Skip to content

Recenzja „Romantic Killer”: smak romansu w erze cyfrowej

27 de październik de 2022
AAAABWMnR5BHfDuxEVIapOknRF03DJ7NVY2dG 55oTYgW5LqW VufHJA0PtMZVAT2p5meDp9bJzJqThE12TcW FejNIZUH7gcDYlu2gK

Netflix wciąż wprowadza produkcje anime do swojego planu. Medium stało się bardzo pożądanym dodatkiem do oferty Netflix, ponieważ jest w nim tak wiele treści, że Netflix prawdopodobnie mógłby stać się usługą przesyłania strumieniowego tylko anime i byłoby dobrze. Anime, podobnie jak manga, oferuje bardzo intensywną różnorodność historii, postaci i światów. Z tej okazji jesteśmy gotowi wejść do świata romansów, gier wideo, komedii i tak, ton czekolady. Romantic Killer pojawił się na Netflixie, aby pokazać nam, jak zakochać się w erze cyfrowej.

Romantic Killer to adaptacja anime mangi napisanej i zilustrowanej przez Wataru Momose. Cała manga składa się tylko z czterech tomów i wydaje się, że cały sezon anime wystarczy, aby dostosować całą serię. Seria była jedną z pierwszych mang, które ukazały się w serialu Shōnen Jump+, cyfrowej wersji popularnego magazynu, w którym mangi takie jak Spy x Family i Kaiju No.8 również znalazły swój dom. Producentem anime jest DOMERICA, studio animacji, które pracowało nad kilkoma projektami w całej branży, w tym Evangelion i Bakugan.

Serial opowiada historię Anzy Hoshino, młodego licealisty. Jednak Anzu nie jest taki jak inne dziewczyny. Nie jest zbyt kobieca, uwielbia gry wideo, czekoladę i swojego kota. Wydaje się całkowicie w porządku i szczęśliwa, że ​​jest singlem i naprawdę nie interesuje jej nic, co krzyczy o romansie. Jednak kiedy zaczyna grać w nowy symulator randek, ta gra lame jest w rzeczywistości magiczną grą, która zmienia jej świat w symulator randek. Teraz Anzu musi wyjść ze swojej strefy komfortu i zagrać w romans, jeśli w ogóle chce mieć jakiekolwiek życie.

ZWIĄZANE Z:

25 najlepszych gier anime o grach wideo i graczach (RANKING)

Romantic Killer zaczyna się bardzo podobnie jak każdy inny kawałek życia lub romantyczna seria anime. Umieszcza postacie w najbardziej oczekiwanych sytuacjach i pozycjach, a jednocześnie potrafi obalić oczekiwania, bawiąc się nimi, a następnie obracając je na głowie. Seria naprawdę wie, jak działa ten gatunek, a różne konfiguracje, które widzimy przez cały sezon, są bardzo znajome, jeśli kiedykolwiek widziałeś komedię romantyczną lub inne romantyczne anime. Autor jest na tyle sprytny, aby zachować świeżość przez całą historię, a także wie, kiedy ją zakończyć.

Romantic Killer to także dość zabawna seria. Anzu jest bardzo podobny do wielu dziewczyn żyjących teraz na świecie. Postać jest odzwierciedleniem kobiety, która tak naprawdę nie interesuje się niczym romantycznym, a jedynie życiem, które wybrała dla siebie. Chce gier wideo, czekolady i swojego kota i jest z tego bardzo zadowolona. Ten typ postaci kojarzony jest głównie z płcią męską, ale faktem jest, że w szablonie mieszczą się również kobiety i osoby innej płci.

Recenzja

Konflikt w serialu wynika z faktu, że świat szczęścia Anzu został dosłownie zniszczony przez tę magiczną istotę zwaną Riri. Riri jest nieugięta, że ​​czegoś brakuje w życiu Anzu, a tym jest romans. Riri to prawdziwy czarny charakter serialu. Kiedy zaczyna się historia, można powiedzieć, że Anzu jest jedną z najszczęśliwszych postaci, jakie kiedykolwiek widziałeś. Ale kiedy pojawia się Riri i wymusza swoje konwencje życia na biednym Anzu, wszystko rzuca się pod ziemię i teraz Anzu musi odzyskać utracone szczęście.

Choć serial jest dość zabawny i prawie co sekundę pojawiają się dowcipy, serial proponuje bardzo ciekawą rozmowę. Czy osoba, która znalazła szczęście, musi dostosować się do konwencji społecznych tylko dlatego, że tak robią „normalni” ludzie? Seria sugeruje, że jeśli nie krzywdzisz kogoś lub siebie, możesz robić ze swoim życiem, co chcesz. Wybór nalezy do ciebie. A jednak wiele konwencji społecznych, które istnieją w dzisiejszym społeczeństwie, mówi ci, że musisz działać i robić rzeczy w określony sposób.

Oczywiście temat może być zbyt skomplikowany, aby odpowiedzieć na nie pojedyncza historia anime, ale fakt, że autor daje nam tyle do myślenia poprzez swoją bardzo głupią historię, jest nie lada osiągnięciem. Pod względem animacji serial jest bardzo standardowy. Jednak implementacja CGI w odcinkach jest dość skuteczna i naprawdę poprawia historię na każdym kroku. CGI jest kontrowersyjnym narzędziem w dzisiejszym przemyśle anime, ale DOMERICA naprawdę wie, jak z nim pracować.

W końcu Romantic Killer to coś więcej niż tylko kolejne romantyczne anime. Opowiada historię, którą warto obejrzeć, a nawet omówić. Anzu jest doskonałym bohaterem i bardzo łatwo nauczysz się ją kochać i wspierać. Pod względem wizualnym seria może nie być home runem, ale nie musi tak być. To, co tam jest, jeśli chodzi o animację, jest całkiem solidne. Romantic Killer sprawi, że zaczniesz myśleć o życiu, a jednocześnie rozśmieszy Cię ze wszystkich szalonych sytuacji, w jakie wpada Anzu.

PUNKTACJA: 8/10

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?