Skip to content

„Real Time” Billa Mahera szuka centralnego portu w morzu oburzenia z powodu Roe V. Wade

25 de czerwiec de 2022
Real Time with Bill Maher 2021

To było ostatnie Czas rzeczywisty przed pięciotygodniową przerwą, na szczęście dla Billa Mahera, miał ostatni występ, aby omówić najgorętszy temat w tej chwili, decyzję Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe v. Wade.

Chociaż kraj starał się dziś zrozumieć, jak nowy porządek wpłynie na życie w tych Stanach Zjednoczonych, Maher i jego goście usiłowali zrozumieć, jak i dlaczego.

Maher zaczął od odwołania się do innego niedawnego orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie noszenia broni. „Witamy w prawicowej Ameryce, gdzie jeśli chcesz zakończyć młode życie, musisz ich zastrzelić” – powiedział z żalem.

Jesteśmy teraz w zupełnie innej Ameryce, zauważył Maher. To taki, w którym, jeśli zapytasz dilera, czy trzyma, „Chodzi o pigułkę Morning After”. Najbardziej przerażającą częścią tego, powiedział Maher, była część opinii sędziego Clarence’a Thomasa, która wskazywała, że ​​orzeczenie Roe przeciwko Wade może mieć szersze zastosowanie w kwestiach praw innych stanów, takich jak małżeństwa homoseksualne i kontrola urodzeń. „Wszystko oprócz małżeństw międzyrasowych” – żartował Maher.

Stany Zjednoczone będą teraz miały zasadniczo taką samą sytuację z aborcją, jak w przypadku marihuany, gdzie narkotyk jest legalny w niektórych stanach, aw innych nie. „Uważaj, gdzie zostaniesz ukamienowany, a gdzie oberwany” – powiedział Maher.

Gość Christine Emba, felietonistka Washington Post i autorem Przemyślenie seksu: prowokacja, pozwoliła, by dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego nie zmieniło życia, ponieważ kobiety mieszkające w ośrodkach miejskich prawdopodobnie zawsze będą mogły dokonać aborcji, „zwłaszcza jeśli zrobi się to za pomocą pigułki”.

Emba i Maher narzekali, że technologia tworzy przepaść między płciami. Autorka powiedziała, że ​​ruch feministyczny zmienił się z chęci dorównania mężczyznom, ale postrzegania go jako kobiety. „Ale we współczesnych ruchach wydaje się, że wszystko zdefiniowaliśmy. Teraz kobiety muszą stać się gorszym rodzajem mężczyzny. Nie sądzę, żeby to było lepsze dla kobiet”.

W dyskusji panelowej Mahera wziął udział Andrew Sullivan, bloger of Danie tygodnia na Substack i autora Out on a Limb: Selected Writing, 1989-2021, i Katie Herzog, współprowadząca podcast Zablokowane i zgłoszone.

W swojej dyskusji Maher powiedział, że prawica gra w długą grę. „Zawsze chodziło o Sąd Najwyższy”.

Sullivan nie zgodził się, mówiąc, że to przypadek. Gdyby Hillary Clinton wygrała, gdyby Ruth Bader Ginsburg zrezygnowała i pozwoliła Demokratowi na wyznaczenie sędziego – „Do pewnego stopnia było to szczęście. Tu chodzi o dodanie trzech osób przez Trumpa. .

Teraz: „W zasadzie mieszkamy w dwóch różnych krajach. Więc co robimy? Ameryka nie może tego zrobić – powiedział Maher. Ponownie Sullivan się z tym nie zgodził, wskazując, że Alabama i Oregon zawsze się różniły. „Nie musi to być jedna spójna opinia narodowa” – powiedział.

Herzog obwiniał brak centrum w polityce. „Wahadło kołysze się coraz bardziej w lewo iw prawo” – powiedziała. „Nie ma centrum ..”

Sullivan wskazał, że „kraj nie jest za zakazem wszelkiej aborcji”. Poprosił, aby przeciwnicy dzisiejszego orzeczenia wyszli i przekonywali ludzi. „Przeprowadź argument, buduj koalicje, wygraj wybory i odzyskaj prawo wyboru”.

Dodał: „Upewnij się, że te kobiety będą miały dostęp. Są rzeczy, które możesz zrobić. Zauważył: „Potrzebujemy kogoś, kto potrafi znaleźć centrum. Biden nie jest tą osobą. Dodał później, że obecna polityka „czuje się jak toksyczne małżeństwo, w którym ludzie robią teraz coś na złość”.

Kończąc wieczór z artykułem redakcyjnym „Nowych zasad”, Maher zwrócił uwagę na potrzebę dobrego adwokata w sprawach ważnych dla ludzi, porównując to do posiadania dobrego prawnika.

Powodem, dla którego Republikanie zwyciężyli w dawnym hrabstwie Blue Texas, powodem, dla którego latynoscy wyborcy odrzucają termin „Latinx”, powodem, dla którego Amerykanie pochodzenia azjatyckiego rezygnują z poparcia dla Demokatów, jest to, że postrzegają Demokratów jako prawnika dla drugiej strony. nie ich problemy.

Demokraci stoją teraz przed wyborem – mogą starać się naprawić przeszłość lub mogą stać się orędownikiem tego, czego ludzie w tym czasie chcą od swojego prawnika, powiedział Maher.

Maher poruszył sprawę aborcji. „Kiedy rozbudzony koniec postępowców mówi o aborcji”, mówią w języku o „rodzących się ludziach” i „ludziach, którzy miesiączkują”, zamiast pierwszego słowa, które większość ludzkich zwierząt rozumie: „mama”.

„Ale macie być moimi prawnikami”, mówią masy. Maher powiedział, że Demowie „muszą być jak prawnicy na billboardach. Chodzi o wygrywanie. Wiesz, co chcę, żeby Dems zrobił – wygrał.”

Czy ten post był pomocny?