Skip to content

Recenzja odcinka 1 „Hell’s Paradise”: Początek, który intryguje

1 de kwiecień de 2023
HP1

Piekielny Raj: Jigokuraku to manga napisana i zilustrowana przez Yuji Kaku, która pierwotnie trwała w latach 2018-2021 i została zebrana w sumie w 13 tomach. W 2021 roku ogłoszono, że Piekielny raj otrzyma adaptację anime, a 1 kwietnia 2023 roku pierwszy odcinek tej długo oczekiwanej serii anime wreszcie miał swoją premierę. my o godz Horyzont fikcji mieliśmy okazję zobaczyć go przed światowym debiutem iw tym artykule przedstawimy naszą szczerą opinię na temat pierwszego odcinka oraz nasze oczekiwania co do tego, co ma nadejść.

Wyprodukowane przez MAPPA i dystrybuowane na całym świecie przez Crunchyroll, Piekielny raj to intrygująca mieszanka psychologicznej mrocznej fantazji i akcji, która opowiada historię byłego shinobi, Gabimaru the Hollow, który jest teraz skazanym na egzekucję. Jednak ze względu na pewne nadprzyrodzone zdolności nie może zostać zabity przez sędziów, przeżywając liczne próby i metody egzekucji, w tym ścięcie głowy, spalenie na stosie i gorący olej. Czekając na kolejną nieudaną egzekucję, widzimy, jak rozmawia z dziewczyną, która zdaje się spisywać jego historię. Tutaj dowiadujemy się kilku dodatkowych szczegółów dotyczących jego historii i życia.

Okazuje się, że Gabimaru był bardzo utalentowanym shinobi z dużą liczbą zabójstw i że obawiano się go w całej Japonii; w jego życie uderzyła tragedia, gdy sołtys jego wioski zamordował jego rodziców i przyjął go do siebie. Twierdzi, że jest całkowicie pozbawiony emocji i że nie ma absolutnie żadnego przywiązania do życia, tzn. że chce umrzeć, ale po prostu nie może umrzeć. W pewnym momencie okazuje się, że faktycznie jest przywiązany do życia i dlatego opiera się zabiciu, mimo że twierdzi inaczej. Gdy jego kłamstwo zostanie odkryte, proponuje mu oficjalne ułaskawienie, ale pod warunkiem, że uda się do Piekielnego Raju i stamtąd odzyska Eliksir Życia. Oczywiście on się zgadza i taka jest historia Piekielny raj zaczyna się.

Pierwszy odcinek miał dość solidne tempo i chociaż w pewnym momencie wydawało się, że odcinek nie ujawni wiele, w rzeczywistości ujawnił wystarczająco dużo, abyśmy byli zaintrygowani. Fakt jest taki Piekielny raj ma bardzo interesującą przesłankę, a pierwszy odcinek ujawnia wszystkie istotne szczegóły, zarówno jeśli chodzi o postacie, jak i podstawowe informacje, które musimy znać. Ponieważ jest to serializowana historia, jest absolutnie jasne, że w przyszłości otrzymamy więcej informacji, ale pierwszy odcinek naprawdę wystarczył, aby zaintrygować nas na więcej niż jeden sposób.

Sama historia jest połączeniem kilku elementów, ale jest to mniej więcej klasyka Shonen fabułę, więc fani tego gatunku na pewno będą wiedzieć, czego się spodziewać. Pierwszy odcinek łączył elementy z obu Wybielacz I Zabójca demonów: Kimetsu no Yaibajeśli chodzi o jego ustawienie i skupienie się na wartościach samurajskich i walce, ale są też oczywiste Naruto odniesień, a główny bohater jest bardzo podobny do Kena Kanekiego z Tokio Ghulchoć to ostatnie podobieństwo trzeba będzie potwierdzić w późniejszych odcinkach, bo serial może nie pójść w tym kierunku.

Otoczenie jest bardzo oldschoolowe, japońskie, ponieważ historia rozgrywa się w czasach szogunatu i wyglądałoby to prawie jak film Akiry Kurosawy, gdyby nie elementy fantasy, które przybliżają go do Pogromca demonów a nawet niektóre fragmenty Wybielacz; oczywiście, jak już powiedzieliśmy, okaże się, w jakim kierunku Piekielny raj pójdzie, ale z pewnymi oczywistymi odniesieniami do innych popularnych dzieł animangowych, nadal możemy to stwierdzić Piekielny raj ma wystarczająco dużo oryginalnego materiału, aby przyciągnąć fanów i być uważany za samodzielną pracę.

Jeśli chodzi o postacie, historia dała nam solidne wprowadzenie do głównego bohatera, Gabimaru, który ma interesujący aspekt filozoficzny i emocjonalny, który z pewnością zostanie zbadany dalej. Jest w nim polaryzacja, którą z pewnością należy zbadać i będzie interesujące dowiedzieć się więcej o nim jako o postaci w późniejszych odcinkach, zwłaszcza jeśli chodzi o jego związek z niektórymi postaciami, które już widzieliśmy, ale także z nowymi. . Szermierz Yamada również wydaje się być intrygującą postacią i wydaje się, że przyjmie rolę mentora Gabimaru, ale z pewnością będzie też bardziej eksplorowana w przyszłości.

jgr 01 211

Widzieliśmy również złoczyńcę z serialu, wodza wioski Gabimaru, który z pewnością będzie jednym z głównych złoczyńców w tej historii, a także żonę Gabimaru, córkę wodza, która jest jedyną osobą, którą Gabimaru właściwie kocha. Pierwszy odcinek nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów na temat postaci, więc nie możemy wydać ostatecznego werdyktu na ich temat.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, musimy przyznać, że animacja jest imponująca i bardzo autentyczna, ale sądzimy, że serial da nam jeszcze więcej w kolejnych odcinkach. MAPPA po raz kolejny wykonała świetną robotę animując historię, więc czekamy na więcej, zwłaszcza gdy bohaterowie rzeczywiście dotrą do Hell’s Paradise, co z pewnością zapewni nam imponujące sceny. Ale to, co naprawdę zrobiło wrażenie w pierwszym odcinku, to muzyka Yoshiakiego Dewy, która była absolutnie niesamowita, ambientalna i naprawdę epicka. Naprawdę nie możemy się doczekać oficjalnej ścieżki dźwiękowej, która zapowiada się jako jeden z głównych aspektów serii.

W sumie pierwszy odcinek Piekielny raj była bardzo obiecującą pracą i na tyle intrygująca, że ​​chcieliśmy więcej. Założenie jest dość ekscytujące, ustawienie jest cudem Shonen fanów, a postacie są na tyle obiecujące, że już wiążemy z nimi duże nadzieje. Do tego strona techniczna również stoi na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza muzyka. I choć z pewnością jest tu miejsce na ulepszenia, Piekielny raj zapowiada się na zabawną nową serię anime, która, jeśli wierzyć pierwszemu epizodowi, będzie stawała się coraz lepsza w miarę pojawiania się kolejnych odcinków.

OCENA: 8,5/10

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?