Skip to content

Recenzja „Niebieska blokada”: najnowsza wielka sportowa manga wreszcie przeskakuje na ekran

9 de październik de 2022
v 1st

Manga to jedno z najbardziej dynamicznych mediów w opowiadaniu historii. Liczba historii, które są teraz dostępne w tej formie sztuki, jest naprawdę przytłaczająca, ale manga sportowa zawsze zajmowała szczególne miejsce w sercach widzów. Slam Dunk i Captain Tsubasa zrobili niesamowite rzeczy zarówno w koszykówce, jak i piłce nożnej w Japonii, a nawet Eyeshield 21 sprowadził futbol amerykański do Japonii, dzięki czemu teraz ma wielu fanów w azjatyckim kraju. Nie jest więc niespodzianką, że zawsze istnieje sportowa manga, która próbuje osiągnąć sukces.

Blue Lock to tylko najnowsza sportowa manga, która znalazła publiczność od czasu debiutu w Weekly Shone Jump w sierpniu 2018 roku. Seria odniosła wielki sukces w magazynie i jak w przypadku każdej udanej mangi, kolejnym wielkim krokiem jest adaptacja anime . Anime Blue Lock zostało wyprodukowane przez Bandai Namco we współpracy z Eight Bit, studiem animacji, które w ciągu ostatniej dekady wypuściło wspaniałe dzieła. Blue Lock stał się teraz najnowszą i najważniejszą serią dla studia i wydaje się, że są gotowi dać z siebie wszystko.

Blue Lock opowiada historię Yoichi Isagiego, nieśmiałego, ale skutecznego napastnika grającego w licealnej drużynie piłkarskiej. Jednak po tym, jak zespół Isagiego traci szansę na grę w Turnieju Narodowym, popada w głęboką depresję, ponieważ wydaje się, że nigdy nie będzie tak dobry, jak jego futbolowi idole. Pewnego dnia Isagi otrzymuje zaproszenie na ekskluzywny program szkoleniowy prowadzony przez nikczemnego Ego Jinpachiego, który obiecuje Isagiemu i wielu innym napastnikom, że może rozwinąć najlepszego napastnika. Jedyny zespół, którego japońska drużyna piłkarska potrzebuje, aby wygrać Mistrzostwa Świata.

Blue Lock to fantastyczna seria anime, która ma tylko jedno na myśli; być tak ekscytującym i zabawnym, jak to tylko możliwe. Seria opiera się na zasadzie gatunku battle royale i zasadniczo łączy ją z piłką nożną, a rezultatem jest historia z poczuciem pilności, która nie jest często widywana w anime Shōnen. Aby stać się najlepszym napastnikiem i tym, który sprowadzi Mistrzostwa Świata do Japonii, wszystkie postacie muszą zasadniczo wyeliminować się nawzajem, a to tworzy niesamowite poczucie dramatu i napięcia między postaciami.

ZWIĄZANE Z:

25 najlepszych filmów piłkarskich na Netflix

Eight Bit wykonał świetną robotę w dziale animacji. Spektakl jest bardzo kolorowy, a projekty postaci są mistrzowskie. Nawet jeśli wszystkie postacie są w zasadzie młodymi sportowcami, wszystkie projekty są dość wyjątkowe, więc bardzo łatwo jest odróżnić jedną postać od drugiej jednym spojrzeniem. Kiedy chłopaki grają, Eight Bit ma szansę się popisać, i tak, dzięki niesamowitym i stylowym sposobom na zobrazowanie wpływu i siły, jaką mają ci goście podczas gry.

Recenzja

Blue Lock sprawia, że ​​piłka nożna wydaje się być bardzo niebezpieczną grą i tak jest. Ci faceci rzucają kopniakami w lewo i prawo i są dość mocni. Jeden kopniak wycelowany w niewłaściwe miejsce może oznaczać katastrofę. Jednak gracze muszą martwić się czymś więcej niż tylko fizycznym zagrożeniem ze strony swoich konkurentów. Dzięki temu założeniu jest dużo stresu psychicznego i fascynujące jest obserwowanie, jak gracze reagują na przeszkody, które odkrywają podczas eksperymentu.

Jeśli założenie serialu brzmi nieco naciągane, to dlatego, że tak jest. Niemniej jednak serial traktuje się tak poważnie, że po prostu trzeba płynąć z prądem, a dramat postaci jest wystarczająco dobry, aby zainwestować w te postacie i ich marzenia. Żadna z postaci nie jest szczególnie wyjątkowa, w tym programie znajdziesz mnóstwo archetypów, muszą je znaleźć w niezliczonych innych programach, ale są tam, ponieważ działają.

Możliwe, że dla niektórych seria za bardzo zagłębia się w kwestie psychologiczne, a postacie nieustannie recytują, dlaczego tam są i jak będą starać się spełnić swoje marzenia. I to prawda, jest tego dużo, a niektóre postacie są kompletnie nierealistyczne. To sprawia, że ​​zastanawiasz się, jak mogliby funkcjonować w normalnym społeczeństwie, zanim dotrą do Blue Lock. Wszystko to jest prawdą, a jednak serial jest uzależniający i prawdopodobnie będziesz oglądać odcinek po odcinku, aby zobaczyć, jak Isagi poradzi sobie w swoich testach.

Blue Lock z pewnością będzie jednym z największych pokazów tego sezonu anime. Jest pięknie animowany przez studio Eight Bit, a założenie jest równie szalone, co zabawne. Program będzie musiał konkurować z innymi gigantycznymi programami anime, takimi jak Spy x Family i Chainsaw Man, ale Blue Lock z pewnością znajdzie swoją publiczność. Miejmy nadzieję, że serial odniesie na tyle duży sukces, że zapewni nam drugi sezon epickości i szaleństwa na boisku. Fakt, że anime również pasuje do tegorocznych Mistrzostw Świata, z pewnością wprawi Cię w nastrój do oglądania turnieju.

PUNKTACJA: 8/10

  • Recenzja

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?