy i homoseksualna duma zderzają się w tej potrójnej nadprzyrodzonej gęsiej skórce, wysokooktanowych emocjach i komedii o dziwnych parach. Oficjalna selekcja Taipei Golden Horse 2022. Kanadyjska premiera.

MOLLI I MAX W PRZYSZŁOŚCI (USA) – Reż.: Michael Lukk Litwak

Zosia Mamet i Arystoteles Athari czarują w tej szalenie ujmującej komedii romantycznej science-fiction o mężczyźnie i kobiecie, których orbity wielokrotnie zderzają się na przestrzeni 12 lat, 4 planet, 3 wymiarów i jednego kosmicznego kultu. Zwycięzca: Najlepszy film fabularny, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Fantaspoa 2023 Kanadyjska premiera.

MY ANIMAL (Kanada) – reż.: Jacqueline Castel

Po raz pierwszy zaprezentowany na targu Frontieres w 2019 roku, ten queerowy horror zmienia scenariusz IMBIROWE KLAPKI, nadając powolnej likantropijnej historii miłosnej poważny kęs. Gwiazdy Bobbie Salvör Menuez i Amandla Stenberg ze Stephenem. McHattie, Scott MacDonald i Heidi von Palleske wieńczą oszałamiający debiut fabularny Castel o młodych kochankach i przeklętej rodzinnej spuściźnie. Oficjalna selekcja: Sundance 2023. Sekcja Cienie Septentriona. Kanadyjska premiera.

PERPETRATOR (USA) – Reż.: Jennifer Reeder

Kiah McKirnan, Alicia Silverstone, Christopher Lowell i Ireon Roach występują w poetyckiej i niezwykle oryginalnej kreacji gatunkowej, która tylko Mogła zrobić Jennifer Reeder. W swej istocie jest to horror inspirowany wspólnym doświadczeniem pokoleń kobiet. Oficjalna Selekcja: Berlinale 2023, Tribeca Film Festival 2023. Kanadyjska premiera.

JEŹDZIEC SHIN KAMEN (Japonia) – reż. Hideaki Anno

Zamaskowany, mroczny superbohater na motocyklu, Kamen Rider, wyrusza w szał zniszczenia, aby powstrzymać złowrogą organizację, w najnowszej nowej wersji tokusatsu autorstwa Hideakiego Anno, tym razem z niezwykle popularnej serii o superbohaterach. Pokaz specjalny.

Z MIŁOŚCIĄ I GŁÓWNYM ORGANEM (Kanada) – reż.: Kim Albright

W w świecie, w którym nasze serca są usuwalnymi obiektami i rządzi nami aplikacja, trudno jest znaleźć autentyczną miłość. Anabel nie chce żyć dzięki technologii i zakochuje się w pozbawionym emocji George’u, impulsywnie wyrywając sobie dla niego serce i wywracając jej świat do góry nogami. W tej mrocznej zabawnej fantazji z dziwacznym urokiem występują Anna Maguire (NARUSZENIE)Hamza Haq ( PRZESZCZEP) i Veena Sood (DZIECI WSZYSTKO RUJNUJĄ). Oficjalna selekcja: SXSW 2023. Sekcja Cienie Septentriona. Kanadyjska premiera

SPECJALNA PREZENTACJA KSIĄŻKI DO CZYTANIA NA ŻYWO Z WYSTĄPIENIEM JAY BARUCHEL, BENSON & MOORHEAD, C. ROBERT CARGILL, SARAH BOLGER, GARY SHERMAN I WIĘCEJ: NAWIEDZONE KOŁOWROTKI

Czy ten post był pomocny?