Skip to content

Recenzja „Bros” w Toronto: Historyczny gejowski romans Billy’ego Eichnera również wydaje się być cholernie zabawny

10 de wrzesień de 2022
2537 D010 00651R e1652889843169.webp

Główne studio romcom powraca z rozmachem, ale Billy Eichner i Nicholas Stoller udowodnili, że format nadal działa, nawet jeśli tym razem jest to dwóch gejów, którzy znajdują miłość wbrew wszelkim przeciwnościom.

Mimo że bracia rzeczywiście przechodzi do historii jako pierwszy duży film studyjny z główną obsadą LGBTQ, a także jako pierwszy, który zagra główną rolę i zostanie napisany wspólnie przez otwarcie homoseksualnego mężczyznę. spędź z nią życie jest naprawdę uniwersalne. Nie zrozum mnie źle. Dużo humoru w bracia pochodzi z sytuacji i postaw charakterystycznych dla kultury gejowskiej, ale nie musisz być gejem, aby śmiać się głośno w większości.

To musi być oglądane w kinie, tak jak dziś wieczorem z rozkołysaną widownią podczas światowej premiery filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, i mogę wam powiedzieć, że nie zdawałem sobie sprawy, jak długo siedziałem w filmie teatr i śmiali się tak głośno. bracia to najzabawniejszy film roku – i jeden z najbardziej serdecznych. Zapomniałem, że wytwórnie cały czas robiły takie komedie. Może bracia może je przywrócić.

Nie powinno to dziwić, ponieważ nie jest to pierwsze rodeo dla Stollera, którego autorami komediowymi są m.in. Zapominając Sarah Marshall, pięcioletnie zaręczyny i inni oraz producent Judd Apatow, którego ogromna lista autorów obejmuje: 40-letnia dziewica, Wpadka, Wielki chory, Wrak pociągu i wiele innych. Jest również odpowiedzialny za pozyskiwanie wielkich wytwórni filmowych do zielonego światła, które stały się przełomowe dla tak wielu, jak Steve Carell, Amy Schumer, Pete Davidson, Seth Rogen, Jonah Hill, Kristen Wiig i tak dalej. Dlaczego nie wesoły taki jak Eichner, który ma prawdziwą osobowość gwiazdy filmowej, której, no cóż, nie można się oprzeć, wraz z wyraźnie ostrym jak brzytwa dowcipem, który można dodać do tej listy? Dowcipy i niekończące się odniesienia do popkultury przychodzą w tempie, za którym trudno nadążyć, dostarczane przez gwiazdorską obsadę, która wie, jak zaszaleć w domu.

Podstawowe założenie sprawia, że ​​Bobby (Eichner) jest sfrustrowany, gdy osiąga wiek średni i nie może znaleźć miłości. Wizyty w nocnych klubach gejowskich zawsze kończą się rozczarowaniem, a on po prostu nie może zrobić sobie przerwy, jako mężczyzna, którego wizerunek nie może się równać z gorącymi mężczyznami na siłowni, którzy wydają się być w akcji. Jego dzienna praca tylko podkreśla jego homoseksualizm, gdy próbuje otworzyć pierwsze Muzeum Historii Naturalnej LGBTQ, ale ma do czynienia z tablicą z osobistymi powiązaniami z wszystkimi tymi listami i która nie może się zgodzić na wiele. W każdym razie pewnej nocy na zatłoczonym parkiecie myśli, że widzi „jedynkę”. Ten facet, Aaron (Luke Macfarlane), jest osobą, którą jego kostyczny przyjaciel Henry (Guy Branum) ostrzega, że ​​jest nudny, ale Bobby wkrótce dowiaduje się inaczej, ale jest sfrustrowany, że Aaron nie wydaje się chcieć się spotykać i jak się okazuje, jest to związek -fobiczny. W końcu w klasycznej komedii romantycznej odkrywają, że mogą potrzebować siebie nawzajem, że to może być prawdziwa rzecz, ale Bobby potrzebuje tego bardziej niż Aaron. Jeśli kiedykolwiek widziałeś komedię romantyczną, w której przyciągają się przeciwieństwa, możesz telegrafować, dokąd to wszystko zmierza, ale dotarcie tam jest zabawą.

Z pewnością nie zaszkodzi otaczać się zabójczym talentem komediowym, a fakt, że zostało to rzucone w większości z myślą o wszystkich LGBTQ, nie tylko sprawia, że ​​jest to godne podziwu, ale ma również sens, gdy widzisz ten zespół, który jest wyraźnie tak dobre, jak to się robi. Eichner eksploduje na ekranie jako wielki talent komiksowy (ale wiedzieliśmy to od jego sympatycznego lemura w Król Lew prawda?). Eichner wyrzuca go z parku, pozwalając mu rozerwać się na kolacji z rodzicami Aarona, ściszając głos o kilka oktaw, by wyglądać jak fajny brat przed innymi szczurami gimnastyki, czy też chodząc od stóp do głów z Debrą Messing, która pojawia się w histerii. kamea bawi się z nią Wola i łaska charakter i frustracja z powodu bycia prawdziwym światem odpowiedzią na problemy gejów. To świetnie, ale jest ich tak wiele, stosunek trafień do chybień jest tutaj naprawdę wysoki. Jest to sprytnie napisane przez cały czas, ale nie tak sprytne, że nie mogą robić zdjęć wszystkiego, od Hallmark Christmas Movies po Renee Zellweger.

Macfarlane jest, wybaczcie wyrażenie, prostym mężczyzną, idealnym rozwiązaniem dla nieco maniakalnego Bobby’ego Eichnera i chemia między nimi wyskakuje. Jest wspaniały. Branum dostaje kilka obserwacji wyboru, które wyrzuca i kradnie sceny za każdym razem, gdy się pojawia, mądry przyjaciel, którego zawsze widzisz w tych filmach, odkąd Hollywood zaczęło je robić dekady temu. Tablica muzeum LBGTQ jest bezcenna i zawiera Miss Lawrence, TS Madison, Jima Rash, Eve Lindley i Dot-Marie Jones, która robi siano z kilkoma świetnymi lesbijskimi dowcipami. Bowen Yang pojawia się na krótko podczas ich pobytu w Provincetown, kiedy Bobby próbuje nakłonić go do przekazania pieniędzy na muzeum, a Harvey Fierstein gra przyjaciela geja, który pozwala im zostać u siebie. Koniec filmu ma również kilka niespodzianek w jednym z eksponatów muzealnych.

Z przymrużeniem oka na niektóre klasyczne romcomy z przeszłości (Masz maila jest widziany bezpośrednio) Marc Shaiman, który skomponował partytury dla Kiedy Harry poznał Sally, bezsenną w Seattle i wiele innych oferuje idealną muzykę do umieszczenia bracia w tej lidze. Zabawna oryginalna piosenka „Love Is Not Love” została napisana przez niego i Eichnera, którą ten ostatni dostarcza w bezczelnej muzycznej końcówce kowbojskiego kapelusza „ikony geja” Garthowi Brooksowi.

Producentami są Apatow, Stoller i Josh Church. Universal wypuszcza go w około 3000 kinach 30 września.

Na szczęście, robiąc to „pierwsze” dla studyjnych komedii romantycznych, ci filmowcy nie zmienili reguł gatunku, ale zamiast tego otworzyli zamknięte drzwi i znaleźli sposoby, aby od nowa uczynić go nowym.

Czy ten post był pomocny?